Glavni meni

Savet za prvi motor

Započeo drager95, 25 Jun, 2017, 18:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Citat: UFF poslato 23 Avgust, 2017, 00:04
izgleda ko rr a ide ko 125ccm
ko nasminkana raspala riba u nocnom klubu sa losim osvetljenjem, odvedes je kuci sav srecan a ujutru te ceka iznenadjenje

Uffe, prvi motor!!!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

pa dobro brate ako je prva da li bas mora da bude raspala nadrkana kurvetina ?

drager95

Ninja je dobra.Ocuvana je koliko ja mogu da provalim.Lepo ide,lepo se cuje.Ima taj auspuh na kom pise Akrapovic,samo sto nije Akrapovic.Sa americkog je trzista.Registrovan na 34 kw. Ovaj tacnije https://www.polovniautomobili.com/motori/10390470/kawasaki-ninja-650-r

Ram je dobar.Motor je bio plave boje,ofarban je u crnu.Deo oko repa je mat,a napred je sve sjajna crna,to mi bas nije najjasnije.Lanac koliko sam uspeo da vidim je u solidnom stanju.Pali odmah cim se pritisne paljenje.Koliko sam izvalio ne curi nista iz viljuske,i to je to na sta sam ja obratio paznju.Generalno utisak je da je u redu motor.Ne znam sta jos moze da bude skrivena mana.Pise da je presao 10 400 km,i da je kod njega 2000 km.
Ovo pitam jer se ne razumem bas najbolje pa bolje da pitam vas.Sad je vec ozbiljno haha  ;D
Koliko vredi ovaj motor,koliko moze da se ponudi coveku? 3600 mi je svakako previse novca.Vidjao sam ER6f na nasim oglasima,budu oko 2800 do 3000 max
Da li bi realno bilo 3k ?
Hvala svima unapred na savetima  [thumb_up]


drager95


drager95


Lazic


Kostić

blago proklizavanje i nikad padano. kad to proèita¹, zatvori¹ prozor i ode¹ da gleda¹ motor koi nije blago proklizao a ogrebotine u 16 pravaca :)

ti deèko tra¾i¹ motor koji je veliki a ima do 35 kw. ovako: kupi goldwinga ili najveæi bemve izvadi agregat i turi od soleksa i nemaj brige. a za par dana æe septembar, to znaèi petnesta strana

Hohštapler

Citat: drager95 poslato 24 Avgust, 2017, 01:47
Ninja je dobra.Ocuvana je koliko ja mogu da provalim.Lepo ide,lepo se cuje.Ima taj auspuh na kom pise Akrapovic,samo sto nije Akrapovic.Sa americkog je trzista.Registrovan na 34 kw. Ovaj tacnije https://www.polovniautomobili.com/motori/10390470/kawasaki-ninja-650-r


'vako...
2007-2017 je 11 sezona. (ili 10 ako ga je kupio "amer" u novembru... a to sumnjam)
Inaèe, pi¹e 10375, uz svo du¾no po¹tovanje prema vlasniku - ako je obrtaljka u miljama, kako je odo u km? (ne¹to sumnjam da imam opcija da se prabacuje).
To mu onda doðe 16000+km... a ni to nije bitno jer, to se u normalnim dr¾avama predje po sezoni, ako malo vozika¹ tamo amo....
Dakle, ako je samo jednom "obrno krug" odometar na konju si.
16000km za 11 godina...  [rofl] [clapp]

Drugo, kad vidim na slikama da je neko namazao cele gume da bi se caklile i izgledale crne - jasno mi je.

I sve to nije bitno ako je motor u OK stanju, samo je cena jaka.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hurricane

..a lanac izgleda nikad podmazivan

drager95

Citat: Ho¹tapler poslato 24 Avgust, 2017, 09:47
Citat: drager95 poslato 24 Avgust, 2017, 01:47
Ninja je dobra.Ocuvana je koliko ja mogu da provalim.Lepo ide,lepo se cuje.Ima taj auspuh na kom pise Akrapovic,samo sto nije Akrapovic.Sa americkog je trzista.Registrovan na 34 kw. Ovaj tacnije https://www.polovniautomobili.com/motori/10390470/kawasaki-ninja-650-r


'vako...
2007-2017 je 11 sezona. (ili 10 ako ga je kupio "amer" u novembru... a to sumnjam)
Inaèe, pi¹e 10375, uz svo du¾no po¹tovanje prema vlasniku - ako je obrtaljka u miljama, kako je odo u km? (ne¹to sumnjam da imam opcija da se prabacuje).
To mu onda doðe 16000+km... a ni to nije bitno jer, to se u normalnim dr¾avama predje po sezoni, ako malo vozika¹ tamo amo....
Dakle, ako je samo jednom "obrno krug" odometar na konju si.
16000km za 11 godina...  [rofl] [clapp]

Drugo, kad vidim na slikama da je neko namazao cele gume da bi se caklile i izgledale crne - jasno mi je.

I sve to nije bitno ako je motor u OK stanju, samo je cena jaka.
Dobre su gume, i meni je delovalo cudno na oglasu, ali su okej. Motor mi generalno deluje zdravo, ne znam sta bi mogla da mu bude mana a da je skupa. A cena je visoka normalno. Sta mislis, koliko bi bila realna cena?

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

drager95

Koliko moze da kosta komplet zamena lanca za ovu Ninju? :)

Hohštapler

Pogledaj oglase, ima¹ jo¹ takvih pa uporedi.

Lanac i lanèanici su oko 120-140e...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

drager95

Jel normalno kad motor stoji u mestu,tipa na semaforu sam stajao,bio mi je u prvo ali pritisnuto kvacilo,jel normalno da se obrtaji malo pomeraju gore dole? Mislim minimalno je to pomeranje bilo,nije puno kao na kolima kad ode jedan cilindar pa on pobrljavi gore dole,bas malo je isla gore dole kazaljka,a motor je bio zagrejan.ER6 je u pitanju
Hvala na odogovrima :)

Glava Dole


Bori¹a

cim je milosu normalno, znaci da ne valja [rofl]

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

mrle


Hohštapler

S obzirom da je kawasaki, sve kako treba...
(èitaj: nije to honda...) ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.


drager95

Citat: idanijel poslato 26 Avgust, 2017, 17:42
evo nesto realno https://www.polovniautomobili.com/motori/10732524/kawasaki-er6f-hit-akcija
Preko 35kw :( ima tih F-ova ali samo dva na sajtu, a jedan je u Bujanovcu :D drugi sam isao da vidim

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока