Glavni meni

Pad kod Trstenika 19.08.

Započeo Jagodinac, 26 Avgust, 2017, 03:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jagodinac

 Evo drugari da se upisem i ja ovde.
Unazad vec neko vreme sam imao neki cudan osecaj da cu po prvi put da padnem sa motora.
Moje mislje je je bilo da ce mi se to desiti kada budemo krenuli na more ,kao sto smo i planirali ove godine..ali sudbina je odlucila malo drugacije.
19. avg je bio moto skup u Ts. Rekoh drugarima da ne bi bilo lose da ispostujemo i tako se skupimo nas 4ica i krenemo. Od samog pocetka nas je poterao neki maler.. Drugu ispala kamera sa kacige..pa smo je trazili oko sat i po na pravcu izmedju Stalaca i Krusevca.. Tog dana je bas bilo opeklo sunce i izdehidrirali smo svi. Napokon nadjosmo tu kamericu pomocu wi-fi tehnologije.. da krenemo,drug koji je i inace picaner i koji nema ni tackicu na motoru zapise lepo celu stranu repa od mog retrovizora.. popenio.. Tada sam pomislio da nam je ceo dan krenuo uz k.. i da sam ja sledeci. Ali ne u smislu pad,vec na neke sitnije stvari. Krenuli,prosli kruzni tok za Ks..teraj dalje.. Ja koji sam celog zivota navikao da budem ili prvi..ili medju prvima..odlucim da usporim i sacekamo druga koji jr zaostao.. kako smo isli lagano..skinem ti lepo kacigu,mesto u kom smo bili zvalo se Stopanja.. secam se da sam se mislio da l' da stanem da kupim vodu,ali u glavi mi je bilo..nema jos puno do Ts.. to su 5 min,a tamo je ladno pivo.. i nista..vozim se onako bez kacige 40 na sat,dva ortaka koja su bila iza mene su me pretekla..stigao i treci,pretekao...da pocnem i ja da preticem onako bez kacige..kazem sam sebi da nije bezbedno..pustim ruke..kaciga na glavi,zakopcana i gas...posle 400 metara.. Guzva na tom delu je bila velika tako da nismo ni mogli da vozimo nesto brzo. I sada ono glavno.. drug ispred mene je 30 metara..dolazimo  do pumpe Avia..vec refleksno vise gledam sa strane,nego na putu..nema nikoga..5 metara iza pumpe pored puta stoji bilbord sa cenama goriva,a odmah iza bilborda seoski put. Vidim auto koji je stao i ceka da se ukljuci.. vec je izasao na put nekih metar i prikocio.. rekoh spazio me je,drug prolazi..blago dodajem gas i od jednom sok..posto je kamion isao iza mene na nekih 50 metara..covek mene nije ni registrovao ,vec naglo dao gas da se ubaci u moju traku.

Prvo sto sam video jeste da ima nosac na krovu. Sam sebi rekoh,ovo ce te sjebati ako probas da preletis.. vidim kao neki beton sa moje desne,naglo cimnem  na srecu,pa sta bude. Ukapiram da nije beton,vec sljunak i da nema sanse da se iskocim ,niti vratim na put.... I sada vec kapiram da sam sjeban..brzina je oko 100tke.. gledam ispred sebe samo par metara i ne znam sta me ceka posle toga. Iznenada pesak nestaje i vidim ispred sebe zelenu rupu.. uletim tu i nekako ostanem na motoru. Ukapiram da su njive.. nista ne vidim sta je ispred,gledam samo na  3 metara ispred sebe,motor pocinje da se baca.. pregazim 3 njive i u 4toj dozivim high side ..odletim na desno.. motor levo i mrak..... nista ne znam..osecaj da sam lagan kao pero..

Crveno njegova putanja,zeleno moja.




Lezim na ledjima..sa desne strane zid..sa leve zemljani nasip,nista ne osecam,telo,bol...gledam u nebo.. ne znam ni gde sam,ni sta cu ja tu..osecaj kao da sanjam. Odjednom cujem druga kako se dere.."je l' si ok..."..gledam njega, i tek mi nista nije jasno.. "ne pomeraj se..ne pomeraj se..neka neko zove hitnu".. blago bacam pogled levo.. patika pored glave..na vrhu nasipa motor..i to moj. Sok,ja pao sa motora..nema sanse. Ne znam ni sta se desilo,ni koliko sam brzo isao..ni kako. Ne znam bas nista.



Hitna je brzo stigla ,kazu za 7-8 minuta,vec su bili na terenu.. iz prica okupilo se preko 30tak ljudi oko mene.. moje jedino pitanje jeste bilo.. u sta sam udario,koliko sam brzo vozio. Drugar kaze da sam ga to pitao preko 20 tak puta..i da sam se cesto gubio. Ja ,verujte mi,ne znam . :) I onda dobio kragnu zbog ogrebotine na vratu..bolnica..snimanja..ludilo.. drug koji je sa mnom krenuo u bolnicu je non stop bio uz mene..rekoh..idi kupi mi jednu flasu vode,mnogo sam zedan. On stao da me gleda. :D
Dali mi moj tel.. javio mojima..bolje mene da cuju ,nego neko drugi da im javi. Iskreno razgovora se i ne secam. Dali mi malo da pijem vodu i to je to..pravo u sobu.. detaljan pregled.. ogrebotine..sve upisali,uzeli krv za alko test. Pregled unutrasnjih organa ultrazvukom i to je to. Zakljucak..dobar sam.. vrat,glava,rebra,kicma,karlica..sve super ,bez preloma. Da ne duzim ,epilog svega jesu sjebane obe noge dole..ligamenti otisle u k...ugruvan bas bas,potres mozga i to je to. :) Odlezao 4 dana u Ks,pustise me u sredu.

Inace jako bitno..taj cicica sto me je isekao je stao pored puta da mi "pomogne".Tj samo stojao po strani i pravio se lud. Drugari mu slikali auto i kada je radjen uvidjaj ispricali su pricu. Kontakt izmedju mog motora i auta nije bio. Cica je dao pisanu izjavu. Napisao kako se ukljucivao na put i video je kako decko vozi kroz njive motor i kako je pao,pa je stao da pomogne. Inace drugari culi kako je rekao da se vracao sa nekih litija,pa su ga poslali posle sat i po i krv da vadi za alkohol. Inace su ga culi i kako se drao na zenu "pa je l te lepo pitam je l' ima neko" .
Kada sam izasao iz bolnice..vratio sam se tamo da vidim sta i kako. 'Ladno sam omasio banderu i kada sam pao..glava mi je isla prva.. pored samog zida sam prosao. Jos jedan detalj,da sam pao 2 metra pre,naleteo bih na cevku koja stoji na medji izmedju dve njive. :)







Sto se tice motora..nije puno ostecen.I njemu je prvi pad,kao i meni. :)







Ceka se zapisnik za 20tak dana,dok ne stignu analize krvi. :)
Inace je 19tog bilo i Preobrazenje,tako da sam dobio drugi rodjendan. :)

Hurricane

..odlicna Honda [thumb_up]

dobro si prosao, hvala Bogu

Jagodinac

Citat: Hurricane poslato 26 Avgust, 2017, 03:38
..odlicna Honda [thumb_up]

dobro si prosao, hvala Bogu
Bolje nije moglo burazeru,ja presrecan. :) Inace kao da sam znao..terao druga da mi pred polazak slika samo kacigu . To mi je i jedina slika od nje.
Sada je izgrebana sa svih strana,ide u zasluzenu penziju,hvala joj. 😊



Boban_m

Citat: Jagodinac poslato 26 Avgust, 2017, 03:28
Inace je 19tog bilo i Preobrazenje,tako da sam dobio drugi rodjendan. :)
I ja sam imao tesku saobracajku autom na Preobrazenje.

Hurricane

...na preobrazenje je najpametnije sedeti kuci

Kostić

jel dao kamiond¾ija iza tebe izjavu za zapisnik? nemo te izjebu za o¹tetu.


ah, da. dobro do¹o með kr¹tene  [cheers]

MIGE


Jagodinac

Citat: kosta66 poslato 26 Avgust, 2017, 09:39
jel dao kamiond¾ija iza tebe izjavu za zapisnik? nemo te izjebu za o¹tetu.


ah, da. dobro do¹o með kr¹tene  [cheers]
Nemam pojma.. pisali su zapisnik neki . I da nije,opet su ovi moji svedoci.. inace kada dajem prvu izjavu,savetovali si me drugari da odmah navedem svedoke ,jer se prva izjava tretira kao najjaca.

Hohštapler

Prva izjava - advokat. U ¹oku si. Ne mo¾e¹ da daje¹ izjavu, ode¹ sutra.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Jagodinac

Ja bih prvu izjavu trebao tek na sudu da dam. Niko od mene nista nije uzimao. Uzeli samo izjavu od drugara i tog lika sto me je isekao. Sve mi je ovo novo i prvi put kroz ovo prolazim,pa ne bi bilo lose i za neki savet. ☺

eclipse4

cek jel si ti bese ovaj motor kupio nov i postavio slike ovde na forumu ili sam pomesao nesto?

Bori¹a

nije, to si pomesao sa gligoricem

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Lazic

Preteèe nam Jagodinac... ;D :-*

©ta ka¾u ligamenti?

Jagodinac

Citat: Laziæ poslato 27 Avgust, 2017, 12:05
Preteèe nam Jagodinac... ;D :-*

©ta ka¾u ligamenti?
Mrdam brate.. ide nekako. Rekose mi da je leva sjebana skroz,desna takodje..ali da nije za gips..sta god im to znacilo. :) Drug koji radi u hitnoj rece da ..da su pokidani,da bih zavrsio na operacionom stolu..tako da ja predpostavljam da su povredjeni teze ,ali da nisu pokidani. :)

Lazic

Istegnuti... Obloge od kupusa/luka... Mirovanje, pivo/forum/fb... ;D

Jagodinac

Citat: Laziæ poslato 27 Avgust, 2017, 23:51
Istegnuti... Obloge od kupusa/luka... Mirovanje, pivo/forum/fb... ;D
a gde je sex u celoj prici? Valjda je ovo forum manijaka.. 😂😂😂

Kostić

o bre pa ti nisi mogo bolje da proðe¹ osim ako je bilo po metra asfalta pa da si uvatio ivicu al opet ako taj nije stao pa te dokvaèi qq lele ;D ovo ko ja kad sam ispravio krivinu u debrecu sosam banke al sam ja koèio za sve pare boli me kurac za ¹ljunak. oskako po one rupe oma¹io kamenèugu stigo skoro do tarabe tu se zabo u rupu i digo u vertikalu motor se vratio nazad osto na toèkove ja osto na motoru i pao tek kad je stao i dr¾o ga za volan rukom da ne padne on i tako doèeko ove iza da me dignu i izvuku. kako je to sme¹na situacija. a ruku sam umalo iskrivio, al ne¹ pasti mamuijebem pa nek pukne ruka ;D super si ti odreagovo svaka èas ;D

juri odma bre avokada da te onaj ne izjebe da ne izmisli da si bio daleko pa se kao upla¹io pa pao pa onoovo, vole ljudi da se izvuku u take situacije kad nema kontakta izmeðu vozila. duzne¹ malo pare i za povrede i za motor i eto ti za pivo ;D

goranvojska

daj ne zajebavaj bre kole.decko prosao carski ako to moze da bude to.glava na ramenima nista slomljeno.da se ja pitam ja ne bi nista.popravio bi motor i tero dalje.
e sad sta jagodinac misli to je njegova stvar.mi samo iznosimo nasa misljenja.

Jagodinac

Rodjaci..zao mi je matorca.. ja coveka nisam ni video,drugari su ga opisali kao cicicu preko 70 banke u crnini..ko zna koja ga muka jede. Jeste da nije pitao za mene ni on,a ni zena,ali ga necu sigurno ja privatno tuziti..desilo se i jbg.Njega ce i onako goniti javni. Meni je samo bitno da on prizna krivicu i da meni osiguranje sredi motor.A ako se on nesto mnogo pravi lud..onda cemo da se tuzimo. Ja svakako planiram da platim advokatski savet. Ne zelim da zaradjujem ni na cijoj nesreci,cinjenica jeste da sam mogao izgubiti glavu,ali nisam. A ako bude pokazalo da je imao alkohol..sve sto cu da mu kazem jeste da...da nekad ,kada ima,neku paru da nekoj sirotinji kojoj stvarno treba i to je to. Inace da se ja pitam..najbolje je bilo da se nista nije ni desilo..sada bih vas pozdravljao iz nekog striptiz kluba u Budvi. :D

bobangsxr

Koje je bilo ogranicenje tu, i koliko si ti vozio?