Glavni meni

Zastita rezervoara od korozije

Započeo mz-best, 15 Jul, 2017, 00:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

megaidiot

a dok ti menjas ulje rezervoar polako rdja

Lazic

Citat: mz-best poslato 15 Jul, 2017, 12:03
Citat: UFF poslato 15 Jul, 2017, 00:52
odlicno

a % za forum? :)
Daa....ali ako ce da svo vreme provede samnom u radionici i radi sta mu kazem ....naravno da se podrazumeva ja placam i njegovu dnevnicu  rostilj koji je obavezan uz ladno pivo....a kada krene kuci sipam mu za sretan put i pun rezervoar benzina ,,,i sad GDE TO IMA JOS
Svaka èast... ;D Jedino bi bilo nezgodno da se pomoænik pojavi sa nekim Jaguarom sa rezervoarom od 2x80 litara... :D

milomir22

Citat: UFF poslato 18 Jul, 2017, 08:33
trebao je samo da kupi dobar primerak tj da skuplja dok ne skupi za valjan motor
od 30ak motora koje sam do sad posedovao i promenio ne secam se da mi se na ijednom desilo ista sto je bilo skupo za popravku
tj crko mi akumulator je bilo najskuplje ako ne racunamo kad padnem svojom greskom pa ga olupam
tako da iz mog iskustva: koje bre odrzavanje? gume, lanac i plocice? ne znam sta drugo jer su filteri ulje antifriz i dot smesno jeftini

Sto je stariji/jeftiniji motor, to ima vise muke da vidi. Nakupi se 100 nekih gluposti i ko prelazi 5-7 000 km godisnje (ja otprilike toliko ubijem) stalno ima nesto da prcka i to sve ide po 30-40-50 evra, ali sam izracunao da me svaka sezona obavezno kosta 200 evra (redovno odrzavanje bez neplaniranih kvarova)+150 evra registracije + gorivo. A realno, vozim motor koji nije skup za odrzavanje.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mz-best

ma problem je bio u konkretnom slucaju kod tog mog komsie sto em kupio ptvi puta motor em sve sjebano...1 disk kriv druga klesta zapekla nacisto ne rade opste,,akumulator prso na sredini i lepljen...lanac istegnut lancanici i ne postoje..rucica za kocnicu i kvacilo napola pukle far nema....gume kao slik samo na iivcama sara neka minimalna..krriv desni stap i trokut gorrnji varen tako i da vuce u stranu....malo li sam nabrojao.....znaci sjeban skroz ....al eto hteo prvi motor da bude japanac....

megaidiot

#24
kakve veze ima sto je hteo da prvi motor bude japanac?
vecina motora na oglasima su japanci i u boljem su stanju nego sto si napisao.
i sto ga je kupio kad je sav kriv i sjeban?
pre ce biti da ga je neko zajebao.

Lazic


mz-best

Doao mi jejedan Kawin ZR7 rezervoar...neko je otvarao aj da kazem.....kocku.....ispod rezervoara na sredini i toliko lose zavario da je odmah posle 5 sati elektrolize pocela voda da curi....Naravno odmah odnesen na ponovo varenje ...testiranje vara  posle varenja pod pritiskom..i za nedaj Boze  premazano tecnim metalom