Glavni meni

Vracanje na ulicu suzuki Bandita 1200S

Započeo stilgar, 27 April, 2017, 22:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

stilgar

Vracanje u zivot sad mog Suzuki Bandita 1200S 1998 mo godiste, zadnja registracija 2006, stoji u garazi dugooo, poznajem sve vlasnike u Srbiji, bio je i kod mene u lokalu oko 2 i po godine, bio je oglas za njega ovde na forumu. Gledo sam ga i meracio te dve godine. Pocetkom godine sam prodao Hondu XL600 LM a ubrzo ode i skuter pa rekoh da ne pesacim ove sezone, dogovorim se sa vlasnikom i uzmem bandita. Zavrsimo papire, motor na prikolicu i kod majstora. Glavni problem je bio rezervoar pun rdje. Iako je bio pun sa gorivom sve vreme, gorivo nam je kvalitetno i posle toliko godina stajanja problem je bio veliki. Na slikama se vidi stanje pre i posle ciscenja, a zastitu sa epoxy-jem na bazi aluminijuma majstor nije sliko grr. Onda servis karburatora, zamena dezintegrisanih gumica, reparacija slavine, zamena ulja i filtera ulja, zamena kocione i hidraulicne tecnosti kvacila, nov akumulator, nove gume Dunlop Qualifier2, nov DID-ov lanac i lancanici, nove svecice NGK JR9B porucene iz Louisa, kocione plocice dobre, registraciju necu da pominjem da se ne nerviram. Kad se resio rdje iz rezervoara i karbova motor pali na pomisao i prede ko macak. Majstor za rezervoar je bio Njanja,  [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] za sve ostalo tu je Revolution.  [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]  [klanjam_se] Danas sa zenom do Indjije da pogledamo neke poljoprivredne masine za tazbinu i malo na usce na kaficu :)
p.s. nadam se da necu vise nista da pisem i da cu samo da se vozim :) i da motor je na oglasima na PA al ne zurim sa prodajom samo da ispostujem tradiciju, sve sto sam kupio, odmah sam i oglasio za prodaju.


pre



posle i nije Njanja snimio sa epoxy zastitom









Lazic

Koliko mo¾e da razvije? :D Jel se seæa¹ kad sam ga prvi put video da sam ti rekao da ne glumi¹ ludilo i da ga kupi¹... ;D Nego moj rezervoar posle 21-godinu bolje izgleda iznutra, a kod mene je bar 3-4 zime prezimio oko rezerve... ;D Mo¾da je to lek za rðu...? :D

stilgar

Citat: Laziæ poslato 28 April, 2017, 01:00
Koliko mo¾e da razvije? :D Jel se seæa¹ kad sam ga prvi put video da sam ti rekao da ne glumi¹ ludilo i da ga kupi¹... ;D Nego moj rezervoar posle 21-godinu bolje izgleda iznutra, a kod mene je bar 3-4 zime prezimio oko rezerve... ;D Mo¾da je to lek za rðu...? :D
stalno sam oko 80 mph :) nikako da izadjem na autoput, a uzeo sam ga kad su se sklopile kockice :) bolje da je vazduh unutra nego ovo gorivo sa vodom koje sipamo u tank od naseg ruskog prijatelja na nisovim i ostalim pumpama, al sad ga je njanja sredio pa cu biti miran koju godinu. Kazu da suzane imaju tu manu, da oce da rdja rezervoar.

Lazic

Koju godinu... ??? Posle Njanje, kapiram 20-30 bar... :D

Glava Dole

Mph? :o Pa nismo amerikanci lebac mu razeni :)

stilgar


megaidiot

na 80mph cesna vec leti :D

taj 1200s je, po meni, super sprava, to je nesto sto sam svojevremeno bas teo da teram (ili to ili diverzija 900), ali nisam pazario nista na kraju.
jos kad se kvalitetno odradi resurekcija, ima da traje vecno!  [klanjam_se]

Glava Dole

To je 130kmh... ovo drugo ista stvar al mnogo lepse zvuci :)

Boban_m


Lazic


Hurricane

Citat: megaidiot poslato 28 April, 2017, 03:21
na 80mph cesna vec leti :D

taj 1200s je, po meni, super sprava, to je nesto sto sam svojevremeno bas teo da teram (ili to ili diverzija 900), ali nisam pazario nista na kraju.
jos kad se kvalitetno odradi resurekcija, ima da traje vecno!  [klanjam_se]


Na 88 mph Delorean putuje kroz vreme..


FANTOM

     A vidis moj rezervoar ok uvek sipam na nisu mogu i da slikam , a mogu i da vam otvorim da vidite kad se budemo videli unutra ko nov. Al sa strane spoljne gde pise suzuki ima po koju tackicu braon ispod slova jebem li ga sta mu je :) mada bolje da je iznutra ko nov  [thumb_up]

Glava Dole

ma stajanje cuda moze da ucini... speed 150-ica, onaj koji uzeo za delove... oko god dana je samo bio van upotrebe, filter... :o



A moja 125ica sad nije upaljena jos duze... prosto ne smem da ga odvrnem, ujesce me neki krokodil bojim se [rofl]

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl]
Danas kad sam konaèno pustio koèionu teènost napolje, pomislio sam da æe da progori Jugi lift... ;D Naravno nije... ;D

stilgar

Citat: FANTOM poslato 28 April, 2017, 16:32
     A vidis moj rezervoar ok uvek sipam na nisu mogu i da slikam , a mogu i da vam otvorim da vidite kad se budemo videli unutra ko nov. Al sa strane spoljne gde pise suzuki ima po koju tackicu braon ispod slova jebem li ga sta mu je :) mada bolje da je iznutra ko nov  [thumb_up]
uzmi ti snimi kamerom iznutra ta mesta koja vidis spolja da ne bude da ga drzi farba. nadam se da gresim al nije na odmet proveriti. znamo ko otklanja posledice.

stilgar

ne radim nista samo se VOZIMMM 😀

stilgar

stigla mi je slavina za suzanu sa alija koja ima off, majstor je onu koja je bila na rezervoaru reparirao novim gumicama, al neka je i ova da ne cuje zlo. Cena sa shipingom je bila 7.88 dolara nista carina nista postarina.



Lazic

To jo¹ i mogu da razumem donekle, ali kad je drugar naruèio usb èitaè micro sd kartica od 40 dinara, free shipping, ni¹ta carina ni¹ta po¹tarina, i stiglo, pao sam u nesvest... 40 DInara!!! I radi, juèe sam bekapovao karticu iz telefona... :o ;D

Hurricane

..nema tu ¹ta da se razume, niko nije na gubitku, osvajanje svetskog tr¾i¹ta lesson 1.