Glavni meni

V ili redni, pitanje je sad !

Započeo Hurricane, 25 Jul, 2017, 20:49

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Taliban mi nije drugar. Cak sta vise i ne gotivim ga previse. A i to sto je na forumu me zabole. Na forumu su i drugi pa sam i njih roknuo. Ko ih jebe sto ne gledaju sta kupuju.
I da kosticu postoji jedan svet van interneta i foruma. Jedan svet u kom isto tako mozes imati prijatelje. Ali dzaba ja to tebi pricam jer da nije foruma ti nikog ne bi ni upoznao.

Lazic

Ko uop¹te mo¾e da gotivi talibana?

milomir22

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic


Biker-Boy

I onda? V ili redni?
Ja sam resio da u nadam se skorijoj buducnosti predjem na Suzuki SV 650 pa sta bude :)
I feel the need..... the need for speed !!!

Hurricane


milomir22

Ja sam ipak za redni, kad krene¹ u preticanje svaki redni vuèe dobro veæ od 6 000 obrtaja, a skoro svi teraju u blokadu najranije na 12 000, neki èak i na 14 i vi¹e, tj. ima¹ mnogo veæi raspon obrtaja u nekoj brzini od v2 motora. Mo¾da on povuèe silovito iz ni¾ih, ali mnogo pre tra¾i ¹altanje od rednog.

Sad, ako nisi agresivac, mo¾e i v raspored, ali s konja na magarca ne ide.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

viper

Citat: Biker-Boy poslato 25 Oktobar, 2017, 10:06
I onda? V ili redni?
Ja sam resio da u nadam se skorijoj buducnosti predjem na Suzuki SV 650 pa sta bude :)
Doði da proba¹ SV pa odluèi 😁

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Biker-Boy

Voleo bi da probam, nisam jos nikad vozio V2, zivo me interesuje
I feel the need..... the need for speed !!!

UFF

Citat: milomir22 poslato 25 Oktobar, 2017, 10:39
Ja sam ipak za redni, kad krene¹ u preticanje svaki redni vuèe dobro veæ od 6 000 obrtaja, a skoro svi teraju u blokadu najranije na 12 000, neki èak i na 14 i vi¹e,

moj je u blokadi na 10k

ali poteze odmah kao V dok radi mirno, nema vibracija i cuje se kako treba - pravi kompromis

Hurricane

...jeste , ali ko¹ta ko plac u Sremèici

UFF

pa ko jos zeli da zivi u sremcici jbt?

viper

Citat: Biker-Boy poslato 25 Oktobar, 2017, 11:04
Voleo bi da probam, nisam jos nikad vozio V2, zivo me interesuje

Kao ¹to rekoh moze¹ da proba¹.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Mil@n

Citat: milomir22 poslato 25 Oktobar, 2017, 10:39
Ja sam ipak za redni, kad krene¹ u preticanje svaki redni vuèe dobro veæ od 6 000 obrtaja, a skoro svi teraju u blokadu najranije na 12 000, neki èak i na 14 i vi¹e, tj. ima¹ mnogo veæi raspon obrtaja u nekoj brzini od v2 motora. Mo¾da on povuèe silovito iz ni¾ih, ali mnogo pre tra¾i ¹altanje od rednog.

Sad, ako nisi agresivac, mo¾e i v raspored, ali s konja na magarca ne ide.

S konja na magarca  [rofl]

Koji si V motor imao ili vozio, kad veæ ima¹ takve utiske ?

Ako si negde proèitao, to je veæ drugo....a podaci na papiru i do¾ivljaj u vo¾nji su èesto suprotni...

Biker-Boy

Citat: viper poslato 25 Oktobar, 2017, 12:17
Citat: Biker-Boy poslato 25 Oktobar, 2017, 11:04
Voleo bi da probam, nisam jos nikad vozio V2, zivo me interesuje

Kao ¹to rekoh moze¹ da proba¹.
Znaci zavrsen je Suzuki? Spreman za dalje avanture :)
I feel the need..... the need for speed !!!

viper

Naravno, jo¹ samo nalepnice 😁

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

goranvojska

imao sam vx800 i mogu ti reci da sam prijatno iznenadjen.vrlo je mala razlika od redna 4.ide brate to za sve pare.

Hohštapler

SV650s je mnogo o¹triji, momentalniji i skoèniji od VFR800fi. VFRa jebe masa.
SV je neverovatno lagan motor, skonta¹ ¹ta je su¹tina kod njega tek kad ode¹ negde dalje, par dana po krivinama. Na dobrim gumama, vo¾nja je telepatija. Najlep¹e mi je bilo ¹to sam koleno mogao da "zakaèim" za pregib na rezervoaru, ruke bukvalno vise oko hebli, motor sam skreæe. Prelep oseæaj, pogotovo zbog tog motornog koèenja i vo¾nje ON/OFF, sve na gas. Za dvoje nije nikako. NIKAKO. I na njemu izo¹tri¹ tehniku vo¾nje, ¹altanja u ni¾u i meðu gasa. Ove prethodne reèenice æe¹ se setiti kad prvi put pre¹alta¹ iz 4. u 3. i lupi¹ 00 o rezervoar. Boli, jebe mater. I jako brzo nauèi¹ da "lovi¹" obrtaje meðu gasom...  ;D

R4 600cc je glatko, pitko, kad ga zaigra¹ SV nema ¹ta da tra¾i tu. Jednostavno, drugi svet.

Meni nije jasna ideja "koji je bolji". Ni jedan. Ja bih imao sve! Nema dva ista. I svaki je u¾ivanje. Ja bih svaki vozio. Osim cruzera. Al to je neka druga prièa...  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

MIGE


milomir22

#59
Citat: Mil@n poslato 25 Oktobar, 2017, 12:35
Citat: milomir22 poslato 25 Oktobar, 2017, 10:39
Ja sam ipak za redni, kad krene¹ u preticanje svaki redni vuèe dobro veæ od 6 000 obrtaja, a skoro svi teraju u blokadu najranije na 12 000, neki èak i na 14 i vi¹e, tj. ima¹ mnogo veæi raspon obrtaja u nekoj brzini od v2 motora. Mo¾da on povuèe silovito iz ni¾ih, ali mnogo pre tra¾i ¹altanje od rednog.

Sad, ako nisi agresivac, mo¾e i v raspored, ali s konja na magarca ne ide.

S konja na magarca  [rofl]

Koji si V motor imao ili vozio, kad veæ ima¹ takve utiske ?

Ako si negde proèitao, to je veæ drugo....a podaci na papiru i do¾ivljaj u vo¾nji su èesto suprotni...



Mislio sam s konja na magarca, jer je sv 650 u odnosu na ovu hondu 600 ¹to mu stoji u potpisu magare. Jeste on interesantan na svoj naèin, ali je honda ipak dosta ozbiljniji motor od njega.

Od v agregata sam vozio stroma 650 k4, i strom mi je bio prvi izbor, nisam ga uzeo jer nisam imao $ i to sam veæ pisao u ovoj temi, ali ne verujem da æu se vi¹e vraæati na manje od 4 cilindra.


@Ho¹tapler

I ja ih volim sve, ali malobrojni od nas mogu sebi da priu¹te 50 motora, a svima je jasno da svaki model ima svoje prednosti i mane. Fora je da utvrdimo koji je bolji (v ili rednjak). [dancing] [dancing] [dancing]
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr