Glavni meni

Gde u BG kupiti automat (relej) za led ¾migavce sa 3 pina?

Započeo Dukags, 30 Maj, 2017, 08:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dukags

Naèi gde kupiti dobar a jeftin automat ¾migavca za led ¾migavce, nako mali èetvrtasti?

Naime imao ja i namontirao neki kineski, povezao ¾mige i sve radi dok ne krenem u vo¾nju ali kad na velikim obrtajima tormo poène vi¹e da puni uskopizde se ¾migavci namignu i ni¹ta, a posle opet rade. Savet od autoelektrièara je da motori ne pune strujom isto kao automobil ravnomerno nego imaju oscilacije, ¹to je za motor normalno ali ne i za nekvalitetan relej koji se sludi i neæe da radi kako treba, a posle opet radi.
U Novom Sadu u moto radnjama nemaju, odnosno imaju u Motoboxu vidim na sajtu neke okrugle kabastije, u MotoBike mi nudili neke sa mini hladnjacima i po skoro 4.000 din. Tako da kontam mo¾da imaju negde u Bg...Ili da potra¾im u nekoj auto prodavnici?

Hvala unapred na informaciji kuj zna!

otprilike 'vaki
photo hosting

jevta

Po mom skromnom mi¹ljenju ako on radi na leru ,a posle popizdi,proveri ti punjenje po¹to vozi¹ hondu

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Dukags

Imao, nestalo, trenutno nema. Ima da vrnem obiène migavce dok ne nadjem...


ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole


Lazic

Merio sam par puta kako puni kle, isti ðavo kao auto... :D

Dukags

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 30 Maj, 2017, 20:50
potrebni su ti load rezistori
Ne rade meni br¾e migavci, nego se ne ukljuèuju uop¹te, pa onda load rezistor ¹taznamja a nije ni jeftinoæa za isprobavanje... Jeftinije mi da vratim obiène ¾mige.

Citat: Laziæ poslato 30 Maj, 2017, 21:34
Merio sam par puta kako puni kle, isti ðavo kao auto... :D
More biti a ne mora da znaèi, autoelektrièar koji radi i vozi motore mi isprièa o nekom drugaèijim punjenju sa veæim oscilacijama kod motora za razliku od auta gde je to "ispeglano".

jevta


UFF


Lazic

Citat: Dukags poslato 30 Maj, 2017, 22:46
Citat: Laziæ poslato 30 Maj, 2017, 21:34
Merio sam par puta kako puni kle, isti ðavo kao auto... :D
More biti a ne mora da znaèi, autoelektrièar koji radi i vozi motore mi isprièa o nekom drugaèijim punjenju sa veæim oscilacijama kod motora za razliku od auta gde je to "ispeglano".
I ja sam slu¹ao te prièe, al' kad sam razmislio i premerio... ;D Ne vidim nikakav razlog da ne¹to bude bitno drugaèije... Mo¾da zbog velikih tura¾a...? Probao sam kao ¹to bi i na kolima, od lera do ne¹to obrtaja, nisam ga zavrtao u crveno, upaljeni farovi, uga¹eni... Za 8 godina, ubio sam jednom jedan osiguraè, 6 godina radi ksenon, ista sijalica, isti balast...

Major


Hurricane

..ni ja, mo¾da i ne rade kako treba nisam probao  ;D

Major


Dukags

Misterija razre¹ena bez kupovine releja, mada volim naèin na koji razmi¹ljate. Goblini su bili u kontaktima u prekidaèa ¾migavaca na kormanu. Delimièno otvorio, malo oèistio, podmazao i sad ¾migavci rade u svim pozama i fazama.
U svakom sluèaju hvala na pomoæi i ¹kolovanju ali i zbog toga ¹to kad bude trebao automat ¾migavca saznadoh gde i kakvih ima, mada za neku prvu pomoæ relej za led migalece sa 3 izvoda mo¾e da se naðe i za 600din. u Keeway prodavnicama.

DebeliZmaj

cek i koja je onda poenta u led, osim izgleda, ako stavljas, resistore da bi simulirao
LOAD, ili ti opterecenje koje sijalice cini na termo relej, koji se greje i kad se zagreje
prekine kontakt na sijalicu ...
poenta je zamenesh ceo automat sa elektricnog na elektronskog, da imash elektroniku
koja na programiranu sekvencu on-off ... e onda mozes stavljash shta hocesh kad vise
nije LOAD taj koji odredjuje sekvencu...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

A migavac stvarno mnogo trosi i radi po ceo dan neprekidno bez treptanja pa je bitna potrosnja? :)

DebeliZmaj

Citat: Milos96 poslato 02 Jun, 2017, 17:46
A migavac stvarno mnogo trosi i radi po ceo dan neprekidno bez treptanja pa je bitna potrosnja? :)

Taj balast ume se greje ... Jako ... Ali om verovatno je dobro dodat o grejati rep iznutra ;)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11