Glavni meni

Givi trekker... koji uzeti

Započeo bobangsxr, 20 Avgust, 2017, 19:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bobangsxr

Kupio sam hepco becker journey 42 ali mi se uopste ne svidjaju kako stoje na varaderu, zato hocu da uzmem druge...  Uzecu Givi trekker samo ne znam koji su bolji, alu ili plasticni
Meni licno se vise svidjaju na izgled plasticni ali bih hteo da cujem jos necije misljenje koji su bolji... razlika u ceni je zanemarljiva tako da cu uzeti one za koje se uspostavi da su bolji
Hvala svima u napred

Plasticni


Aluminijumski


Evo i ovi sto imam, cisto da se vidi kako mu stoje




bobangsxr


bobangsxr


Mil@n

Outback su kvalitetniji nego trekker, u smislu aluminijum u odnosu na plastiku. Jos jedna prednost je ¹to se otvaraju poklopci na gore, jo¹ ako ima¹ unutra¹nje torbe za njih, prava milina. Opet, prednost kod trekkera je ¹to ima onaj jedan deo poklopca koji se otvara nezavisno od ostatka, svidja mi se taj detalj. Boèni nosaèi kod outback kofera su jaèi i deluju mi izdr¾ljivije, i skuplji su .  
Ova 58-ca outback izgleda ogromno, kao neki sanduk.
Ja bih stavio top case trekker 52, a boène bih stavio outback od 37 litara.

bobangsxr

Citat: Mil@n poslato 20 Avgust, 2017, 21:36
Outback su kvalitetniji nego trekker, u smislu aluminijum u odnosu na plastiku. Jos jedna prednost je ¹to se otvaraju poklopci na gore, jo¹ ako ima¹ unutra¹nje torbe za njih, prava milina. Opet, prednost kod trekkera je ¹to ima onaj jedan deo poklopca koji se otvara nezavisno od ostatka, svidja mi se taj detalj. Boèni nosaèi kod outback kofera su jaèi i deluju mi izdr¾ljivije, i skuplji su . 
Ova 58-ca outback izgleda ogromno, kao neki sanduk.
Ja bih stavio top case trekker 52, a boène bih stavio outback od 37 litara.

Plus je sto su sigurno izdrzljiviji na lom u odnosu na plasticne... Do sada nisam imao iskustva sa koferima, ove sto imam jos nisam ni postavio na motor. Kako su se pokazali aluminijumski na visokim temperaturama? nemaju nikakvu zastitu pa predpostavljam da je u njima prilicno visoka temperatura kad ih ugreje sunce na 40 stepeni...
Inace meni se bas svidja onaj od 58 litara jer je ogroman, a i bocne koje god da uzmem bice oni veci

Jefta

Jedina zamerka na Trecker Outback aluminijumski koju imam je sto je SAMO 58L. Voleo bih da ga prave od 68L. Fantastican kofer. Bocni koferi su mi takodje alu orginalni BMW, ali su potpuno isti kao givi bocni alu. Ako ti je zanemarljiav cena moja preporuka je za alu kofere uvek. Po meni mnogo bolji. I otvaraju se odozgore pa je stavljanje i vadjenje stvari kada si na putu i kada zelis samo nesto da uzmes veoma lako. Plus imaju i one zakacke za razne mreze i dodatne torbe, pa mozes i na njih da zakacis jos boga oca..

bobangsxr

Ok... onda uzimam alu... Ja bih uzo to kod nas u Srb jer su jeftiniji nego ovde a i Motor mi je dole... Dali neko zna odakle je najbolje da porucim i Dali ima na stanju ili mora da se ceka?Dolazim sredinom oktobra dole pa bih tad da to odradim pa ako Mora da se ceka onda da sad porucim

bobangsxr

Citat: Jefta poslato 20 Avgust, 2017, 23:17
Jedina zamerka na Trecker Outback aluminijumski koju imam je sto je SAMO 58L. Voleo bih da ga prave od 68L. Fantastican kofer. Bocni koferi su mi takodje alu orginalni BMW, ali su potpuno isti kao givi bocni alu. Ako ti je zanemarljiav cena moja preporuka je za alu kofere uvek. Po meni mnogo bolji. I otvaraju se odozgore pa je stavljanje i vadjenje stvari kada si na putu i kada zelis samo nesto da uzmes veoma lako. Plus imaju i one zakacke za razne mreze i dodatne torbe, pa mozes i na njih da zakacis jos boga oca..

Ja citao na netu malo o Outback 58 i kao svi Kazu da je preglomazan. Ja Sam kod Gorana u Vojsci zagledao tvoj Motor i uopste Mi nije delovao ogroman kofer a nisam imao pojma da je to Outback 58 :D

Jefta

Izvini tek sada videh da si pisao. Ma gde ogroman. To se zale ljudi koji ga nisu ni koristili, vec imaju one male jadne u koje ne mozes ni full face kacigu da stavis. Nemam pojma zasto ljudi imaju takvo misljenje. Valjda zato sto orginalni Bmw dolazi samo u 37 l varijanti pa mozda zbog toga.

Kada god duze putujem ako sam sam uglavnom mi je top case prazan. Mozda ima flasa vode, sendvic, i neke sitnice. Parkiram se bilo gde, tu strpam kacigu, jaknu, rukavice, tank torbu, sta god pomislim. Onda setnja rasterecen, dok u onaj mali kofer ako mozes da strpas i jaknu da me ubijes...

Moje neko iskustvo  je da sto veci kofer to bolje. Mesta uvek zafali.

Kostić

ja bi turio aluminijum veeeliki ko ¹to ima jefta. ako se veæ trsi¹ iztrsi se kvalitetno jo¹ nisam èuo da je i¹ta napravljeno od plastike bolje od neèega ¹to je napravljeno od aluminijuma. a i ti aluminijumi izgledaju do jaja. i polepi¹ vr46 u fluo varijanti i ima te vide iz aviona. al ja se ne razumem u kofere pa ni¹ta nisam reko. osim da je plastika govno :)

stilgar


UFF

za retarde

bolje karavanom da krene na put