Glavni meni

¹telovanje suspenzora (amortizera) honda ST 1100

Započeo dragan d, 26 April, 2017, 14:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dragan d

Pozdrav momci. Suspenzor (amortizer) za ¹telovanje tvrdoæe ima u donjem delu 5 polo¾aja koji se specijalnim kljuèem ¹teluju i to mi je donekle jasno. Ali, na vrhu suspenzora ima neki ¹raf koji se takodje odvræe i zavræe i njegova funkcija mi nije jasna. Da li neko zna da mi objasni jer bih ne¹telovao suspenzor tj. svi¹e je mekan i "legne" kada imam suvozaèa. Hvala.

jevta

Amortizer ne slu¾i da nosi teret na motoru za to je predviðena opruga.Amotizer ima ulogu da oscilacije dovede u ¾eljeni re¾im

rboban

Ride It Like You Stole It

Dukags

U svakom sluèaju mora da se takoreæi sinhronizuje sa prednjim krajem i pode¹ava se prema navici, putu kojim se obièno vozi¹ i naèinu kako vozi¹. Mek¹e pode¹eno vi¹e pra¹ta gre¹ke ali tra¾i korekciju i stabilizaciju kad poène da ljulja,..
Soft (S) i hard (H) je dugme koje takoðe pode¹ava¹. a donje farièko pode¹avanje sa krivim kljuèem je obièno oko br.2-3 na samom amortizeru ali sve zavisi od napred navedenog...

dragan d

Jevta -"Amortizer ne slu¾i da nosi teret na motoru za to je predviðena opruga.Amotizer ima ulogu da oscilacije dovede u ¾eljeni re¾im".

A je li pametnjakoviæu. Gde sam ja napisao da nosi teret pa ti sad sere¹. Ako ne zna¹ da kulturno komunicira¹ ne ubacijus se u temu gde jednom u deset godina ne¹to pitam i onda se nadje ovakav pametnjakoviæ. Hvala na odgovorima. Znam za¹ta slu¾i i koja mu je namena samo me je interesovalo koji polo¾aj ¹rafa na vrhu (ne vidim oznake pored) je u polo¾aju mek¹e, tvrdje ili ¹ta veæ.

jevta



El Jefe

Paja021 са овог форума има Пан Европу. На фејсу Беле Вране. Па га контактирај. Или Николу сарача из Аранђела БГ,
Друштво за заштиту од животиња

dragan d