Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1] 2
Štampaj
Autor Tema: '04 Suzuki SV650  (Pročitano 1554 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
stalker92
Voajer

Van mreže Van mreže
 Motor:
'04 Suzuki SV 650
 Facebook: Poseti
Ljubitelj rđe

Kvalitet: +46 (55%)
Zahvalnice: 3

01 Oktobar, 2017, 08:56 Ocena: +5
Ignoriši

Da predstavim i ja svoje sokoćalo  Cheesy

U pitanju je Suzuki SV 650 iz 2004. godine. Načelno sam jurio isključivo Bandita sa okruglim farom, pošto sam ga vozio u auto-školi i svideo mi se. Ovo mi je inače prvi motor, jesenas mi je dunulo da naučim da vozim dvotočkaše, pri čemu nisam imao nekih afiniteta prema nabavci nekog, međutim svidelo mi se i jebiga...  rofl

Nakon više meseci potrage za odgovarajućim primerkom sam odlučio da ipak malo proširim vidike...  Cheesy SV mi je bio simpatičan na slikama, iako ga nikad nisam ni vozio ni video uživo, naiđu 2 primerka u oglasima relativno blizu NS, spakujem se sa drugarom u auto i odemo da ih gledamo. Prvi je bio 2009. godište, sa ABS-om, 20.000 km pređenih, u teoriji bolja kupovina pa odemo prvo njega da gledamo. Došli, pogledali, ne ispunjava kriterijume za ono što tražim (pristojan motor koji nije potrebno reanimirati iz mrtvih, pošto sam prošao to sa 2 auta već, iako ja to volim i zanimljivo mi je ipak mi je zanimljivije da se vozam  Grin), ja se smorio... Ipak probam taj primerak, trese, baca, vuče na sve strane, al svidi mi se generalno model, pozicija sedenja itd. Nazad u auto i za Sremsku Mitrovicu da gledamo ovaj koji sam pazario na kraju - 2004. godište, 31.000 km na satu.

Došli, pogledali, probali, sve je bilo kao na slikama u oglasu i kako mi je čovek rekao preko telefona, stvarno retko pozitivno iskustvo. Dogovorili se, pazarili i ja se odmah vratio Suzukijem u NS  uzdravlje

Evo slika iz oglasa:

Od nekih nefabričkih dodataka, ima Micronov izduv koji grmi za sve pare na sveopštu radost mog komšiluka, karbonsku ralicu i slajdere.

Iako je nekih 3 nedelje kod mene, od toga sam više od 2 bio na godišnjem u Turskoj, tako da još ništa nisam stigao da odradim, tako da toliko zasad, pisaću o daljim radovima kako ih bude bilo. Generalno sam zadovoljan kupovinom, nema nekih krupnijih intervencija, ima par stvari koje računam pod redovno održavanje da se odrade (tečnosti, filteri, pločice, gume) i par gremlina sa električnom instalacijom (kratka svetla, pozicije).
« Poslednja izmena: 20 Jun, 2018, 08:06 Lazić »

viper
Iskusni pozer

Na mreži Na mreži
 Motor:
Yamaha XJ600N
Kvalitet: +354 (14%)
Zahvalnice: 59

Odgovor #1 - 01 Oktobar, 2017, 09:28 Ocena: 0
Ignoriši

Lep, da te dobro služi i da ga zameniš za noviji 😁

Sent from my MI MAX using Tapatalk

"Dođe vreme kada pamet zaćuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andrić)
idanijel
Iskusni pozer

Na mreži Na mreži
 Motor:
Gsf 650 k7
Kvalitet: +412 (19%)
Zahvalnice: 14

Odgovor #2 - 01 Oktobar, 2017, 13:02 Ocena: 0
Ignoriši

Neka te sluzi namigujem isti ko moj samo S ,a da ako je prava 2004 treba da ima S na rezervoaru  namigujem

« Poslednja izmena: 01 Oktobar, 2017, 14:49 idanijel »

Hohštapler
Hoštapler
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kymco people 250, VFR800fi
The force that guides the stars guides you to.

Kvalitet: +4521 (34%)
Zahvalnice: 317

Odgovor #3 - 01 Oktobar, 2017, 13:12 Ocena: 0
Ignoriši

Lep. Volim SV, sjajan izbor (iako je meni stariji model lepsi - znam znam stvar ukusa i ja nisam normalan) Cheesy

PS.
Ako si zainteresovan, posto smo komsiluk, pivo, talk bike ... upoznas ekipu namigujem

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.
Hohštapler
Hoštapler
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #4 - 01 Oktobar, 2017, 13:18 Ocena: 0
Ignoriši

Sad gledam detalje, ovo stvarno izgleda kao sjajan komad.

stalker92
Voajer

Van mreže Van mreže
 Motor:
'04 Suzuki SV 650
Ljubitelj rđe

Odgovor #5 - 01 Oktobar, 2017, 14:37 Ocena: 0
Ignoriši

Hvala hvala Smiley

@viper: da nisi bio nekad aktivan na CBC forumu možda? Smiley

@Hoštapler: naravno, uvek sam za druženje, javi kad budete organizovali nešto  uzdravlje

viper
Iskusni pozer

Na mreži Na mreži
 Motor:
Yamaha XJ600N

Odgovor #6 - 01 Oktobar, 2017, 15:30 Ocena: 0
Ignoriši

Jesam 😁

(Ivo Andrić)
viper
Iskusni pozer

Na mreži Na mreži
 Motor:
Yamaha XJ600N

Odgovor #7 - 01 Oktobar, 2017, 18:08 Ocena: 0
Ignoriši

Probao sam da ispravim neravnine na rezervoaru, bolje od ovoga nisam uspeo, sjebo sam navoj na alatu 😬

Mora to profi limar da odradi, zato ga neću ni farbati, neravno je za gitovanje 😱

(Ivo Andrić)
UFF
Administrator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB600F Hornet '03
Yamaha FZ6 Fazer '04
Suzuki DL650V-Strom '05
Honda CBR600F4i '06
Yamaha MT-03 '07
KTM 690SM '08
Yamaha YZF-R1 '08
Honda CB1000RA '09
Honda CRF250L '13

Kvalitet: +11447 (27%)
Zahvalnice: 1005

Odgovor #8 - 01 Oktobar, 2017, 21:39 Ocena: 0

pokusao si da ispravis neravnine na stalker92-ovom motoru?
stalker92
Voajer

Van mreže Van mreže
 Motor:
'04 Suzuki SV 650
Ljubitelj rđe

Odgovor #9 - 01 Oktobar, 2017, 22:14 Ocena: +1
Ignoriši

Istripovao me je žestoko, trebalo mi je par minuta da skontam da je promašio temu. Fora je što imam malo udubljenje baš na tom mestu, cenim da ga je neko nekad "naslonio" na korman tu, još mi je isto crn motor, ništa mi nije bilo jasno dok nisam skontao na slikama da je ram starije generacije SV-a  rofl

UFF
Administrator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB600F Hornet '03
Yamaha FZ6 Fazer '04
Suzuki DL650V-Strom '05
Honda CBR600F4i '06
Yamaha MT-03 '07
KTM 690SM '08
Yamaha YZF-R1 '08
Honda CB1000RA '09
Honda CRF250L '13

Kvalitet: +11447 (27%)
Zahvalnice: 1005

Odgovor #10 - 01 Oktobar, 2017, 22:17 Ocena: 0

rofl
viper
Iskusni pozer

Na mreži Na mreži
 Motor:
Yamaha XJ600N

Odgovor #11 - 01 Oktobar, 2017, 22:26 Ocena: 0
Ignoriši

Ma vidim da sam pogrešio, još se pitam kud nestade post 😂

(Ivo Andrić)
mkt
Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:
dignuti branici i rogljaste gume
Kvalitet: +10100 (53%)
Zahvalnice: 156

Odgovor #12 - 06 Oktobar, 2017, 19:55 Ocena: 0
Ignoriši

rofl rofl rofl rofl
stalker92
Voajer

Van mreže Van mreže
 Motor:
'04 Suzuki SV 650
Ljubitelj rđe

Odgovor #13 - 08 Oktobar, 2017, 19:33 Ocena: 0
Ignoriši

Konačno uhvatih malo slobodnog vremena danas da odradim nešto na njemu nakon kupovine  Cheesy

Uzeo sam Silkolene 10W40 full sintetiku, HiFlo filter ulja, i u oglasima je naleteo povoljan polovan K&N filter vazduha za njega. Cenim da je dugo stojao neopran, pa se skoreo, ali uz malo truda sam ga vratio u "kao nov" stanje  Cheesy

Stari filter je ako je verovati natpisu na air boxu i kilometraži na satu menjan pre 8.000km. Ulje koje sam istočio bi se više moglo nazvati katranom  

Uspeo sam nekako i da povežem one pozicije u ćoškovima farova, pošto je neko precvikao instalaciju na par milimetara od samog gumenog sijaličnog grla, videćemo koliko će potrajati dok se ne raspadne ta moja budžologija  

Urokao sam i LED-ovke u te pozicije i svetlo tablice, živeo AliExpress i deset sijalica za dolar  plesem

Kratko svetlo ne radi, premerim unimerom, dobija samo 5-6V napona na njemu na sijalicu. Ispratio sam do kutije osigurača, i na njoj na kratkom ista stvar. Jebem li ga, nisam imao živaca dalje da pratim instalaciju, zamenio sam u konektorima na sijalicama dugo i kratko, tako da imam funkcionalno kratko svetlo i ne ubijam ostale učesnike u saobraćaju dok se vozikam ovih dana.

Poručio sam i providna svetla migavaca za zadnje, bočicu za kočionu tečnost prednje kočnice (pošto samo što nije pukla na nosaču), i extendere retrovizora (bilo je ili to ili da smršam  panic), sad čekam da čika poštar jednog dana to donese  Smiley

Je l ima neko preporuku ko bi mogao da mi pogleda smešu na njemu u NS ili okolini? Pošto detonira na izduvu kad recimo vozim konstantnim gasom i popustim ga malo, dobiće neka nesrećna bakuta u slučajnom prolazu infarkt od mene....  rofl
« Poslednja izmena: 20 Jun, 2018, 08:09 Lazić »

stalker92
Voajer

Van mreže Van mreže
 Motor:
'04 Suzuki SV 650
Ljubitelj rđe

Odgovor #14 - 03 Februar, 2018, 13:30 Ocena: +3
Ignoriši

Pa da dopunim malo "dnevnik" sa dešavanjima iz prošle godine  Cheesy

Imao sam 2 problemčića sa SV-om, prvi je to što je na popuštanju gasa nakon vožnje na konstantnom gasu detonirao u izduvu baš onako momački, a drugi sam počeo da primećujem kad su krenula malo hladnija jesenja jutra - upalim ga, odradi par minuta dok se spremim i krenem, i ukoliko na šaltanju ne držim malo gas se gasio sve dok ne pređem prvih 1-2km i podigne temperaturu. Oterao sam ga u McM Racing u Temerin, ljudi su ga odradili za sve pare, kad sam probao motor došlo mi da zagrlim majstora  rofl Reprogramiran računar na fabriku, rekalibrisan TPS, smeša podešena prema otvorenom izduvu koji je na njemu. Kad sam ga probao nisam bio siguran da je to isti taj motor koji sam ostavio, vukao mnogo bolje iz nižih obrtaja, stabilnije, bez ikakvih štucanja, što bi se reklo namunjen nedobog  rofl E da, i kvačilo su mi preštelovali pošto je odvajalo skroz na samom dnu, sad je mnogo prijatnije za vožnju.  Smiley Nisam nešto merio potrošnju u mililitar, ali onako odokativno na par rezervoara rekao bih da je spustio za litru-dve.

Rešavanje papira i registracije mi je potrajalo bogami skoro 2 meseca, uhvatio me tu i moj godišnji, tako da se nisam nešto navozao previše, ali prešao sam jedno 700km po gradu nakon ovih intervencija, samo prede  Grin

Od nekih ostalih sitnica, kupio sam device za debele ljude  Grin Retrovizori su mi bili maltene neupotrebljivi, pa sam uzeo extendere za njih, sad mi je taman. I preventivno sam zamenio antifriz da me ne boli glava.

Plan mi je da sad tokom zimske pauze prikupim sva sranjca koja sam primetio da mu fale, pa da se na proleće vozim k'o gospodin. Tako da se malo šopingovalo u međuvremenu, polovna instalacija prednjeg fara - moja je nešto budžena i sečena na x mesta, prednji migavci sa providnim staklima - na njemu su neki LED koji su dopola pocrkali, providna stakla za zadnje migavce da bude u kompletu. Uzeo sam i prednje i zadnje pločice, zadnji disk i prednju bočicu za tečnost koja mi se raspala skroz i  trenutno se drži na nekom kanapčiću sa drvenim krstom prikačenim (amanet prethodnog vlasnika)  rofl rofl rofl Verovatno ću i pancirna creva da uzmem, kad će već da se raskopavaju kočnice i menja ulje...  andjeo

Sledeća kupovina su mi nove gume, ove na njemu su horor  Grin

Do sledećeg javljanja  uzdravlje
« Poslednja izmena: 20 Jun, 2018, 08:11 Lazić »

srbac
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Solex 3800
Kvalitet: +703 (12%)
Zahvalnice: 98

Odgovor #15 - 03 Februar, 2018, 14:14 Ocena: +1
Ignoriši

Tebra, imas retrovizore kao za kamp kućicu !!!  rofl rofl rofl Tongue
mali_zmaj
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda Cbf 1000 GT
Kvalitet: +1357 (26%)
Zahvalnice: 60

Odgovor #16 - 03 Februar, 2018, 15:39 Ocena: 0
Ignoriši

Ja imam samo pozitivna iskustva sa McM Temerin.   Imaju preoporuku i od mene!!   kralj

jin-jang
stalker92
Voajer

Van mreže Van mreže
 Motor:
'04 Suzuki SV 650
Ljubitelj rđe

Odgovor #17 - 23 Jun, 2018, 16:56 Ocena: 0
Ignoriši

Da ažuriram malo dnevnik, nisam odavno Cheesy

Na SV-u sam tokom proleća nastavio da polako rešavam sve sitnice koje me nerviraju od kupovine i koje sam prikupljao tokom zime Smiley Stavljeni nov lanac i lančanici (DID), nove gume (Pirelli Angel GT), urađena komplet zadnja kočnica (disk, pločice, pancirno crevo, ulje). Stavio sam opet i 12v utičnicu koju sam dobio sa motorom ali sam je skinuo prilikom nekih prethodnih radova  Smiley

Takođe je što se estetike tiče dobio i bela stakla žmigavaca pozadi i bele žmigavce komplet napred (Kineski sa eBay naravno, ali u stilu originalnih), pošto su stari bili neki LED raspali crknuti koji mi se uopšte nisu sviđali

I par slika sa vožnjice do Valjeva sa drugarom, da se atestiraju poboljšanja Cool

Hohštapler
Hoštapler
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #18 - 23 Jun, 2018, 20:35 Ocena: 0
Ignoriši

Pre koje vece smo se mimoisli kod Limanske pijace namigujem

stalker92
Voajer

Van mreže Van mreže
 Motor:
'04 Suzuki SV 650
Ljubitelj rđe

Odgovor #19 - 25 Jun, 2018, 18:13 Ocena: 0
Ignoriši

Lako moguće, to mi je skoro svakodnevna ruta, radim u Park City-ju Smiley