Glavni meni

Honda cm 125 problem

Započeo batadjero, 14 Maj, 2017, 18:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

i ako je njegov u serijali a karika za toliko malo veca provereno mogu samo krajevi da se obrade brusilicom :) Radio sam i to :)


lord_oblivion

Jes pa je prekali na krajevima.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

batadjero

Kontaktirao sam nasli su mi preko sasije samo da proverim da li je standard
https://www.davidsilverspares.co.uk/parts/by-part-number/partnumber_13011399003/
Savrsenstvo je skriveno negde u nama...

Glava Dole

 [thumb_up] Javi bas za koliko stize, kako oko postarine, carine... to je vrlo korisna informacija :)

Citat: lord_oblivion poslato 06 Jun, 2017, 11:28
Jes pa je prekali na krajevima.

Ma jok, tanka ploca za inox 1mm i samo se pipne na oba kraja, provera, jos jednom blago ako treba i to je to :) ja sam radio kad su mi za skuter uz klip greskom stigle karike za neku vecu specijalu, krajevi se preklapali ceo milimetar :) Fik i gotovo, radilo bez problema :)

batadjero

Naravno.... sutra cu poruciti
Savrsenstvo je skriveno negde u nama...

Glava Dole

Izgleda da jeste 44mm serijala... izguglah sad ovo:




batadjero

Savrsenstvo je skriveno negde u nama...

batadjero

Savrsenstvo je skriveno negde u nama...

lord_oblivion

Eh, ti kinezi  :D

Pazi, ja vozim kineski klip i kineske karike i jo¹ nisam morao da dolivam teènu kompresiju, skoro pa 24K na satu a du¹u mu vadim.
Koliko km godi¹nje æe¹ prelaziti, realno? Ja bih to naruèio.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

batadjero

Ja naruci sad ovo jbg 16.5e sve ..Ma sta cu ja da prelazim toliko bas malo da se vozikarim nista puno
Savrsenstvo je skriveno negde u nama...

bogdan

baci pogled prvo na ovo   ovaj za kineza kosta 700 dinara komplet klip sa karikama i bolcnom   , jeli i kod tebe bolcna 13 mm  uostalom evo ti slike sa kompl  dimenzijama




batadjero

Citat: bogdan poslato 07 Jun, 2017, 18:47
baci pogled prvo na ovo   ovaj za kineza kosta 700 dinara komplet klip sa karikama i bolcnom   , jeli i kod tebe bolcna 13 mm  uostalom evo ti slike sa kompl  dimenzijama




Nije ovo to sad sam bas pogledao nisu te dimenzije ...eh da jesu :)
Savrsenstvo je skriveno negde u nama...

Glava Dole

Kako nisu, pa i ono sto si ti porucio isto ima 13mm bolcnu... a i precnik takodje isti...

EDIT: sad vidim, kraci je ovaj od kineza... jbg cekaj onda ono sa alija :)

bogdan

da , :(  sad i ja videh one slike sa strane

batadjero



Stiglo danas sve i sve je kako treba .Nisam imao dodatne tro¹kove niti carine za 11 dana stiglo
Savrsenstvo je skriveno negde u nama...

Glava Dole

 [thumb_up] Kad se krece sa sklapanjem? Zeljno iscekujem rezultat :) I skljocni koju ako budes u prilici ;)

megaidiot


batadjero

Ovih dana posto imam mnogo obaveza na poslu i ja jedva èekam kad ce da bude
Savrsenstvo je skriveno negde u nama...

batadjero

Ugradio sam klipove i karike spakovao sve se to pasuje odlicno upalio sam motor odmah ..Vidi se da  je kompresija sada vrh  zamenio ulje u motoru ..Sve je to ok ..Ali do pola gasa oba klipa rade fenomenalno od pola gasa opet ta leva strana pocinje  da se gusi dok desna radi ok a onda od tih pola gasa pocinje da se davi.....Motor sam vozio ide ali nije to to jos ..Mada je bolje nego sto je bilo...mnogo...Menjao sam  strane od bobine nije to u pitanju ..Da ne valja karburator ne bih radila jedna strana odlicno ..Jer on ima jedan karburatorr..
Savrsenstvo je skriveno negde u nama...

Glava Dole

#59
Je l' si merio kompresiju? Ako su cilindri u dobrom stanju, karb i put do oba cilindra okej, ventili takodje... ostaje ti samo struja :) Ja nisam mogao da verujem da od 4 cilindra zbog samo jednog falicnog motor koji inace ujeda i ima 91ks moram da teram prvom i gas u patos da obidjem jugica, traktorisanje itd... a cak je i taj delimicno radio... nakon ciscenja karburatora prodisao, ujeda... ali ti kazes da imas samo jedan za oba cilindra tako da si u pravu da to vrlo verovatno otpada, ali proveri da ne vuce slucajno fals vazduh na putu od karba do usisa(iliti, narodski receno prirubnici... duploj u ovom slucaju) :)