Glavni meni

Prva zvanièna trka - Moped Endurance Cup 29-30.07.2017.

Započeo Gašpar, 03 Jul, 2017, 17:03

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

feelgod

Bravo ljudi, divota, bio oba puta i necu odustajati.

Kostić

Citat: Havarisan poslato 02 Avgust, 2017, 00:00
Kakav pit stop na 2:27  :drka:

ti si pao kod boksa sa onim ¾utim ¹to je imao kockasti far i veliku ¹top lampu?

Hohštapler

Citat: feelgod poslato 02 Avgust, 2017, 02:43
Bravo ljudi, divota, bio oba puta i necu odustajati.

Djes bio?! Mi bili gore na nasipu
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Andreja

Bili i mi, iza kafiæa na nasipu... Ja mislio da ste oti¹li jbg. A ni Filip nije ostao do kraja :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hattrick

Kako bi bio dobar trip organizovati sve to isto, ali sa dvotaktnim 125-icama sa brzinama. Bila bi prava prica.

Gavrolini

Citat: Hattrick poslato 06 Avgust, 2017, 04:55
Kako bi bio dobar trip organizovati sve to isto, ali sa dvotaktnim 125-icama sa brzinama. Bila bi prava prica.
Mislim da ne bi jer kao prvo to je vec ozbiljno skuplja zanimacija. Treba lep budzet da se nasvira dobra 125. Samim tim manje zainteresovanih. Drugo nemamo mi uopste toliko vozaca koji bi to mogli da izvozaju valjano. Ovo sa mopedima je prava prica za srbiju.

Andreja

Sla¾em se. A i zar ne postoji klasa 125 u Srbiji? Bataja, ovo-ono?

@Milo¹96, ipak nije pukla karika, razleteo se le¾aj na radilici :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Glava Dole

#107
Hoce to kad je pri kraju :)

Ovaj iglicasti ja recimo sa peugeot jetforce izvadio u poslednjem momentu, toliko se pojeo kavez da su iglice poispadale same cim sam izvadio bolcnu... isto vazi i za veliku pesnicu kad prolupa, samo je pitanje vremena kad se raspada, zato obavezno prilikom otvaranja pazljiva provera, levo-desno klipnjaca sme da ima malo lufta a gore-dole, drzeci pod pravim uglom, apsolutno ni mrvicu :)



A sto se bilo koje klase sa menjacem tice... slazem se da ne bi bilo lose :)

castor

Citat: Hattrick poslato 06 Avgust, 2017, 04:55
Kako bi bio dobar trip organizovati sve to isto, ali sa dvotaktnim 125-icama sa brzinama. Bila bi prava prica.
Trebalo bi organizovati Relax Cup. Full stock i 30 krugova. Pobjednik je najveæi broj krugova sa najveæom prosjeènom brzinom i idealnom putanjom.
It's the ride that matters, not the bike…

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

ЯЭВОЛУТИОН

hill climb.....avala. kosutnjak, vrsac, fruska gora, ....ali sa hendikepom za kilazu....gubi smisao trekanja kad neko ima 50 a neko 70 kila...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

petar357

Kako mislis?
Normalnom coveku dodavati balast ili vreme, zato sto se prijavila svinja od 120 kila? Sta je reper, koja tezina?
Debeli ljudi nikad nisu bili konkurentni u moto sportu, to je jednostavno tako da...imas visak kila - ne mozes da budes konkurentan trkac.



El Jefe

Нормални имају 120. кила. Остали су заостали у развоју синак.
Друштво за заштиту од животиња

Gašpar

Citat: Gavrolini poslato 06 Avgust, 2017, 07:50
Citat: Hattrick poslato 06 Avgust, 2017, 04:55
Kako bi bio dobar trip organizovati sve to isto, ali sa dvotaktnim 125-icama sa brzinama. Bila bi prava prica.
Mislim da ne bi jer kao prvo to je vec ozbiljno skuplja zanimacija. Treba lep budzet da se nasvira dobra 125. Samim tim manje zainteresovanih. Drugo nemamo mi uopste toliko vozaca koji bi to mogli da izvozaju valjano. Ovo sa mopedima je prava prica za srbiju.

Apsolutno se sla¾em. U klasi 125 SP jedva se skupi 4 motora i 4 vozaèa.
Pa kod nas je i 50 klasa sa D6 replikama uspela da se raspadne. Dakle - jeftino, jednostavno jedino mo¾e da bude masovno.

Uostalom, evo raèunice:
Automatik:                                              Aprilija:
Kupi¹ ga za 150 EUR                                Kupi¹ ga za 600 EUR minimum
Cilindar 70 EUR                                       Cilindar 500 EUR
Klip 20 EUR                                            Klip 90 EUR
Gume 40 EUR, jedan set za trku               Gume 300 EUR, bar 2 seta za trku


I tako u nedogled

petar357

Citat: El Jefe poslato 07 Avgust, 2017, 11:14
Нормални имају 120. кила. Остали су заостали у развоју синак.

Pa vidi... I pacijenti u psihijatrijskim ustanovama zatvorenog tipa sebe smatraju normalnim, i uopste im nije jasno zasto su tu...


Gašpar

Kad smo shvatili da imamo brz moped, ambicije su nam porasle, pa smo re¹ili da se uozbiljimo.

Po ugledu na Yamaha Official Racing tim u MotoGP-u i mi smo osnovali zvaniènu i privatnu ekipu, pa tako Medovaèa Rejsing Tim ovog puta na stazu izlazi sa dva tima - MRT Official Racing i Tech 2 MRT Official Racing.

Logotipi zavr¹eni, èekamo samo jo¹ Rossija, Vinalesa, Crutchlowa da potvrde da li im je ok datum za pravi tim i Zarca, Folgera i Bradla da potvrde za Tech2 tim  [rofl] [rofl] [rofl]






Lazic

Citat: Gavrolini poslato 06 Avgust, 2017, 07:50
Citat: Hattrick poslato 06 Avgust, 2017, 04:55
Kako bi bio dobar trip organizovati sve to isto, ali sa dvotaktnim 125-icama sa brzinama. Bila bi prava prica.
Mislim da ne bi jer kao prvo to je vec ozbiljno skuplja zanimacija. Treba lep budzet da se nasvira dobra 125. Samim tim manje zainteresovanih. Drugo nemamo mi uopste toliko vozaca koji bi to mogli da izvozaju valjano. Ovo sa mopedima je prava prica za srbiju.
Na stranu ¹to staze kao ada Huja i nisu za veæe brzine...

Hohštapler

Citat: petar357 poslato 07 Avgust, 2017, 10:51
Kako mislis?
Normalnom coveku dodavati balast ili vreme, zato sto se prijavila svinja od 120 kila? Sta je reper, koja tezina?
Debeli ljudi nikad nisu bili konkurentni u moto sportu, to je jednostavno tako da...imas visak kila - ne mozes da budes konkurentan trkac.




Taèno. I Redding i Pedrosa se takmièe u istoj kategoriji... kome je ¹ta Bog dao.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Ho¹tapler poslato 10 Avgust, 2017, 20:11
Citat: petar357 poslato 07 Avgust, 2017, 10:51
Kako mislis?
Normalnom coveku dodavati balast ili vreme, zato sto se prijavila svinja od 120 kila? Sta je reper, koja tezina?
Debeli ljudi nikad nisu bili konkurentni u moto sportu, to je jednostavno tako da...imas visak kila - ne mozes da budes konkurentan trkac.




Taèno. I Redding i Pedrosa se takmièe u istoj kategoriji... kome je ¹ta Bog dao.
u kartingu postoji hendikep....imas osnovnu tezinu....laksi od toga dobiju balast a tezi nek skinu kile....

ako je pravilo sta je kome bog dao onda da izbacimo kategorije u borilackim sportovima...neee... to bi bila onda diskriminacija hobbita i patuljaka.......plitki ste ko dlan trogodisnje devojcice......procitao tri knjige aleksandra vucica i odmah sve zna......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња