Glavni meni

Kawasaki GPz 1100 B2

Započeo sale_75, 27 April, 2017, 22:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

#20
E aj sad moje vidjenje tog modela....imam isti takav pa imam pravo na to
-poslednji samuraj vazdusne ere
-zacetak ubrizgavanja

mane su prilicno velika masa i strasno lose vesanje i kocnice....sistem ubrizgavanja koji pravi probleme....i nije ni priblizno ekonomican kaop sto bi trebao da bude,,,,,a ni potentan...

Prva stvar koju sam uradio je zamena prednje viljuske i tocka ...izbor je pao na viljusku i tocak od prve generacije FZR1000....klasicna viljuska sa cetvoroklipnim kandzama i poooovecim diskovima.....za sada se ponasa odlicno i odlicno koci....zadnji tocak je neko vec stavio od zzr600 i adaptirao da primi originalni disk pa za sada necu to menjati...dok ne nadjem zadnji tocak od yzf600  koji prima gumu 150....onaj siri koji prima 180 imam ali zahteva preveliku prepravku rama......zadnje amortizere je neko podigao sa umetcima za oko 5 santimetara....motor dobro izgleda ali si malo vise na rukama.....videcemo....karburatori su stavljeni od zx10 ili zzr1100...i adaptirano je kuciste filtera da prihvati te karburatore....utisak je da motor ima visak goriva jer mora da se vozi bez filtera da bi prebacio 5000 rpm,,,,a ipak ne ide preko 7500 rpm....imam bateriju mikuni bst34 ali usled prepravke kucista filtera....moram da jurim drugo kuciste filtera....
najverovatnije ce biti vracen na injection, naravno sa novom generacijom tps-a, novom generaciom dizni i microsquirt kontrolom ubrizgaanja....narvno i pumpa ce ici nova....TB za injectore sam nasao, jos samo da iskopam kuciste filtera i da narucim microsquirt.....ostalo ima i ovde da se kupi....posto motor nisam jos isplatio...to ce sve da saceka onu tamo zimu jer prvo mora da se izmire dugovanja pa onda kurcenje...ide on i ovako sasvim solidno....




zamalo da zaboravim...hvala Havariji na 4u1 auspuhu i disku.....i hvala wolverinu na plocicama koje su nekako zalutale kod njega....

p.s.
ne nisam ga farbao u belo, bio je beo....ja sam samo vratio oklop i satove tamo gde treba da budu i stavio grane i prednji kraj....i ram je farban sindjerom i instalacije je u blagom kurcu i sediste je spusteno pa me zulja .....ali se dere za sve pare...koje dugujem.....
opet ce zena i deca ostati bez letovanja :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hattrick

Jebes letovanje, ionako ide zima  :)

A i deca ce se radije jednog dana, sa nostalgijom secati starog caletovog GPz-a iz garaze, nego nekog tamo letovanja izmedju mnogih drugih.  :)

A zena, e pa ovaj, to vec ne znam, to je komplikovanija racunica. Prevuci bolje neki trosed u radionicu za svaki slucaj.  [rofl]

Lazic

Po¾iveæe taj gpz da ga i deca provozaju... :D Ako ga zavr¹i... :D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Hattrick poslato 31 Oktobar, 2017, 19:27
Jebes letovanje, ionako ide zima  :)

A i deca ce se radije jednog dana, sa nostalgijom secati starog caletovog GPz-a iz garaze, nego nekog tamo letovanja izmedju mnogih drugih.  :)

A zena, e pa ovaj, to vec ne znam, to je komplikovanija racunica. Prevuci bolje neki trosed u radionicu za svaki slucaj.  [rofl]
ma jebe me katana 1100, goldwing 1000 a za ovu kawu cemo lako...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

srbac

Za decu se sprema Mimi Moris pa æe lako zaboraviti letovanje...

sale_75

Sutra idem po ofarbane delove koji su gotovi jos prosle nedelje ali nikako da stignem zbog kucnih obaveza oko sina.
Dosta sam se razmisljao oko boje i definitvno sam odlucio u crvenu i mislim da nisam pogresio ali videcemo kada se sve spakuje, inace farbam i ZRX 1100 u iste boje :-).
Racunar, dizne, pumpa je sredjeno, cekam felne pa u potragu za gumama. Imam problem sa instrument satom njega nigde ne mogu da nadjem jer je moj u jako losem stanju.




sale_75

Razmisljao sam o tome koji motore da jurim da kupim od starije generacije i sve mi se svidja (CB, VF, GSX, XJ, itd) u principu sve volim sem grbavih motora od 600cm3 i definitivno u narednih 2-3 god moze da dodje u obzir samo GPz 305 i kasnije malisa kada poraste i budem mogao da odem sa zenom na 7-10 dana tada jurim neku noviju krstaricu npr kao GTR 1400

Havarisan

Ima sat preko da se kupi 150€

sale_75

To mi je mnogo para, bio je u bosni ceo motor za delove za 125€, ali bas daleko u Velikoj Kladusi.

sale_75

https://www.olx.ba/artikal/23164097/kawasaki-gpz-1100-za-djelove-ili-komplet/
Ako neko moze da mi organizuje kupovinu i transport ja bi ga uzeo.
Konkretno mi treba
Izduvna grana sa auspusima
Instrument satovi
Gornji nosaci maske
Poklopac elektronike sa desne strane
Migavci
Retrovizori
Zadnji blatobran
I neki lim koji prekriva benzisku pumpu
E to je sve sto mi nedostaje od delova.


Havarisan

Sednes u auto i odes natovaris sta ti treba

ЯЭВОЛУТИОН

ja htao da idem da ga uzmem ali jebena kladusa.....100 evra tamo i nazad u gorivu i ceo izgubljen dan...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sale_75

Ako ti se isplati i trebaju ti neki drugi delovi ja evo dajem pred put 200€ za ove gore navedene delove.

sale_75


sale_75













Ovim putem hteo bi da se zahvalim farbaru iz Sremske Mitrovice ( Farbach ) koji je bio zasluzan da ofarba ovako ove delove koji su stari 35 godina.
Marko hvala ti sto postojis  :D

Ostoja

@Revolition
Za Kladu¹u tamo ode¹ preko Hrvatske a vrati¹ se preko Republike Srpske, zbog tovara...
Ako bude¹ i¹ao, javi se da ti napi¹em rutu kuda treba iæi...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

ЯЭВОЛУТИОН

ne bih bas smeo kroz hrvatsku.....decko koji se zove isto kao ja je lezao sest meseci u istraznom....pa ga pustili...nateze se vec pet godina oko para sa lijepom njihovom....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ostoja

Auuuuu, ne diraj mi domovinu...

[rofl] :P
Znam sve puteve, ne brini, javi se ako eventualno bude potrebno...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

sale_75

Da li neko zna gde bih mogao da potrazim gume?

ЯЭВОЛУТИОН

steva contimoto.....mozda nema na stanju ali contiGO je odlicna guma...a pri tome pirelli sport deamon koji otprilike jos jedini pravi ttu dimenziju nije ovde u srbiji dostupan...steva ti je na forumu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11