Glavni meni

"Æu se upalim"

Započeo Krnja, 22 Maj, 2017, 22:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Krnja




Ljudi el zna neko razlog sto su zice pocele da gore?  :'(

Kostić

nije stra¹no, ni¹ta neæe da mu fali. gore je kad propi¹a ulje na grane ;D




Glava Dole

Zice od reglera... saniraj to odma dok nije jos prestao da pali usled nedopunjavanja akumulatora... losi i korodirali kontakti u dzeku koji smecuju vrlo verovatno, a tu protice velika struja i eto belaja... i obavezno proveri posle intervencije punjenje(unimer na 20 jednosmerne i turi ih na kleme akumulatora u radu, probaj u leru, malom gasu, vecem gasu pa uporedi...) :)

Kostić

meni lièi na faze iz alternatora. ako ih bude merio jednosmerno, da mu ne propu¹i alat ;D crko d¾ek bre, poseci, zaneni ili ve¾i i zalemi

Andreja

Al pre toga skini glavu da vidi¹ da tu ne¹to ne hebe :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Glava Dole

Citat: kosta66 poslato 22 Maj, 2017, 23:03
meni lièi na faze iz alternatora. ako ih bude merio jednosmerno, da mu ne propu¹i alat ;D crko d¾ek bre, poseci, zaneni ili ve¾i i zalemi

Pa to sam i rekao, samo malo drugacije... zice od alternatora koje vode do reglera :)

megaidiot

Citat: Milos96 poslato 22 Maj, 2017, 23:00
(unimer na 20 jednosmerne i turi ih na kleme akumulatora u radu, probaj u leru, malom gasu, vecem gasu pa uporedi...) :)
pazi kad meris struju, nije zajebancija. spalis unimer ko nista.

Kostić

malo konfuzije nije na odmet ;D

Lazic

Citat: megaidiot poslato 22 Maj, 2017, 23:09
Citat: Milos96 poslato 22 Maj, 2017, 23:00
(unimer na 20 jednosmerne i turi ih na kleme akumulatora u radu, probaj u leru, malom gasu, vecem gasu pa uporedi...) :)
pazi kad meris struju, nije zajebancija. spalis unimer ko nista.
Ja par komada... ;D

@Krnja:
©ta god radio nemoj da zavergla¹ sa zakaèenim unimerom na ampermetru... To je malo vi¹e od 20 A... ;D ;D ;D

Kostić

Citat: megaidiot poslato 22 Maj, 2017, 23:09
Citat: Milos96 poslato 22 Maj, 2017, 23:00
(unimer na 20 jednosmerne i turi ih na kleme akumulatora u radu, probaj u leru, malom gasu, vecem gasu pa uporedi...) :)
pazi kad meris struju, nije zajebancija. spalis unimer ko nista.

pa jes istina. ako stavi na dvaes a meri tri faze za ¹poret, mo¾e neki ¹ent da zasvetli pa posle la¾e aparat. bolje da ode kod majstora ;D

Lazic

Ma ¹ta la¾e, samo izgori... ;D

Kostić

kad ima¹ kineski. moj i dan danas la¾e ;D

Glava Dole

Ma zasto bre da meri struju? Tu protice naizmenicna inace, al ne treba mu to vec punjenje, da proveri da li je sve u redu i da li je napon regulisan...

Lazic

@Kostiæ:
Dodu¹e moj sam zaboravio da vratim sa ampera a probao d'izmerim 220v... ;D

A drugarov kolega(dipl. in¾enjer elektrotehnike) je probao d'upali juga dok mu je bio vezan ampermetar... :o Kad sam jednom gledao kod elektrièara, zastavin anlaser(1100cc) povuèe oko 150A, Askona dizel, leti 250A, zimi i preko 300... :o ;D


@Milo¹:
Ispravan akumulator od 10A æe da vuèe sa reglera oko 1A na leru. A mo¾e i preko napona da se gleda...

Glava Dole

Ako je regler furunce a ne mosfet vuci ce uvek maltene isto na tim zicama s obzirom da visak krakto spaja preko tiristora i imitira kratak spoj u potrebnom impulsiranju :) Mislim da ga ovde jebe samo los kontakt na dzeku i nista vise... ako ima dole drugi dzek kod dekle namotaja onda bih ja ovaj gore skroz eliminisao... sec tamo, sec ovamo, kvalitetan kalaj plus propisno uvrnuti provodnici, termoskupljajuci buziri i to je 3 puta bolji spoj od dzeka :)

Lazic


Kostić

MKB, a ¹to da ne izmeri, da vidi dal mu rade sve tri faze, a i ne mora, samo nek je malo konfuzno ;D

laziæu, ako sam ja tebe razumeo ;D

Kostić

Citat: Milos96 poslato 23 Maj, 2017, 00:07
Ako je regler furunce a ne mosfet vuci ce uvek maltene isto na tim zicama s obzirom da visak krakto spaja preko tiristora i imitira kratak spoj u potrebnom impulsiranju :) Mislim da ga ovde jebe samo los kontakt na dzeku i nista vise... ako ima dole drugi dzek kod dekle namotaja onda bih ja ovaj gore skroz eliminisao... sec tamo, sec ovamo, kvalitetan kalaj plus propisno uvrnuti provodnici, termoskupljajuci buziri i to je 3 puta bolji spoj od dzeka :)

ne ne ne ne! prerano je ;D aj nek ostane samo na prvoj reèenici do pedesete strane ;D

megaidiot

Citat: kosta66 poslato 22 Maj, 2017, 23:47
kad ima¹ kineski. moj i dan danas la¾e ;D
ako je stari analogni, moze da se popravlja beskonacno puta, samo zna od kucanja da se igla pokrivi, onda meris po secanju :D
ovi digitalni samo crknu

lord_oblivion

Konektor slo¹io pa se kontakti greju zajedno sa ¾icama.
Samo se promeni konektor. Regler je mo¾da ostao ¾iv, treba proveriti.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.