Glavni meni

istina o zippo upaljaèima

Započeo Kostić, 25 Jun, 2017, 20:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

sede dva lika kod kom¹inice u gajbi, pijani ko bulja i jedan uzme da napuni upaljaè, pijan ko dupe, kresne ga i zapali ruke do lakata. ovaj drugi mu otme zipa i baci ga kroz krovni prozor sa desetog sprata zgrade, upaljaè padne ispred ulaza na beton i pre¾ivi. malo ga je opeglo kle¹tima i firca i dalje. zip je star oko skoro pa 22 godine. radi i dan danas. (sreæa pa je vezan lancem protiv lopova, koji vole udarene stvari ;D )


prièa je doslovno suva istina





DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

iz moje kuæe se nikad nije prodao zip. samo sam ih lomio èekiæem kad me izneriviraju ;D

Boban_m

Nekad sam se lozio na zippo i onda sam provalio da nosim katanac u dzepu, koji me usto stresira da ga ne izgubim. Plasticni Bic je zakon, libo me dupe ako izgubim a i ne trazi odrzavanje ko talijanski motori.

mali_zmaj

Ne pusim,nikad nisam,al imam zippo...,jedino sto ga ne nosim,sem kad idem na kampovanja..,noz je samnom stalno i uvjek....
jin-jang

Kostić

ja ga imam od kako sam poèeo da pu¹im, èak i pre toga. prvi mi je bio stari vojni amerièki, æale dobio od nekoga kad je bio mlad. posle biv¹a ¾ena i ja imali kolekciju. pola sam izlupo, pola pogubio, ostalo nam èetri komada, tj pet, al je jedan vol¹ebno nestao ;D i ovaj pingvin, ¹to sam dobio od nikija 64. njega æu da èuvam. iskreno, to mi je moguæe najdra¾i poklon, koji sam ikad dobio. na njemu pi¹e - jugoslavija .... ;D

Conti-Moto

Citat: Boban_m poslato 25 Jun, 2017, 22:14
Nekad sam se lozio na zippo i onda sam provalio da nosim katanac u dzepu, koji me usto stresira da ga ne izgubim. Plasticni Bic je zakon, libo me dupe ako izgubim
a i ne trazi odrzavanje ko talijanski motori.

Hhahahahahahahahaha ...  [rofl] [rofl] [rofl]
Novo !!!
Conti ROAD !!

Kostić

jednog zipa sam toliko olupao èekiæem, da su svi lemovi popucali i deformisao se kao da ga je pregazio voz. nisam mogao da ga izvuèem, pa sam sipo benzin kroz pukotine. radio je ko nov ....

(talijanski motori ne bi pre¾iveli jednog kostiæa. uporedba je besmislena. mo¾da suzuki.... ;D )

Kostić

oèekujemo laziæeva iskustva. ja ih imam za jedan omanji roman od stotinak strana :)

UFF

cemu sluzi to sranje ako si nepusac i zatreba ti jednom u par meseci?
pouzdanost na vetru i svim uslovima ode u kurac ako ga ne punis cesto a sto bi ga punio ako ne pusis?


Kostić

ti kao osvedoèeni piroman, ne bi trebao da daje¹ vake izjave. piromani vole ono ¹to mogu da zavrljaèe na benzinsku paru sa pristojne razdaljine i da u¾ivaju u dobrom pogotku, ko lovac kad upuca prase na 30 metara kroz ¾bunje u ¹umi...

ЯЭВОЛУТИОН

zippo je u americkoj vojski duzen kao deo pribora....zapravo je sluzio za  podgrevanje hrane i paljenje vatre u vijetnamskim dzunglama....benzin za njega je takodje bio deo pribora jer bez njega nebi zapalio nista u onolikoj vlazi....cetri zippo upaljaca podgrevaju konzervu hrane...nesto slicno smo i mi imali u JNA....neki reso na bazi goriva u konzervi....ali je on morao da se zapali necim...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

bogati, kakvo znanje jednog nepu¹aèa. svaka èast :)

(grejo sam konzerve sa zipom. zakaèi se za konzervu al nije to ba¹ tako, kako su osmislili. inaèe je po vijetnamo ozbiljno kori¹æen kao naprava za bacanje zapaljive materije na bazu gorivih stvari. iako je kori¹æeno kao fora u filmovima, ozbiljno su se time bavili. i ti vojnièki su imali drugaèije oznake, seæam se da je ðokin imo neke pribele¹ke koje su drugaèije od komercijalne upotrebe i svi su bili od prohroma. tek je komercijala poèela da ih pravi od drugih metala sa drugaèijim oznakama. u su¹tini, isti kurac, drugo pakovanje.

Kostić

al da se ne gasi na osam banke, vala ne gasi se!

El Jefe


Упаљач који увек пали на било који бензин. И на онај са трафике у бомбицама што се некада продавао, и на бензин из резервоара. За разлику од Зипа који ради само на његов бензин.
Друштво за заштиту од животиња

Kostić

#15
imo sam ih u familiji jedno celo more, u raznim oblicima. i dan danas mogu da se naðu na buvljacima za 20 dinara. po limundu ih valjaju po pesto dinara.

vrsta goriva i vrsta upaljaèa nemaju veze sa zipom ili drugim modelima. akcije su u izboru fitilja i materijalu za zadr¾avanje goriva unutar upaljaèa.


http://www.vintagelighterbook.com/html/all_lighters_.html


zippo je samo izvikana firma od strane amera. i pre zipa su se pravili upaljaèi na lako zapaljiva goriva.... imo sam neki ruski upaljaè koji kad izvuèe¹ polugu dobije¹ 'kresivo' koje nikad ne mo¾e da se potro¹i, maltene neki perpetum trip, al si morao da sipa¹ gorivo. to kresivo mo¾e da se iskoristi kao ispomoæ ako zaglavi¹ u prirodi, a ¹ibice mokre ili ih vi¹e nema, pa da ne pravi¹ ¾uljeve ili da glumi¹ budali praveæi kugle od leda ko u televizoru, naðe¹ neki suvi lis i potpali¹ ga iz stotog poku¹aja, ako i taj uspe.... :) negde sam ga izgubio jebiga :)

UFF

Citat: UFF poslato 25 Jun, 2017, 22:49
cemu sluzi to sranje ako si nepusac i zatreba ti jednom u par meseci?


Kostić

èemu slu¾i gomila neupotrebljivih stvari, koje neko èuva kao vid kolekcije?

za ukras. e tome slu¾i i upaljaè nepu¹aèu. ne postavljaj glupa pitanja, na koja svako mo¾e da ti odgovori :)

UFF

upaljac sluzi da upalis vatru, zipo vazi za napouzdaniji
jebo pouzdanost ako ga ne koristis nedelju dana a on izvetri  [rofl]
[govance] od upaljaca  [srednjiprst]


Kostić

da je govno kao upaljaè - nije. da je pomodarsko amerièko govno - jeste. realno ih ne volim, zato ¹to jesu pomodarstvo kao i starke, al kao upaljaè volem. iako je cigareta upaljena sa ¹ibicom najboljeg ukusa. benzin je kurac na tom polju. plin je no taste :)