Glavni meni

Vulkanizer u NS

Započeo swift021, 25 April, 2017, 23:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

swift021

Upravo sam menjao prednju gumu kod Kedi-ja u Novom Sadu (u Mi¹e Dimitrijeviæa), koji va¾i za najpoznatijeg po pitanju zamena guma u NS.

Stvar je sledeæa:

1) Servis nema ¹tender za prednji toèak !? ©ta æe mu to, kad dvojica mogu da dr¾e motor, jedan mi okreæe tek kupljenog GSXR na æopavu, a drugi po¹to je prethodno odvrnuo ¹rafove, skida toèak, dok prvi majstor posle tog, spu¹ta motor, tj. prednje vilju¹ke na auto felnu i dasku na njoj ?!?!?. Zjbo sam se, pa nisam to slikao.

to nije sve...

2) Kreæe balansiranje jednog (prednjeg toèka), to je tek posebna prièa, trajalo je preko 30min. Poèelo je tako, ¹to su "majstori" utvrdili da mi je felna kriva, oblio me znoj kad to reko¹e, motor je inaèe ko nov, nikad padano itd... ali... ispostavlja se da nemaju odgovarajuæe "konuse" koji fiksiraju toèak na ¹ipci na ma¹ini za balansiranje dok se okreæe, ¹ta æe im.... ista logika ko i za ¹tender... Elem, pojavljuje se treæi majstor i "spa¹ava stvar", nekako uspeva da izbalansira toèak. Da li je uspe¹no balansirano, to tek treba da otkrijem kada poteram motor 220km/h  [veryangry]

ima jo¹...

3) Sledi zavrtanje ¹rafova na koènicama (moj lepi Brembo  :(  ) i toèku, ¹rafovi ¹kripe i pucketaju, a od mene otpada. Naravno tu je majstor sa oseæajem za zavrtanje i moli¹ se bogu da ima¹ sreæe da ni¹ta ne pukne. Razmi¹ljam da li da majstoru pomenem kilo (moment) kljuè, naravno, odgovor znate, nemaju tako mali, imaju samo onaj za 200nm i vi¹e (sumnjam)

I tako, ja sad sedim kuæi i razmi¹ljam:
- da li je toèak pravilno balansiran, saznaæu kada ga poteram 200, odlièno  [samoubistvo]
- da li su ¹rafofi pretegnuti, jesu sigurno, koliko ne znam, samo se nadam da ne¹to neæe puæi  [doh]
- da li da idem u drugi servis, da sve proverim, hoæu sigurno  [ljutko]

Za sve ovo sam poku¹ao na fin naèin u par navrata da skrenem pa¾nju gazdi (Èedi) koji je bio tu sve vreme i uèestvovao u "poslu", rekao sam mu za ¹tender, za konuse, da bi trebao malo da ulo¾i, najpoznatiji je u gradu itd... ali vidim d¾aba. Ako ovo èita neko ko ga poznaje i ako mu je prijatelj, slobodno neka mu sve prenese, po¹to ja nisam ostavio efekta. Po meni samo bu..la mo¾e da ode u ovakav servis, a to sam ja.

Molim Vas, ima li u Novom Sadu vulkanizer, koji koristi ¹tender (prednji i zadnji), koristi kilo kljuè i ima neophodne "konuse" za ma¹inu za balansiranje ?

Milan
Novi Sad

Slaninar

Moj savet je da sam skine¹ toèkove i odnese¹ ih. Neæe ni jedan majstor to skinuti i vratiti kako treba, staviti bakarnu mast na navoje da ne zapeknu pre zavrtanja...

Na futo¹kom putu, Srdanov, mislim da imaju sve ¹to treba, ali mislim da toèkove sam skida¹ i vraæa¹.

Mislim da se ljudima ne isplati ulagati u moto ¹tendere i potrebne konuse, koliko motora mu uðe u radnju meseèno? I puno vi¹e cimanja nego sa kolima - oko skidanja i vraæanja toèkova. Ne ka¾em da tako treba, samo da razumem za¹to im se ne uzima ta oprema.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

1. pa na sta da ga spuste drugo?  a i sta ce da fali viljusci na dasci?

2. balansiranje je problematicno samo ako je leva rupa na felnu veca ili manja od desne tj samo kod zadmnje mono viljuske a posto je to prednja felna...

3. nisam majstor i nemam kilo kljuc ali sam na svakom od svojih do sad 25+ motora skinuo kljesta ili da menjam plocice ili gumu ili da proverim stanje i nikad nisam pretegao ili nedovoljno dotegao nit moze da pukne od pretezanja, samo da oblajzne

tako da opusti se i uzivaj u zivotu ili otvori svoju moto vulkanizersku radnju

Glava Dole

Kilo kljuc za kljesta... omg... ja ni gedoru nisam imao, stezao obicnim okastim i to nogom... pa sta mi falilo ;D Za stender i ostale zajebancije... stvarno sranje, bolje reci "ne mogu, ako hoces donesi tocak ili nikako" nego tako, i ja bih pretrnuo da mi neko tako nakrece i ovaj vredan nepunih 1000e a kamoli nesto novije i skuplje :)

Sto se balansiranja tice... to mozes i sam da proveris ako imas nacina da skines prednji tocak(prednji stender ili, kao ja kad sam u SDu platnena sajla za slepovanje u kombinaciji sa dizalicom zakacenom za kuku u plafonu u radionici ili gredu napolju :) )... kad sam ja menjao gumu proverio sam tako sto sam podmetnuo dva bloka sa dascicama ispod osovine, vrteo tocak par puta... i ako je idealno uvek bi morao da se zaustavi na razlicitom mestu, ako se zaustavlja na istom(naravno, sve pod uslovom da su lezajevi ok i da sve glatko ide i da se dugo vrti, lagano do potpunog usporavanja), kod mene nije bas bilo 100% idealno ali relativno ok... testirano na auto-putu i nema nikakvih problema :)

makinjo

Milose brate ti ces i svoju buducu zenu sam poradjati  [rofl] [rofl]

Glava Dole


megaidiot

obicnim okastim i to nogom...

Glava Dole

Kaki kilo kljucevi kake picke materine, to je za devojcice, gde to da koristi kostin mali [rofl] Za glavu moram, mada bih i tu ko una...



...al ne mogu da pridjem i nem sipku pa mi lakse bilo da kupim kilo kljuc... ;D Sve ostalo... kljuc zglob... kad me ovaj majstor pitao imas kilo kljuc manji za bregastu... reko imam i masem mu desnom rukom dok je pridrzavam levom [rofl]



swift021

Koji ste vi ludaci  [rofl]  :D
Bas sam nasao "kom bogu da se molim"  [klanjam_se]  [doh]

Hattrick


Boban_m

Eto ti njutnmetar, jebo te njutnmetar... ;D

Dukags

#11
Kod Kedii vulkanizera dok je radio onaj momak ¹to je dugo vozio ¹areni CBRF3 a kod njih su i ostali vulkanizeri slali motocikle na balansiranje i za ostale gumi-poslove jer su i sami skapirali da ne mogu da odrade do kraja i kvalitetno, ¹to je za razliku od ostalih sem èepovanja. Kod njega su se uvek na¹li konusi za motocikle pa mo¾da ih je odneo sa sobom, tako da od kad je taj majstor oti¹ao iz Kedija da bi sa drugarima otvorio automehanièarsku radnju na Telepu, ostali likovi u Kediju, koji ni tada nisu bili zainteresovani za moto poslove mogu misliti kako sad otaljavaju poslove. U svakom sluèaju hvala na najnovijoj informaciji, mislio sam da su se bar u meðuvremenu organizovali i osposobili.
U biv¹oj Tigrovoj vulkanizerskoj radnji (mo¾da je i sad to njihovo) u Cara Du¹ana su mi zamenili gumu jer je prodavnica novih guma imala sa njima ugovor za besplatno montiranje, oni su mi montirali gumu ali su me posle par poku¹aja za balansiranje poslali u Kedi. Organizacija na nivoju.
©to se tièe vulkanizera Srdanov, aj da je samo samoskidanje toèka i tamo rade pajseri i ostale priruène moment alatke, iskustveno...

Hohštapler

Poseæujem isto preduzeæe i taèno znam o èemu prièa¹.
I odgovor je isti ko i od kolege Masnog, skine¹ toèkove i odnese¹, sam vraæa¹.
Niko ne prilazi tvom motoru i svi sreæni.

A u NSu mislim da ne postoji vulkanizerska radnja da ti pru¾i to ¹to ti ¾eli¹.

PS.
Milo¹e, ti si budala svoje vrste  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Grof

Ode¹ lepo kod Steve na Temerinskoj posle mosta ima i konuse i ¹tender i moment kljuè i re¹en problem...uradio mi je cirka jedno 50 motora i niko nikada nije imao nikakve zamerke ;)

DebeliZmaj

Citat: makinjo poslato 26 April, 2017, 02:13
Milose brate ti ces i svoju buducu zenu sam poradjati  [rofl] [rofl]

ajde der nemo si taki
sada je 2017 ..
ko zna sta ce bude do 2020..
mozda nadje decka... :D
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

jevta

Steva vozi motor i samim tim taj posao mnogo ozbiljnije shvata.
U kedi servisu je radio jedan bajker i u to vreme je to funkcionisalo vi¹e ne.

DebeliZmaj

grof: ako me secanje sluzi, u temerinskoj ima vulkanizera vishe komada
na tipa 200m udaljenosti, i sa jedne i sa druze strane :)
nemo da zaluta u pogresan servis ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Grof

Zmaje, kolega je Novonasadjeni pa kada mu ka¾em da predje most na Temerinskoj i da mu je tu Steva to bi trebalo da mu je dovoljno.... ako nije pitaæe  ;)...a za tvoj info kada se predje taj most ima samo jedan vulkanizer odmah posle mosta pored Opel Èatalova (ako isti jo¹ uvek radi ). :)

DebeliZmaj

zar nema tu i zeljko ili zoran tako nesto ...
hm... pre 2 ili 3 godine bio tu sa drugarom
krpili nesto O:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

jevta

Steva je inaèe vulkanizer ®are.
http://www.4gume.com/prodaja/vulkanizeri/vulkanizer-zare-813/

Stara porodièna radionica ®are je matori koji je otvorio kad  Steva nije jo¹ bio u planu
Ja bio neki dan malo je komplikovanije Po¹to se Steva povredio pa ne rado daje radnicima da rade motore.Meni menjali prednu gumu neki dan 800 dinara sa balansom