Glavni meni

Nosac za motor na kuku automobila?

Započeo Gavrolini, 08 Septembar, 2017, 05:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Imam u planu da napravim ovako nesto:
https://m.youtube.com/watch?v=xWXHxU7VLW4

Interesuje me da li bi murija drkala za ovako nesto i trazila neki atest? Pre je postojao zakon neki tipa da ne treba atest ako ne prelazi sirinu vozila za po 30cm i nije duze vise od metar ili tako nesto.  U principu to je isti kurac kao sto brdo ljudi ima za bicikl samo jaca konstrukcija. Konstrukciju bih napravio sam i to nije problem.




neskez

Milslim da æe¹ imati problem, jer sve kuke kod nas dobijaju atest na 50 kg vertikalnog optereæenja

Gavrolini

Ali ja necu ni imati kuku. Kompletan nosac pravim od pocetka.

neskez

Citat: Gavrolini poslato 08 Septembar, 2017, 08:59
Ali ja necu ni imati kuku. Kompletan nosac pravim od pocetka.

Onda æe¹ pre imati problem!
Svaka prepravka na automobilu mora biti atestirana, a to znaèi da ti treba gomila ¾ivaca i novca, drndanja sa Ma¹inskim fakultetom i agencijom za bezbednost saobraæaja.

I najverovatnije kada potro¹i¹ gomilu novca, vreme neæu ni da spominjem, od ABS æe¹ dobiti informaciju da to NE MO®E, a onda vi¹e neæe¹ moæi ni kola da registruje¹.

Kako je to lepo opisao jedan moj poznanik - "Oseæam se tako bespomoæno, kao da sam upao u bunar"

jevta

Po meni ako to montira¹ na vozilo samo kad nosi¹ motor drkaæe te stalno ali neæe imati osnova da te ka¾njavaju.P¹to nije deo vozila koji zahteva atest ili homologaciju nego teret ,a teret mo¾e¹ da nosi¹ do 1 metar iza vozila i ne¹to cm ¹ire.samo propisno obele¾eno.Pi¹e negde po zakonu i onim dodatnim aktima.
Ja bi posavetovao advokata kome bi predao da me brani na sudu.

El Jefe

Ја овакве преправке виђам на комбијима странаца већ годинама. Сећам се да сам једном видео у кампу чак и Мото Гуци окачен на ситроенов мото хом. Дакле на западу може.
Друштво за заштиту од животиња

losmi

Ovo je sasvim normalna stvar na zapadu, sto znaci da ovde nije..


Sent from my iPad using Tapatalk

bucko

Ne bi se zezao s time ni za karton vinjaka

ninja66


megaidiot

Citat: El Jefe poslato 08 Septembar, 2017, 09:52
Дакле на западу може.
mozda ima i vec atestirani proizvodi da se kupe, treba videti, mozda je svezajedno jeftinije poruciti.

Lone Wolf

Ako ima¹ dovoljno besnog d¾ipa sa zatamnjenim staklima slobodno pravi i vozi, policija takve ne zaustavlja.
Не може рај на земљи.

Gavrolini

Cela skalamerija bi se montirala samo kad je potrebno. U suprotnom na automobilu nema nista.  Kao sto sam napisao u prvom postu a posle i jevta ,ima negde u zakonu koliki teret smes da nosis iza vozila. Pa cisto sumnjam da lovci npr. imaju ateste za one kutije pozadi u kojima voze pse.

neskez

Citat: Gavrolini poslato 08 Septembar, 2017, 12:54
Cela skalamerija bi se montirala samo kad je potrebno. U suprotnom na automobilu nema nista.  Kao sto sam napisao u prvom postu a posle i jevta ,ima negde u zakonu koliki teret smes da nosis iza vozila. Pa cisto sumnjam da lovci npr. imaju ateste za one kutije pozadi u kojima voze pse.

Mehanizam kaèenja na kuku kutije za pse mora biti atestiran.

ninja66

Citat: neskez poslato 08 Septembar, 2017, 13:09
Citat: Gavrolini poslato 08 Septembar, 2017, 12:54
Cela skalamerija bi se montirala samo kad je potrebno. U suprotnom na automobilu nema nista.  Kao sto sam napisao u prvom postu a posle i jevta ,ima negde u zakonu koliki teret smes da nosis iza vozila. Pa cisto sumnjam da lovci npr. imaju ateste za one kutije pozadi u kojima voze pse.

Mehanizam kaèenja na kuku kutije za pse mora biti atestiran.

Ala si negativan. :)

neskez

Citat: ninja66 poslato 08 Septembar, 2017, 13:18

Ala si negativan. :)

Ma jok ja!  [neampojma]

Pre par dana sam pukao 160 evrova za reatest reatestiranog atesta plina!!!   [samoubistvo]

Onda izadjem na put i sretnem cigu na madmax-u, a za njim ide gejak sa raspalom ladom i vuce prikolicu koja je pravljena od cevi 10x10 da bude jeftinije i ogradjena pletenom ¾icom

©to bih ja bio negativan   [ljutko] [veryangry] :'(

ЯЭВОЛУТИОН

veci problem je teret iza zadnje osovine....ako vozis truck ili veliki jeep...od 4 tone...verovatno ne bi ni osetio...a i oni imaju onaj kvadratni izlaz za montazu kuke....ne moze to da nosi konstrukcija za ove obicne kuke....
pamduri mogu da te jebu ali kaznu ne mogu da pisu...drzis se price da je to tert koji vozis i koji ne izlazi preko odredjenih gabarita da da ga konstrukcija pridrzava da ne ispadne...otprilke ko konopci....
na zapadu ni prikolica koja nije za komercijanu upotrebu i nema akceleracionu kocnicu ne podleze tehnickom pregledu i registraciji na godisnjem nivou....vec dobija tablicu kao automobil...nekada i kod nas treca tablica...ali ovo je apsurdistan...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ada

Citat: neskez poslato 08 Septembar, 2017, 08:50
Milslim da æe¹ imati problem, jer sve kuke kod nas dobijaju atest na 50 kg vertikalnog optereæenja
Bas èudno. Atest pise na samoj kuki na plocici i moja je na 80 kg vertikalno. Naravno ima i onih do 150 kg ali su toliko jeftine da nece niko da ih montira na auto jer nemoze toliko da vuce, to jest kuke 0d 100 kg do 150 kg idu na kola koja imaju krutu sasiju!

Ivicat


UFF

koji auto ovog proslog ili sledeceg meseca? :D

Gavrolini

Daewoo tacuma. Prilicno velik i potezak auto. Ima grede poadi kroz koje bi pricvrstio konstrukciju. Nasao sam na kp jednu od chirokija bas sa tom cetvrtkom samo sto bih ja na nju navario i po jednu sa strana da oslonac bude u 3.tacke a ne jednoj.