Glavni meni

Savet za prvi motor

Započeo drager95, 25 Jun, 2017, 18:38

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

drager95

Pozdrav kolege forumasi

Nije me bilo dugo na forumu jer sam godinama samo bio na skuteru i nisam imao mogucnosti da kupim motocikl.Sada je doslo drugo vreme,uskoro zavrsavam polaganje za A2 kategoriju.
E sad ja bih bio jako zahvalan kad bi mi neko pomogao tako sto bi mi dao neki savet za prvi motor.A2 kategorija je inace motor do 35kw .
Ja sam gledao neke motore kao za pocetnika,tipa Kawasaki Ninja 250R,ali taj motor mi je premali,jer sam veoma krakat i imam 190cm.  [neampojma]
Gledao sam i Hyosung GT 250R ali sam citao ovde da je on uzasan sa delovima,pogotovo sad kad vise nema predstavnika u Srbiji.
Takodje sam gledao Suzuki Bandit 600,ali one koji su do 35 kw koji su uvezeni iz Svice (kapiram da ne bih imao problema opet da ga registrujem do 35kw?  [neampojma] )
Koji biste motor mogli da me preporucite do nekih 3k evra,(mozda 3k i kusur)
Inace ne volim divljanje na motoru i veliki sam postavalac motocikala i bezbedne voznje.
Hvala svima unapred!  [cheers]

Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Glava Dole

Pazi da se ne zajebes samo i uzmes do 35kw(u slucaju jace kubikaze) na ime kupca, iskljucivo juri vec registrovane u Srbiji i nema problema :) Moja FZRka je na 25kw, prethodne 2 rege su prosle bez ikakvih rpoblema najnormalnije(za trecom vise nema porebe :) ), ali nisam siguran kakva je trenutno situacija, cujem da je bilo nekih izmena, pojacanih kontrola itd... pa to nek potvrdi neko ko je ove godine registrovao neki takav :)

Sto se mene tice glas svakako ide za bandita, 250ice ce ti postati slabe vec u prvih mesec dana, zasitices se prebrzo... on je prava mera da ga vozikas godinama ako imas kocnicu u glavi kako kazes :)

Citat: Joker poslato 25 Jun, 2017, 18:48
https://www.polovniautomobili.com/motori/10237349/yamaha-mt-03-fi

Uhhh jos bolje, obaraj ovo na 3000 i uzimaj  [balavi]

drager95

Citat: Milos96 poslato 25 Jun, 2017, 18:49
Pazi da se ne zajebes samo i uzmes do 35kw(u slucaju jace kubikaze) na ime kupca, iskljucivo juri vec registrovane u Srbiji i nema problema :) Moja FZRka je na 25kw, prethodne 2 rege su prosle bez ikakvih rpoblema najnormalnije(za trecom vise nema porebe :) ), ali nisam siguran kakva je trenutno situacija, cujem da je bilo nekih izmena, pojacanih kontrola itd... pa to nek potvrdi neko ko je ove godine registrovao neki takav :)

Sto se mene tice glas svakako ide za bandita, 250ice ce ti postati slabe vec u prvih mesec dana, zasitices se prebrzo... on je prava mera da ga vozikas godinama ako imas kocnicu u glavi kako kazes :)

Citat: Joker poslato 25 Jun, 2017, 18:48
https://www.polovniautomobili.com/motori/10237349/yamaha-mt-03-fi

Uhhh jos bolje, obaraj ovo na 3000 i uzimaj  [balavi]
E gledao sam bas i njega pre neki dan,ali ne znam nista o njemu.Deluje mi lepo samo mi se ne svidja zadnji deo sto je toliko kratak.Kakav je on sa delovima ?

Joker

Kao i svaki... DObar i kvalitetan motor...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Glava Dole

Al gledam sad specifikacije... sto bre tako slabo, 660cc a svega 48ks... bandit je prilicno jaci...

drager95

Citat: Milos96 poslato 25 Jun, 2017, 19:02
Al gledam sad specifikacije... sto bre tako slabo, 660cc a svega 48ks... bandit je prilicno jaci...
Ja jos manje znam haha :D Meni se svidja taj zvuk kod Bandita i Horneta,taj zvuk kao kod CBR-a i GSXR-a :D

Glava Dole

ladno ima samo jedan cilindar, to sam sad saznao... to sve objasnjava sto se snage tice... zajebi :)

megaidiot

sto da zajebe? ako radi kao sto izgleda, ima da se bezbrizno navoza.
a i lagan je, meni se cini super opcija za prvi motor, jedino sto je malo skup.
a kad dodje vreme za drugi, a to brzo dodje, prodace ga za pristojne pare i verovatno brzo.

Gavrolini

Ljudi mt03 je za ljude do 160cm visine. On sa 190 bi izgledao kao medved na bmx. Isti agregat ima u xtx ili pegasu koji su gabaritno znatno veci.

megaidiot

e vidis tu cinjenicu sam prevideo [rofl][rofl][rofl]

drager95

Citat: Gavrolini poslato 25 Jun, 2017, 20:09
Ljudi mt03 je za ljude do 160cm visine. On sa 190 bi izgledao kao medved na bmx. Isti agregat ima u xtx ili pegasu koji su gabaritno znatno veci.
haha,to sam i ja pomislio. Ima ovaj sajt http://cycle-ergo.com/  , veoma  je od koristi.Kad sam pogledao kako bih izgledao na dosta motora,ispada da su za mene prvenstveno enduro motori ili neki veci naked motori,koje na zalost,ne mogu sve da vozim zbog A2 kategorije :0

stilgar



megaidiot

jedno pivo, jedan krug na kle-u, na svakih tri sata, svakih! I za sedam godina ti bude boljiiii.


Poljanac92

Ako gledas nesto u odnosu na tvoju visinu, ja sam isto 190cm, i moja honda f2 mi je mogu reci bas udobna :D uspeo sam i na r-a da se smestim, ninju 636 i ni ona mi ne smeta za voznju :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

OKi

Citat: drager95 poslato 30 Jun, 2017, 19:36
Kakvo je odrzavanje za Kawasaki? Ja koliko sam nalazio po netu,i nije bas jeftino?  [neampojma]
A za koji motor je jeftino? :o :o :o

Citat: drager95 poslato 30 Jun, 2017, 19:32
Da znam,gledao sam KLE,ali mi se nesto ne svidja najiskrenije :/

Inaèe u KLE-u je agregat , koji je jedan od najzastupljenijih, (ima ga u vi¹e tipova kawe)  [neampojma]  ;D!!!

stilgar

U kawasakiju er6n je modernizovana masina iz  KLE-a koja je ako uzmes npr onaj iz 2007 vecna ako je prethodni vlasnik lepo odrzavao. Bandit, ninja i ostale koje si naveo nisu bas pocetnicki motori. Bandit ima preko 200 kila, ninja je osica i pocetnik ce lako da popravi statistiku udesa sa motora. Ako si nas pitao koji za pocetak onda bar uzmi u razmatranje sta ti kazemo. Er6 je nizak i ako krenes negde na voznju od 150 km ima da se ukocis. Idi ti po oglasima pa probaj kle er6 bandita ninju i koji ti lezi taj uzmi.

Slaninar

Moj savet je da krene¹ sa 250 kubika. Makar bio motor i manji. Ako je Ninja250 ba¹ premali, mo¾da neki super moto/enduro te kubika¾e. Br¾e æe¹ i lak¹e napredovati i uve¾bati sve ¹to treba da se uve¾ba. Jo¹ ako je veæ jeftiniji, polovan, izgreban - idealno! :)
Vozi ga jednu sezonu, prodaj, pa onda vijaj 500-600. Posle toga mo¾e¹ ¹ta hoæe¹.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen