Glavni meni

Prednji disk cbr600rr

Započeo eclipse4, 16 Jun, 2017, 03:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

Kad vozim motor od 160 na gore pocinje da se oseca neko vibriranja,dok re imo na 250-260 bude onako veoma primetno tresenje e sad kad krenem da kocim tek tad pocinje tresenje.

E sad,skoro sam podigao prednji deo i kad okrecem tocak u nekom momentu kao da disk pocinje da zaskripi a kao i na oko da je disk mikronski kriv.mogao bih eto i komparatorom da to probam ali nije bitno.
Kupio bih prednji levi disk da vidim da li je on u pitanju ako jeste onda da narucim oba nova,ako nije da ne bacam pare bez veze.

Znaci prednji levi disk za hondu cbr600rr 2005.


Glava Dole

Lezajevi, ne vozi ga vise da se ne skrsis negde dok bar to ne promenis... leba ne trazi promena ni preventivno u slucaju da nije to... nisu milijardu a znaces bar sta nije :)

eclipse4

Jezu blizu milijardu jebi ga.a proverio majstor i kaze nema luft nigde

FJCharlie

moze da ti trese i zbog stapova i diskova i lezajeva volana.

drugar je imao ozbiljno tresenje zbog cizmi vila. promenio cizme i motor ko nov.

eclipse4

Znaci uspeli ste da otkrijete sta je bilo u pitanju.onda kad smo pisali rece da promenio sve zivo i jos trese.
Pazi generalno i kad kocim na velikoj brzini trese jace,dosta jace....tako da za sad sumnjam na disk,taj levi kao da kaci kazem po pakni i kao na oko maaaaalko pravi vijugu.

FJCharlie

pa plivajuci disk seta levo desno, bitno da on ne ide napred nazad. pogledaj stanje ulja i semeringa u vilama.
a najbolje posetiti majstora :)

eclipse4

da levo desno seta a napred nazad ne.

bio sam kod majstora i rekao mi je "moze svasta da bude" sto u prevodu znaci "nemam pojma a mrzime da se jebavam"

stapovisuvi,za ulje samga istopitao da mi promeni reko mi je "dokle ces da menjas na motoru sve tako bez veze,pa ulje se menja tek tad kad semering procuri"...

stvarno ne znam sta da kazem.

Glava Dole

Kod nekih kao ja cak ni tad [rofl]

Citat: FJCharlie poslato 17 Jun, 2017, 14:24
pa plivajuci disk seta levo desno, bitno da on ne ide napred nazad. pogledaj stanje ulja i semeringa u vilama.
a najbolje posetiti majstora :)

Upravo tako, zato se i zove plivajuci(plutajuci, kakogod), zato sto nema totalno cvrstu vezu sa unutrasnjim delom diska koji je u krutoj vezi sa tockom :)