Glavni meni

Savet za prvi motor

Započeo drager95, 25 Jun, 2017, 18:38

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

Vidio motor u Mostaru,padala kisa,ja otisao po motor!!  Autobusom!!
jin-jang

drager95

Dogovoreno je sve.Nemam vise pitanja. Javljam se ove nedelje sa novostima :) Hvala svima ovde na pomoci, znacila mi je! :)

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Lazic

Èekaj stani, sad te odgovaramo od kupovine... ;D ;D ;D

UFF

i ja isao busom do vranja
platio motor i zamolio vlasnika da mi pokaze kako se vozi i kako idu brzine :D
seo tad prvi put na motor u zivotu i dovezao ga kuci bez problema (ako ne racunamo to sto sam u pola noci ostao bez goriva i niko nije hteo da mi stane)

Lazic

Znao si da vozi¹ bicikl, a imao si dovoljno mozga da ne zavrne¹ gas do kraja... ;D

UFF

zavrno sam do kraja

i nista se nije desilo  [rofl]

sacekao sam koji minut u petoj brzini, zalegao i postigao celih 110kmh  :o



bice da je: imao sam novca za R1 a mozga da umesto njega kao prvi motor kupim XT125

Lazic

Tad sam mislio da æu na 110 da putujem kroz vreme a da æe Kinroad da se raspadne ako ne usporim... Za ovo drugo sam bio u pravu... ;D

Glava Dole

Prvi bio skuter, ja imao 10god, kinez 50cc 4t, mali a jos nisam mogao ni zemlju da dohvatim celim stopalom. Video ga jednog dana parkiranog ispred salona i to je bilo to, ljubav na prvi pogled :) Vrsio sam teror nakon toga, nisam mogao da cekam ni 3 dana, setao po sobi imitirajuci zvuk motora ustima [rofl] Bio nov a aku prazan, onaj je morao da mi ga upali kad cale platio jer ja skak'o po kurbli al nije htela da mrdne [rofl] Usput mi je pao 2 puta u mestu dok sam ga doterao do kuce ;D ali sam tad bio ja mislim najsrecniji decak na svetu :) Posle dosao automatik, dva freeja, ali sve bili automatici... i sa 15god ubedim caleta da odemo da pogledamo TZRku, nadjem najjeftiniju 125icu na oglasima i to je bila ona, 550e trazio(uzeo za 500), oklopi razvaljeni, stanje nikakvo... a ja ni apenca nikad vozio u zivotu, sao automatike sto se motora tice... ali auto jesam dosta pre toga tako da znam u sustini al ne znam kako idu brzine, trazio po netu nisam nasao... kad sam pitao prodavca kako idu brzine(a jos ga nisam platio, probao), on ko da je progutao zabu [rofl] Pustim ga pored parkinga VMA... aha, prva, druga, treca, upada u rezonancu, odma preko stotke, ujedaaa(za stotku sam u skutere ulagao boga oca i opet nije imalo veze sa 125cc cvajkom), saltanje mi prezanimljivo... to je bilo to, nije bilo govora da se ne kupi... krene cale pa kako mislis da ga oteramo itd ja kazem ja navalio ko smrt na babu da ga ja odvezem za SD(50ak km) a niti dozvole ni registracije i tablice :) Naidjem na parkiran policijski auto i motor i pricaju okrenuti meni ledjima na sred ulice, ja se odsecem skrenem odmah desno i pobegnem pesice do ulaza neke zgrade [rofl] (znam znaaam, kao mali sam bio oprezniji i pametniji nego sad ocigledno), kod grocke pukne lanac, blokira tocak i ostanem na sred puta... cale vidi da me nema pa se vratio, ubacili ga nekako u auto i to morali da odvrcemo tocak jer nije mogao da mrdne, ja i on sami u malog fiat una :) Gluvo doba noci ja ne mogu da spavam i idem u garazu da ga palim, bez lanca saltam u mestu od srece uprkos svemu dok keva vristi :) E to je prava ljubav i opsednutost motorima :) Ti sa tolikim parama 3 meseca vec razmisljas o svim mogucim tipovima i uporedjujes babe i zabe, zato ne zameri manijacima ako jednostavno primete da to nije bas prava ljubav prema 2 tocka :)

Major

Citat: UFF poslato 04 Septembar, 2017, 23:38
zavrno sam do kraja

i nista se nije desilo  [rofl]

[rofl] [rofl] [rofl]

Pa sjajno :D

Imas neke fotke sa putovanja :D

Bori¹a

Citat: UFF poslato 04 Septembar, 2017, 23:38
zavrno sam do kraja

i nista se nije desilo  [rofl]

sacekao sam koji minut u petoj brzini, zalegao i postigao celih 110kmh  :o



bice da je: imao sam novca za R1 a mozga da umesto njega kao prvi motor kupim XT125

kad sam seo prvi put posle skutera na cbf-a, bilo je vaaaaaaauuuu jebote imam utisak da ima 200 konja

posle dve sezone sam shvatio da je bicikla

Major

Moj motoric ima 200 konja plus 1 a vozim ga kao biciklu [rofl]

drager95

Kolege, stize Suzuki SV650n za 2 ili 3 dana,kod mene na kucni prag :D Ovim putem se opet svima zahvaljujem na savetima koji su mi pomogli :)  Jeste da je malo duze trajalo ali isplatilo se na kraju jer sam veoma zadovoljan svojim izborom :) Slike postavljam cim stigne najverovatnije u utorak


Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

idanijel

koji kec ili dvojka ?  stari -novi ?

drager95

Citat: idanijel poslato 10 Septembar, 2017, 15:05
koji kec ili dvojka ?  stari -novi ?
2004. godiste

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Lazic

Taman... ;D



@Milo¹:
Ti si bre dete nenormalan i treba ti dati dozvolu do¾ivotno, pa teraj... ;D

Major

Ocekujemo slike cim stigne makina :)

idanijel

Stigo li je ?

drager95

Pozdrav svima posle dugo vremena
Izvinjavam se sto me nije bilo
Kaparisao sam bio tada Suzuki SV650 ,ali sve posle sto se desavalo mi nije islo na ruku i nisam uzeo motor :(
Sada zelim da prodam svoj skuter pa cu probati da kupim neki motor sa malo skromnijim budzetom nazalost
Nisam odustao od ljubavi prema motorima i rekao sam sebi da cu voziti ove godine pa makar i 125 kubika

drager95

Posto su me svi izbegli ovde kao kugu , zelim samo da napisem da sam vrlo zahvalan svima koji su mi pomogli i da bez vase pomoci ne bih znao skoro nista.Ne poznajem nikog licno koga bi mogao da pitam nesto za motocikle i zato sam se ovde obratio za pomoc. Nazalost nisam uspeo ,kao sto sam napisao,da kupim motocikl prosle godine ,ali ove godine sigurno hocu.
Zelim da napomenem da nisam ovde dosao nikoga da zezam niti da ubijam vreme,ovde sam da bih se druzio,saznao sve o motorima jer gajim ljubav prema istima.
Sad se osecam glupo posto su me svi iskulirali i kapiram da vise niko ne zeli da gubi vreme da mi pomogne.
Ponavljam da sam vrlo zahvalan svima koji su mi pomogli i nadam se da cu vrlo brzo predstaviti ovde svoj prvi motor  :)

UFF

hajde reci konkretno kakva ti pomoc treba i ja cu da se potrudim da ti pomognem kako god umem