Glavni meni

Pomoc.Aprilia Pegaso 600.

Započeo gure, 15 Jun, 2017, 17:46

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

gure

Molim dobre ljude,kolege,da mi pomognu.Rec je o paljenju doticne masine.Kad je hladno,recimo ujutru,pali kao mina,ogreje li ga sunce nekih dva sata,mrtav je.Vergla ubija,nov akumulator,ne baca struju na svecicu.Zamenio sam bobinu,kabli i svecicu.Sta dalje da kontrolisem.

gure

Prvi put molim za pomoc,da li da kupujem komutator ili ima neko drugo resenje.Mnogo sam procitao i naucio na nasem,vasem, sajtu,kao pocetniku,dajte neki savet.Hvala.


Glava Dole

Vrlo moguce pickup senzor kod magneta koji obicno tako i crkava, prekida kad se ugreje... mozda CDI/TCI, sta vec ima, mozda akumulator koji ne daje dovoljno stabilan napon... ko ce ga znati ovako na daljinu... do 100-e strane cemo valjda resiti ako ti je lakse, ko u temi fzr nece dupali :)

dekikepa

Prijatelju ja tskodje sumljam u pikap senzor.
isti .al nek bude slican problem sam imao sa nekom kadjivom kanjon.
ukratko velika kubikaza a jedan klip.

dekikepa

Veliko opterecenje pravi alnaser dok vergla vuce puno udarne snage akumulatora i tad pikap zataji...probaj da na kratko zaverglas ako je uspes tako prevariti da upali...aj jos ovo...ako ti upali na gurku bez problema.pikap je sto posto.

gure

Probacu ga danas na gurku,lju,puno hvala na savetima.Javljam sta sam uradio.

gure

Ocistio sam sve kontakte,spojeve,buksne na komutatoru.Dva dana pali bez problema.Na gurku samo blokira zadnji tocak iako je u drugoj brzini.Za one koji imaju probleme sa frajlaufom,skupa prokletinja,posle vise pokusaja resenje kosta 120 dinara.Ako nekom treba postavicu crtez,nisam slikao.MNOGO HVALA.

gure

Ima li neko ko bi mi ucinio uslugu i prodao pikap za ovo moje cudo?

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

gure

Kako da stupim u kontakt sa njim?Puno hvala.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

otkud revoluciji rucka i to bas za hyusonga... on sastavlja, ne rastavlja :)

ЯЭВОЛУТИОН

sad videh da nemas varnicu kad je motor topao....pick up retko crkava i kad se zagreje vec u voznji pravi problem ako je mrtav....
nazalost tebi trebaju delovi da bi detektovao pravi kvar....moze biti bobina, moze biti tci, moze biti pick up...i kontakti na instalaciji...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

#13
Meni bas tako i bagovao, kad je topao... tamo negde odavno jos kad sam kupio motor, onaj prvi koji je dosao s njim... evo kako se ponasao... upali i radi ko sat i samo bum ko da sam ga ugasio na kill swich, ali bukvalno... i prima gas i sve i samo bum, gasenje... i kad se dobro ohladi upali ko mina... tako par puta i prestao potpuno...

! No longer available

DebeliZmaj

Citat: Milos96 poslato 29 Jun, 2017, 19:48
otkud revoluciji rucka i to bas za hyusonga... on sastavlja, ne rastavlja :)

davno davno .. u vremenu jos kad si imao dozvolu, kad blok nisi skidao ...
revolucija je imao neku kolicinu rucica raznih ... :) pa reko mozda mu ostalo

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 26 Mart, 2016, 20:28
uzeo sam rucice koje su iz louisa....carina zaplenila nekome...dok se oni smisle da ih prodaju na licitaciji prodje 7 godina....

tako da losmi .. hush hush ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell