Glavni meni

Savet za prvi motor

Započeo drager95, 25 Jun, 2017, 18:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivicat

Citat: drager95 poslato 24 Avgust, 2017, 12:57
Citat: Ho¹tapler poslato 24 Avgust, 2017, 09:47
Citat: drager95 poslato 24 Avgust, 2017, 01:47
Ninja je dobra.Ocuvana je koliko ja mogu da provalim.Lepo ide,lepo se cuje.Ima taj auspuh na kom pise Akrapovic,samo sto nije Akrapovic.Sa americkog je trzista.Registrovan na 34 kw. Ovaj tacnije https://www.polovniautomobili.com/motori/10390470/kawasaki-ninja-650-r


'vako...
2007-2017 je 11 sezona. (ili 10 ako ga je kupio "amer" u novembru... a to sumnjam)
Inaèe, pi¹e 10375, uz svo du¾no po¹tovanje prema vlasniku - ako je obrtaljka u miljama, kako je odo u km? (ne¹to sumnjam da imam opcija da se prabacuje).
To mu onda doðe 16000+km... a ni to nije bitno jer, to se u normalnim dr¾avama predje po sezoni, ako malo vozika¹ tamo amo....
Dakle, ako je samo jednom "obrno krug" odometar na konju si.
16000km za 11 godina...  [rofl] [clapp]

Drugo, kad vidim na slikama da je neko namazao cele gume da bi se caklile i izgledale crne - jasno mi je.

I sve to nije bitno ako je motor u OK stanju, samo je cena jaka.
Dobre su gume, i meni je delovalo cudno na oglasu, ali su okej. Motor mi generalno deluje zdravo, ne znam sta bi mogla da mu bude mana a da je skupa. A cena je visoka normalno. Sta mislis, koliko bi bila realna cena?

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Hostapleru,

Ko kaze da se u 'normalnim' zemljama predje po 16kkm za sezonu? Neko predje vise. Ali mnogo onih koji kupe nov motor a prelaze malo kilometara.

Na primer uzmemo 30-ogodisnjaka u Holandiji. Ima porodicu. Jedan vikend ode sa porodicom negde autom. Sledeci vikend ode da se provoza motorom 200-400km. Treci vikend pada kisa. Cetvrti opet ode negde sa dragom.
Jedna voznja mesecno. 4-5 meseca godisnje.  1500km.
10 god = 15000km

Naravno, taj motor ne kosta kao neki koji je presao 75000...

PS: ne kometarisem motor sa oglasa...

Hohštapler

Tako je.  Sve je moguæe. (èek samo da obri¹em tastaturu, ne vidim ni¹ta od pepela, opet mi Deda Mraz banuo na pivo, sad letnja pauza pa svrati na gej pivo da se oladi, a propalica, jo¹ se nije okupo, sav je od pepela ¹to je zimus pokupio po od¾acima, to trunku kulture nema...)

'de sam ono stao... a da, sve je moguæe!
Isto kao ¹to sam i ja svakoj koju sam jebo nekim èudom uvek bio treæi.
Kako, ne znam. Al jebo mater - treæi. Ili ja imam sreæe u ¾ivotu, ili su stvarno sve patrijahalno vaspitane do¹le u ove moje krajeve.
Tako isto i samo najbolji primerci motora zavr¹e u Srbiji. To potpisujem. To je op¹te poznato. Na¹i idu tamo po "¹vajcarskama" i biraju samo dragulje, najbolje i najskuplje komade, ni¹ta havarisano, ni¹ta lupano - jok, oni samo u ladnije krajeve, gde vlada reuma i artritis, i samo kod baba ( artritis zajeban: "boledu ruke sinko, ne mogu da zavrnem pun gas"). I svaki ¹to je doteran od preko je iz ©vice. Eventualno ¹vabije. Al to kad bira za sebe. A to se tamo kvari ko majonez, èim priðe 30.000km - ko rok da mu istek'o, hoooop odma u oglase. Godi¹te ne bitno.
I ti jadni holanðani... to sve papuèari. Njima bre dra¾e da kupe nov motor i da ga ne voze, samo da bi bili sa ¾enama. A ni ne tuku ih...

Svako ima pravo da veruje da mu je motor za 11 godina pre¹ao 16000km. Malko sam se na¹alio ali shvata¹ o èemu prièam... 8) ;D
[cheers]

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

milomir22

Na mom motoru u januaru 2015. kad sam ga kupio, pisalo 25 000 km. Motor je iz 2001. godine. Po mojoj proceni, motor je imao preko 70 000, majstor iz kga je rekao da, po njemu, nema preko 40 000. Kad je stelovao ventile, zove me i kaze "ima sigurno preko 60 000, moze samo vise".

Bajke su lepe kad verujes u njih.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

idanijel

Ja kupio megana sa 98000km 11g star ,mislio ima vi¹e,proverim ga u servisu,kaf ono zadnji put bio u nemackoj u servisu pre  dal oko 8 meseci sa 90000km.desi se i to

Bori¹a

ja sam kupio hondu staru 9 godina sa malo manje od 50k...

deluje mi kao ok kilometraza

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Lazic

Citat: milomir22 poslato 27 Avgust, 2017, 01:25
Na mom motoru u januaru 2015. kad sam ga kupio, pisalo 25 000 km. Motor je iz 2001. godine. Po mojoj proceni, motor je imao preko 70 000, majstor iz kga je rekao da, po njemu, nema preko 40 000. Kad je stelovao ventile, zove me i kaze "ima sigurno preko 60 000, moze samo vise".

Bajke su lepe kad verujes u njih.
@Hoh¹tapler takoðe:
Ako ga nije prodao, Zagaðenje ima ER5 iz '97-me koji sam ja zamalo kupio 2009-te sa 7500km na satu... Aprila 2015-te kad smo i¹li na Fru¹ku goru bio je na oko 22.000... Kad sam se lomio da ga kupim gledao sam servisnu istoriju, Austrijancu je bio prvi motor 1997-me, do '99-te je bio pre¹ao oko 5000, onda je kupio ako se seæam R6, ovoga nije prodao... Posle oko 2 godine je kupio neku hiljadarku, ER5 i dalje nije prodao... Svake godine ga terao na tehnièki i radio servis, sve do 2009-te kad ga je prodao u Smederevo... Zamalo moj, falilo mi je 100e, a imao sam 10cm vi¹ka visine za taj motor... Sad i ako ga neko kupi sa 30-ak hiljada, neæe verovati... ;D

drager95

Hvala na svim savetima,ali polako ali sigurno mislim da sam odustao :)
Nisam nasao sta mi odgovara,a za neke modele sa poprilicno nesiguran
ER6N je okej motor,i bio sam na korak da njega pazarim, ali prosto ne znam da li je dobar za mene posto sam tek poceo.Hondu iz autoskole sam lagano vozio,ali Kawu sam provozao malo par ulica i ne mogu da je obuzdam nikako,kao da je previse snage za mene,nemam osecaj u gasu za nju.Ne bih voleo da je uzmem i da se za par dana strovalim i sjebem ceo motor i sebe.Prepostavljam mozda da postoji neki savet kako da se vozi takav jak motor ,za pocetnika?

Hohštapler

Postoji, kupi¹ 125cc 4T kineza. Kupi¹ za 500-600-700e, proda¹ za isto para i æao. Usput koja sitnica ali tera¹.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mali_zmaj

meni je izmakao er6 f sa 13 000,mada ja vjerujem da je 33 000 mada je i to ok.  Znaci bickla za voznju!!! Kolega me cekao,a ja nikako da prodam svoj motor,kako je on prodao svjoju kawu,tako sam ja svoju,jos imala i bocne torbe,kofere....,itd,itd....
jin-jang

Hohštapler

Èek  bre, kad je oti¹ao zephyr???
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Ne prati¹ na èasu...





@Drager95:
Ako se ne skrlja¹ odmah oseæaj za gas æe doæi... ;D Za ne¹to godina æe¹ moæi da sedne¹ na bilo koji motor i da tera¹...

drager95

Citat: Laziæ poslato 27 Avgust, 2017, 15:57
Ne prati¹ na èasu...





@Drager95:
Ako se ne skrlja¹ odmah oseæaj za gas æe doæi... ;D Za ne¹to godina æe¹ moæi da sedne¹ na bilo koji motor i da tera¹...
Mislis da je pametno uzeti kao prvi motor? Ja znam da imam kocnicu u glavi, ne bih divljao jer ne umem da divljam haha, znam sada da vozim motor toliko da se ne skrljam i ne slupam :D Ali tacno je velika razlika izmedju NC700 Honde i ER6N, odziv gasa je mnogo jaci na Kawi :/

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Lazic

Samo mora¹ da skroz opusti¹ ruku na gasu, ¹ta god da se desi spolja da ti nije stegnuta ruka oko gasa i nema problema...

ER6N je skoro savr¹en motor za poèetnika... Verovao ili ne... ;D

Hohštapler

I za normalne ljude je sve od motora ¹to æe ti ikad trebati (osim za vo¾nju u paru), ali problem je ¹to smo mi prokleti pa nam sve bude slabo... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic


mali_zmaj

Citat: Ho¹tapler poslato 27 Avgust, 2017, 13:56
Èek  bre, kad je oti¹ao zephyr???

Nista me ne pitaj!!  Znaci u roku od sedam dana mi se javilo tri ili cetiri kupca!!!  Bilo sad ili nikad!!   A trebam u Pulu na skup!!   Znaci posudit cu od kolege SLR Hondu,sa ceparicama!!  Ima da se raspadnem do Pule!!!  Monocilindrik sa ceparicama!!  Kamenje u bubregu ima da se dezintegrise!!!
jin-jang


idanijel

#297
a cena yamaha xv750 97g 5000e ili zamena za neki vitalan organ do 30god starosti max. ;D bubreg,jetra,srce ;D

Bori¹a

Citat: drager95 poslato 27 Avgust, 2017, 13:15
Prepostavljam mozda da postoji neki savet kako da se vozi takav jak motor ,za pocetnika?


postoji... pali, sedi, vozi i ne sviraj kurcu molim te... 15 strana tema 'kako voziti pocetnicki motor'... drugar i ja smo seli odmah na 600cc, ja na cbf a on na zx6r... jbg padaju i iskusni vozaci

Lazic

Borko odrastao, bog te... ;D