Glavni meni

pali lmpica od ulja na autu a pritisak dobar

Započeo sasa ns 1, 14 Avgust, 2017, 23:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

pre 2 meseca pocela da tinja lampica od ulja na fiat 1.6 16v 1999 kad se ugreje ulje na 75-80 stpeni i voda na 90 prilikom stajanja u leru.Èim pipnem gas prestane svetlucanje.Promenio ulje  fiter 10-40 polusintetika po propisu ,posto je bilo pred menjanje.Sve isto.Promenuo sam indikator pritiska.Opet bez promene.Otisao kod majstora izmerili pritisak na leru zagrejan 1.3 a na 4000 obrtaja 5 bara.Fabrika kaze  3.7 ,znaci dobar je pritisak.Mislili smo da novi davac  nevalja pa stavio drugi nov od drugog proizvodjaca.I on opet pali lampcu.Majstor kaze instalacija.Elektricar kaze nije i neznam sta je.Za 2 meseca je palio uvek i samo uvek na leru ugrejan pa bi da je nespravna instalacija upalio makar jednom u nekom drugom rezimu.Da li neko ima ideju sta da radim.Meni u principu nesmeta jer pretpostavljam da je pritisak dobar ako nelaze manometar ali sam resio da prodam auto komsiji-vija me vec godinu dana  a i voleo bih da je sve u redu

Boban_m

Nekad davno imao sam isti problem na golfu dizelu, i bio je semering na maloj bregastoj u pitanju.

agolubovic78


sasa ns 1

Citat: Boban_m poslato 14 Avgust, 2017, 23:11
Nekad davno imao sam isti problem na golfu dizelu, i bio je semering na maloj bregastoj u pitanju.
nije mi bas jasno kako utice semering a kod mene je ve suvo,
Citat: agolubovic78 poslato 14 Avgust, 2017, 23:31
Lezajevi radilice....
da su lezajevi bio bi mali pritisak kaze majstor i culo bi se

agolubovic78

Jbmliga...slican problem bio na drygarovom autu, bio dizel ali slicni simptomi- kad se ugreje na na leru krene da treperi lampica ponekad i svetli....u voznji nista ni lampice niti bilo koji zvuk....menjao ulje i senzor pritiska nista....srecom otisao kod majstora koji je imao slican problem zamenili lezajeve letece i lezece na radilici i od tada sve ok....

Icemilutin

I can look you dead in the face while you're talking, and not hear a damn thing you said.

Glava Dole

Slazem se da je moguce da je do njih, stvori se preveliki zazor i pumpa vise ne moze da nabije dovoljan pritisak, najvise se i ispoljava na leru kad je pritisak mali zbog malih obrtaja i bas na zagrejanom motoru kad je ulje redje pa lako padne ispod praga tolerancije... isto je bilo na unu, pomislili i mi lezajevi a motor radjen pre toga... aj prvo senzor za svaki slucaj i sve proradili kako treba, nikad se vise nije upalila :) Ali ti vidim da si promenio 2 komada, tako da ostaju samo lezajevi... instalacija ne verujem da je slucaj jer oni, koliko znam, rade uglavnom na prostom on/off principu, pa da je nesto oksidiralo ili je labavo zezalo bi ja mislim i u voznji :)

Gvozden

Los ti taj majstor!
Dobar majstor skine zicu sa davaca pritiska i stavi ti na alternator.
Posle se gasi u sekundi i ne brines se vise :D
Samo po gassu ionako je dobar pritisak.

ZEMZEM

Kad god su mi se javili takvi simptomi leteæi bili u najavi za zamenu u poèetku se nisu èuli a vremenom je krenulo i da se èuje.

Kostić

#9
naèeti su le¾ajevi, imaju lufta. samo pun gas dok ne obrije¹ radilicu ;D

inaèe, majstor te zajebava ili je neuk. treperenje lampice za ulje kad se motor zagreje i ulje razredi na malom broju ortaja mo¾e da bude samo luft u nekom le¾aju na radilici.  tebi je za sad samo naèeo ako ne lupka i ako sad ne zameni¹ samo le¾ajeve, menjaæe¹ ceo motor kasnije

ЯЭВОЛУТИОН

ne moze pritisak da bude dobar a da lampica treperi....sipaj visko stabil liqui moli aditiv i ako i dalje svetli (sipa se u vreo motor kad lampica pravi problem) onda je davac....ako fabrika kaze 3.7 ne moze da bude 5 jer postoji regulator pritiska....ventil koji obara pritisak na 3.7......mozda je 0.5 a to je na ivici..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sasa ns 1

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 15 Avgust, 2017, 23:39
ne moze pritisak da bude dobar a da lampica treperi....sipaj visko stabil liqui moli aditiv i ako i dalje svetli (sipa se u vreo motor kad lampica pravi problem) onda je davac....ako fabrika kaze 3.7 ne moze da bude 5 jer postoji regulator pritiska....ventil koji obara pritisak na 3.7......mozda je 0.5 a to je na ivici..
nije 0,5 nego 5 ja gledo,probali vise puta.Jedino da mu nije uredu manometar,ali èovek ka¾e da je dobar.Danas nosio ulje za ktm jednom mladom mehanicaru i pitao ga za savet.On kaze da dodjem autom i donesem i one druge davace.Uzme kompresor sa manometrom i spoji davac na sijalicu i duva kroz reduktror na navoju i gleda kad ce upaliti i tako ih proverava  a onaj na kolima kad pali lampicu skine kontakt i proba na ispitivac na masu i ako svetli znaci da davac ipak pusta struju i da nije greska u instalaciji.Za par dana cu znati vise pa javljam

sasa ns 1

Citat: Gvozden poslato 15 Avgust, 2017, 01:22
Los ti taj majstor!
Dobar majstor skine zicu sa davaca pritiska i stavi ti na alternator.
Posle se gasi u sekundi i ne brines se vise :D
Samo po gassu ionako je dobar pritisak.
voleo bi da  mi ovo sve objasni¹.©ta znaèi stavi ¾icu sa davaèa-ima jedna kod mene na altenator i da se ona onda gasi u sekundi

srbac

#13
Imao sam takav sluèaj, bilo je zaprljano sito od uljane pumpe.

Takodje sam se zezao sa Audiom 80 td  sedam dana [doh] [doh] [doh] , pritisak 0,5 i pali lampicu na leru, kad dam gas pritisak 7 bara, RADI MANOMETAR KAO OBRTOMER. ( nova uljana pumpa, skidanje gleve, zapu¹avanje kanala za hidro podizaèe, filteri, ulja... i dalje 0,5 )Posle sedam dana kupim novi manometar, pritisak 2,5 bara na leru a davaè pritiska ulja takodje ne valja....
Drugi sluèaj . Pali lampicu na ler , kupim nov davaè za¹rafim on opet pali. Ja stavim manometar pritisak odlièan na leru, vi¹e od dva bara. Ja odnesem davaè nazad u prodavnicu prodavac ka¾e OK, evo ti drugi nov davaè a onaj ¹to ne valja on vraæa nazad u kutiju sa davaèima  i smeje se . Znaèi neko drugi æe ga dobiti. :'(
1. Nov manometar pa posle ako ima pritisak dobar nov davaè  a ako nema onda skidaj karter pogledaj vizuelno lagere....
2. Izvadi sijalicu od ulja i problem re¹en, neæe vi¹e paliti nikad (slièno re¹enje kao ono sa alternatorom)   [pop]

Lazic

Imao takav sluèaj na bubi posle skoro milion kilometara... Zakovala je 2 meseca kasnije... ;D

SSZGO

99to?
ja bih to je*o a ne bih ulagao ni vreme ni novac...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

mkt


Lazic

Eh ta vickasta omladina... ;D Èek pa Arapin ima 36 godina a jo¹ razmi¹lja kao da je juèe iza¹ao iz ¹kole... ;D

UFF

nikad nije kasno da jebes maloletnice ma koliko godina imao :D

Glava Dole

Ove godine vec punoletnice :) Naravno, slatke su i kao maloletnice, da ne gresim dusu [zvizdi]