Glavni meni

Naprsao karter po navoju

Započeo Darko, 22 Jun, 2017, 13:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko

Krenem malopre da promenim ulje , ispustim , zamenim filter ulja i kad da vratim maticu na karteru desi se ovo  --->




Sta sad ? Moze neka pomoc , ili da krenem da trazim polovan ?

DebeliZmaj

ma ti karteri su precenjeni
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle


Glava Dole

Ma kakav adapter u ovom slucaju, da je samo navoj proklizao moze... ovo se raspalo skroz, samo drugi...

mrle


Darko


Kostić

 :o kako si uspeo ovako da ga pukne¹?  [facepalm]

Darko

pitaj kurac.. uopste nisam jako stegao ... pri tom , na ovom motoru sam vec 4,5 puta menjao ulje , tako da nije neko da je pre mene stegao ko majmun


Kostić

da bi ovako puko dekl, treba makar macola .... nego, ne¹to me svrbi da je ovo monti pajton na zmaja i njegove nesreæe na motorima, sa kojima ne preðe ni iljadu kma, al ih opravlja, kao da æe na put oko sveta... 

mrle

Citat: Darko poslato 22 Jun, 2017, 13:42
pitaj kurac.. uopste nisam jako stegao ... pri tom , na ovom motoru sam vec 4,5 puta menjao ulje , tako da nije neko da je pre mene stegao ko majmun

Citat: mrle poslato 22 Jun, 2017, 13:26
kad stalno menjate ulje...



Glava Dole

Skines filter vazduha, teras ga jedno hiljadu-dve bez istog... pojedes karike prasinom, krene da srce ulje i posle samo dolivas ;D

Darko

nasao sam drugi karter .. kod jednog je 60e a kod drugog je 1500 din...  i? sta sad ? oce li neko da mi objasni gde je fora ?

Kostić

ovo èije god daje, mo¾e da se zavari, ko ume. ljudi krpe rupe na bloku, sastavljaju puzle. ovo je pièkin dim.

Kostić

Citat: Darko poslato 22 Jun, 2017, 14:06
nasao sam drugi karter .. kod jednog je 60e a kod drugog je 1500 din...  i? sta sad ? oce li neko da mi objasni gde je fora ?

odrasti nisi milo¹ ....

Glava Dole

Ma kakvo varenje zbog 1500din si lud? Kao prvo... kao drugo uraditi kvalitetan i pun var, da ne pusta ulje na spoju... pa urezati navoj, pa idealno poravnati da ne pusta posle izmedju podloske i kartera... zajebi... nije da je nemoguce ali je bespotrebna jebanijada...

mrle

Citat: Milos96 poslato 22 Jun, 2017, 14:15
zajebi... nije da je nemoguce ali je bespotrebna jebanijada...

a ja mislio da mora da bude jebanijada, jer onda si pravi bajker, samo pièke idu jednostavnijim putem.

misa-pei

To se èesto de¹ava ako si naseo ¹rafom na kamen/iviènjak. Naprsne, dr¾i na oko, ali èim krene¹ da odvije¹ ¹raf, puca skroz.
Država je najveći neprijatelj naroda

Glava Dole

Tesko, polomio bi masku... a stite ga i grane... pre ce biti da je suvise stegnut...



Aluminijum je cudo... pogledati pazljivo rupu gde se gura imbus i videcete mikropukotinu... ulje bilo na maximumu, lampica se upalila dok sam sa drugaricom otisao do kovina i vratio se, usrao se da ne zakuca, samo se molio da se dovucemo do smedereva i ne ostanemo u vukojebini :) 30ak kilometara dakle 500-600ml ispade tu :o Polovan cep za 500din i ne razmisljam... volim ja sve sto mogu da nabudzim i cesto idem i tezim i zanimljivijim putem ali u ovom slucaju... cak bih i ja samo trazio drugi i nikako drugacije :)

DebeliZmaj

da pukne od pretezanja ?
ma nemoguce... sad ce lazic ti kaze
kako nije to to i da je to nemoguce
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell