Glavni meni

Savet za prvi motor

Započeo drager95, 25 Jun, 2017, 18:38

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

drager95

Citat: redshadow poslato 22 April, 2018, 23:09
nisam ni stavljao to ni padao. razmisljaj u smeru kaciga>jakna dakle licna bezbednost pa tek onda bezbednost motora (crash barovi i ostalo) u slucaju pada.

To svakako,cim uzmem motor kupujem dodatnu opremu.Vec imam dobre rukavice,kacigu i pojas.

drager95

Citat: Glava Dole poslato 22 April, 2018, 23:13
Citat: drager95 poslato 22 April, 2018, 23:07
U nedostatku motora u ponudi,naleteo sam na ovaj oglas
https://www.kupujemprodajem.com/Kawasaki-ER5-500-A2-kategorija-60049392-oglas.htm sta mislite?
Vidim da ide na ime kupca.
Cuo sam se sa uvoznikom motora u Subotici,motoSUdejan,on mi je rekao da vise ne uvozi motore sa smanjenom snagom tj sa takvim papirima jer sad kaze da agencija proverava sve to i vraca na original snagu,ili jednostavno ne da da se registruje.
Bas se pitam da li se ovo moze registrovati bez problema.  [neampojma]

Tako je, zato i jesu toliko cenjeni vec registrovani na A2... cuo sam sa vise strana da je nemoguce prvi put registrovati u Srbiji sa smanjenom snagom(koliko je to tacno nisam 100% siguran ali mislim da jeste). Moj je 600cc na A2, vec bio registrovan i registuje se i dalje bez problema ali ti uvezeni mislim da vise ne mogu.
Ne znam kako ih onda prodaju.Dal za delove ili koja je fora sa tim nemam pojma

idanijel

Ja pre 10meseci uvezao bandita 650 A2 iz Francuske😁



Послато са Redmi 4 уз помоћ Тапатока

drager95



Ovo je trenutna oprema plus fantomka  :D

Poljanac92

Da se nadovezem na Redshadow-a i ja sam uzeo za prvi motor 600ccm, hondu f2, ako ne racunamo skuter, jelte, to nije motor  [rofl]  ta f2 mi se oduvek svidjala, a tu sam negde i bio sa finansijama i jos od drugara uzeo motor u tip top stanju. Nisam odmah uzeo r-a, mada sada kad gledam, mogao je bez problema i r, jer sve krece iz glave. Ako si paljevina, i 125 ti je mnogo  :D
E sad, da ces mzd brze da se naucis na slabijem, mozda, to stvarno ne znam. Ja sam se jednu sezonu vozikao sam po Kvu, druge godine sam vec peglao krivine sa drugarima. Nisam ja mogao da ih ispratim da budem u tocku, ali vremenom se upoznajes sa svojim granicama i granicama samog motora  :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

TEEfqd

Citat: Poljanac92 poslato 23 April, 2018, 00:48
Da se nadovezem na Redshadow-a i ja sam uzeo za prvi motor 600ccm, hondu f2, ako ne racunamo skuter, jelte, to nije motor  [rofl]  ta f2 mi se oduvek svidjala, a tu sam negde i bio sa finansijama i jos od drugara uzeo motor u tip top stanju. Nisam odmah uzeo r-a, mada sada kad gledam, mogao je bez problema i r, jer sve krece iz glave. Ako si paljevina, i 125 ti je mnogo  :D
E sad, da ces mzd brze da se naucis na slabijem, mozda, to stvarno ne znam. Ja sam se jednu sezonu vozikao sam po Kvu, druge godine sam vec peglao krivine sa drugarima. Nisam ja mogao da ih ispratim da budem u tocku, ali vremenom se upoznajes sa svojim granicama i granicama samog motora  :D
bas to, koliko si normalan toliko si dobar vozac u saobracaju. pitas ljude gde idemo i vozis svoju voznju do cilja.
ja prve godine mislim da sam par puta presao 8000 obrtaja, uglavnom na pravcima. nisi se obrukao ako nisi brz
kao ostali pa pocetnik si, to je normalno, obrukao si se kad si izgubio kontrolu zbog nepromisljenosti

drager95

Naravno,slazem se sa vama.Ja nemam potrebu za nekom brzinom.Imam 23 godine i nisam paljevina.Volim voznju motora prvenstveno,taj osecaj koji on daje.Ne toliko divljanje i jurnjavu.Moje pitanje za ove kubikaze se uglavnom odnosilo na to koliko takvi motori sa 4 cilindra oprastaju pocetnicke greske tipa oduzimanje gasa,kocenje itd   [thumb_up]

UFF

cemu onda nestrpljenje i dalje filozofija na ovu temu?

kupi 125-250 ccm i idi vozi i uci se


mlad si, imas vremena, doci ces i do 1000 gde ti se zuri?
hoces dumres sto pre?
imas leukemiju ili rak pa nemas vremena za gubljenje na male kubikaze pa ti frka?


Boban_m

Kupi neki enduro. Visok si a enduro je najsvestraniji i najlakse se vozi.

Andreja

Citat: UFF poslato 23 April, 2018, 01:57
cemu onda nestrpljenje i dalje filozofija na ovu temu?

kupi 125-250 ccm i idi vozi i uci se


mlad si, imas vremena, doci ces i do 1000 gde ti se zuri?
hoces dumres sto pre?
imas leukemiju ili rak pa nemas vremena za gubljenje na male kubikaze pa ti frka?



Ne prati¹, èovek je pogolem, 250ccm mu doðe kao hoklica.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic

Kle mu ne bi legao k'o hoklica, al' jebiga, ne sviða mu seeeee... :D

A danas sam bio do Danmoto-a da mu malo pravim zazubice, kupio kle godi¹te k'o moj ali sa 100.000km, sve osim agregata mu je bolje nego kod mene.... ;D Mada, ni agregat mu nije lo¹, ali nema bregaste od gpz-a i 20% veæe dizne i ¹upalj lonac... ;D

UFF

andreja moja 1000 ce pre da mu dodje kao hoklica nego moja 250ica
tako da nema veze sa kubikazom

Lazic


Andreja

To je specifièan sluèaj a i deèkonja tra¾i jeftinije/starije motore, tad nije postojala tako mala hiljadarka.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

drager95

Verujte da jedva cekam za pumo A da polazem  [doh]. Najvise bih voleo kao prvi motor da vozim Kawasaki ER6F  [thumb_up]

Lazic

©to je realno motor za poèetnike...

nesic1

uzminekog kineza i drndaj, padnes, jebe ti se, ogrebes ga, jebe ti se, dok ne naucis da vozis posle se izvoljevaj, kinezi malo trose imas para za gorivo i stekas za veci motor

Andreja

Da vidim kako æete se snalaziti za delove kroz 2-3 godine sa Keeway i sliènim motorima... :)
Da ne bude zabune, nemam ni¹ta protiv Speed-a ili Exceed-a ali isplativije je kupiti YBR125, vi¹estruko.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

drager95

Citat: Andreja poslato 28 April, 2018, 02:12
Da vidim kako æete se snalaziti za delove kroz 2-3 godine sa Keeway i sliènim motorima... :)
Da ne bude zabune, nemam ni¹ta protiv Speed-a ili Exceed-a ali isplativije je kupiti YBR125, vi¹estruko.
Sta mislis o YBR 250 ?

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D