Glavni meni

Malo do Svice..

Započeo makinjo, 19 Maj, 2017, 15:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

megaidiot

ne znam da li si sav smestaj vec obezbedio, ali ako hoces da vidis dolomite, nemoj da bacas pare na smestaj tamo, preskupo je (cortina d'ampezo, bolzano, sve to batali), nego idi u tolmezzo i tu okolinu, ima dva sjajna smestaja u kojima sam bio, zapadno ti je "agricultura pineta" (oko 30e, nema dorucak, al je mir i tisina) i ima istocno od tolmezza selo ovedasso i smestaj "rosa dei venti" (22.50e, porodicni posao, drzi bivsi vojni pilot, ljudi kao nasi, nece ti dati mira ako ne jedes i ne pijes sa njima, ima dorucak, sauna i bazen ako su otvoreni sada, pogled sa prozora je jebena nirvana, a internet ti naplate jos 5e ako radi, a ne radi. teraju te da motor uteras u dvoriste sa puta, iako tamo osim lisica niko ni ne prolazi. ako ides tamo kazi da te je poslao propali pilot u pokusaju, sto sad radi za meteorologe u becu) - ali je bas u vukojebini, prelep put do tamo, ali im je most srusen pa moras malo preko sljunka prema tolmezzu, ako ides sa istoka. jedino sto nemas klonju nego koristis njihovu, ali topla preporuka, imaju i cerku za udaju. :D

nista od toga se ne uklapa u ovu tvoju sliku sa googla, ali ako skrenes od venecije ili ranije na udine dolazis do dolomita sa istoka, prespavas za male pare i onda sledeceg dana provozas. na dolomitima obavezno, ali obavezo provozaj passo fedaia i giau, fenomenalni su. i onu "osmicu" od 4 pasa oko corvare:
http://www.alpentourer.com/alpine_passes/south_tyrol/dolomiten_06.gif

kad stignem da izmontiram gopro napisacu vise kako je lepo tamo.

nisam provozao sve puteve tamo, ali recimo passo rolle mozes slobodno da preskocis, kao i one juzne od njega, lepi su, ali ovi gore su lepsi. realno za jedan dan ne moze da se vidi sve, a smestaj u tom kraju je skup.

moj ti je predlog da od slovenackog primorja zabodes na sever prema mostu na soci. onda idi na mangart pa onda na zapad do ovedassa, ima da vidis mnogo lepota.

ako neces na sever, uz obalu imas posle trsta sela sistianu i duino, nisu jeftini, ali je smestaj tamo super, ne mogu da se setim imena hotela. vidi zamak duino, tu sam pod zamkom prespavao na otvorenom, pored mora, tamo gde se parkiraju ovi sa kamperima, bez ikakvih problema. jedi u kafani 'tenda rossa' dalje niz put, odlicna kafana. sada je jos jeftin smestaj pre venecije, bio sam u hotelu 'rex' u selu jesolo pre tri nedelje, zive duse nema, u cenu od oko 30e dobijes odlican dorucak, ljudi su vise nego ljubazni i nocu ti paze motor. vise se isplati trajektom otici i potrositi jedan dan na veneciju nego se jebat sa parkingom i smestajem od >100e ako ga uopste ima (punta sabbioni sa te strane, odatle idu trajekti za mislim 7e).

ako budes u veneciji pogledaj umetnicku instalaciju koju sam radio i postavio za bijenale, ako do sada nije izgorela, kad sam je ostavio sve je radilo ko sat ;D
https://www.google.rs/maps/place/Fondamenta+Rio+della+Tana,+2107,+30122+Venezia,+Italy/@45.432795,12.3499166,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x477eae2f8de3d7b1:0x522c1e4be576044b!8m2!3d45.432798!4d12.352037?hl=en

megaidiot

i jos jedan savet, cuvaj nekoliko novcanica po 10e i 5e i praznu flasu, za italijanske usrane pumpe koje ne primaju kartice, ni metal, niti vracaju kusur, nego ubacis pare, 'zakupis' gorivo za te pare i to je to, sipaj visak u flajku ako nemas sitno.

makinjo

Imas pp
A jel moze sa karticom da se plati?😀

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mali_zmaj

Maki mi uljepsao dan!! Da sad ne turam u onu temu,moze i ovdje!! Uzivaj u voznji brate!!
jin-jang

Hohštapler

Brate po toèkovima, dokle si dobacio?  [watching] [watching]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

makinjo

Hvala braco 😀
Pozdrav iz Boveca . Sutra napad na planincuge .
Danas brutalan dan. 650 km brutalnog puta. Malo Bosna malo jadranska i onda me za kraj iznenadila Slovenija...... ;D  ;D  ;D  Pobegoh od kise . Jurili me oblaci od Rijeke . Sreca sreca radost  ;D


Послато са E2303 уз помоћ Тапатока

Glava Dole

 [clapp] [klanjam_se] [thumb_up] Ne znam sta da kazem sem svaka cast :) I srecan dalji put :)

Kostić

jebise, nije fora da pobegne¹ od ki¹e, ako ne pokisne¹ bar pola puta nije zanimljivo ;D

Citat: megaidiot poslato 02 Jun, 2017, 23:52
i jos jedan savet, cuvaj nekoliko novcanica po 10e i 5e i praznu flasu, za italijanske usrane pumpe koje ne primaju kartice, ni metal, niti vracaju kusur, nego ubacis pare, 'zakupis' gorivo za te pare i to je to, sipaj visak u flajku ako nemas sitno.

srbin, vidi se ... ;D

megaidiot

jasta, jednom me drugar nagovori da putujem bez flase i tad ostanem bez goriva.

a makinjo nista ne treba da slusa savete nego da sam nalazi nova mesta i puteve i da slika i pise o tome.

makinjo

Kisnuo sam zato danas dok nisam skontao da konstantno idem ka kisi. Stao iskulirao dva sata i docekalo me sunce .
Brutalan put sam slucajno otkrio kada sam cekajuci trazio neki smestaj da rezervisem.
Vidim da do tada mog buduceg smestaja izlomljena glista nacrtana . ;D  8)  I smestaj bookiran i ja se sa suncem uputih. Eh kakav put ( glad ) i jos kakav smestaj.
Manje vise soba ali pogled iz hotelske sobe je da ti zastane dah.
Fotografije sa ovog telefona to ne mogu da opisu.
Evo slike puta i par slicica
Kolac nisam slikao. Verujte mi na rec. Bio je ekstra..... ;D  ;D

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока

makinjo

Jos koja 😀😀

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока

makinjo

Kaze covek na recepciji. Parkiraj u garazu.
Reko ako nece ovi u garazu necu ni ja. Sramota me... ;D  ;D  ;D
Eno ljudi sede pored kamina a ja ludak podmazujem lanac. Jebo me kardan  ;D  ;D  ;D
Prosetah se i do garaze da vidim sta ima
Privukao mi paznju moto guzzi . Mmmm

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока

megaidiot

 [yahoo]
samo teraj! prognoza kaze da nece biti previse kise.

Kostić

jebe¹ ti ovakav astal. neki manekeni u tanjiru, astal prazan, nema prase, jagnje ... sira kajmaka. jebla vas evropa ;D

makinjo

Ja takav astal imam kuci. Ne smeta mi da probam i nesto drugacije 😉
Nikada nisam razumeo ljude. Tipa dodje iz Italije i trazi pastu. Pa to imas i kuci mozda i bolje spremljeno......
Послато са E2303 уз помоћ Тапатока

Kostić

idi na lovæen u mauzolej, probaj cicvaru. sve je to isto po pitanju klope na ovom podnevlju. ne¹to drugaèije mo¾e¹ da klopa¹ u brazilu, japanu, kini. ja sam u poreèu jeo talijansku picu. ista ko na¹a ...

megaidiot

u veneciji pojeo najgoru picu ikad, odem da se popisam, prodjem kroz kafanu, a u kuhinji sve kinezi.

Hohštapler

Jebe mi se za hranu, ja æu jesti leba i pa¹tete i paradajza za krpe na kolenu... postoji hrana koje se ne jede, veæ do¾ivi, e ta je bitna.
Maki, brate, zavidim! :)*
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Jefta

Citat: kosta66 poslato 05 Jun, 2017, 00:21
idi na lovæen u mauzolej, probaj cicvaru. sve je to isto po pitanju klope na ovom podnevlju. ne¹to drugaèije mo¾e¹ da klopa¹ u brazilu, japanu, kini. ja sam u poreèu jeo talijansku picu. ista ko na¹a ...
Hahaha jeo u Poreèu italijansku picu... pa to nema slicnosti niti veze sa italijanskom picom. Zato ti je i ista kao kod nas. Generalno u Italiji su meni pice losijeg ukusa nego kod nas. Previse sira trpaju.