Glavni meni

udes kod novosadskog novog groblja

Započeo sasa ns 1, 24 April, 2017, 23:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

danas oko 14 h,,zastoj  kod rasksrnice kod  groblja.Èovek oko 60 godina-gledano kroz vizir kacige, le¾i  nepomièno na boku a neki  èoper  jedno 30 metara  dalje.Èovek ima ko¾ni prsluk,veovatno je èlan kluba.

viper

Dokle vi¹e 😔

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

eclipse4


Slaninar

Citat: viper poslato 25 Maj, 2017, 12:11
Dokle vi¹e 😔

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Dok god se voze motori - pogotovo uz nastavak lo¹e obuke novih vozaèa i tolerisanje bahatosti u saobraæaju.
Poprièao danas sa saobraæajcem na motoru - zanimalo me koliko se njegov oznaèeni motor i bela kaciga & prsluk vide, koliko ima sranja. Ka¾e konstantno. Ne jebu. Ili ga ne vide, ili raèunaju da mo¾e da zakoèi kao i auto kad se ubacuju - "ne shvataju ljudi ¹ta su dva toèka". Dakle isto kao i za nas ostale. Ka¾e da mora uvek da raèuna sa tim kad vozi.

Statistika ka¾e da na motoru ima¹ oko 20 puta vi¹e ¹anse da se povredi¹, ili pogine¹, u odnosu na vo¾nju kolima.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick

To je zato sto ima plavu rotaciju, flesh bliceve, i plavo/bele reflektivne trake.

Ako stavi onaj zuti djubretarski prsluk iz kineskih svastara, onda ce ga svi videti.  :)

Slaninar

Citat: Hattrick poslato 25 Maj, 2017, 21:05
To je zato sto ima plavu rotaciju, flesh bliceve, i plavo/bele reflektivne trake.

Ako stavi onaj zuti djubretarski prsluk iz kineskih svastara, onda ce ga svi videti.  :)

Tokom dana, ti prsluci gotovo da ne prave nikakvu razliku. Eventualno, ako nosi¹ skroz crno, ili maskirnu odeæu, ali inaèe nema neke merljive razlike.
Noæu je druga prièa, mada i tu poma¾u vi¹e na otvorenom putu, u gradu su kratka svetla koja sijaju vi¹e na dole i manja je korist od fluo prsluka.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: Slaninar poslato 25 Maj, 2017, 21:00
Statistika ka¾e da na motoru ima¹ oko 20 puta vi¹e ¹anse da se povredi¹, ili pogine¹, u odnosu na vo¾nju kolima.
U kolima imam 100% ¹anse d'umrem od stresa izazvanog tro¹enjem goriva u mestu...

Major

Svi znamo da smo ugrozeniji jer smo na dva tocka. Zato otvoris cetvoro ociju i gas :)

Lazic

Nego, jel zna ko dal' je èovek pretekao...?

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Major

Citat: Laziæ poslato 26 Maj, 2017, 17:39
Nego, jel zna ko dal' je èovek pretekao...?

Srecom u novinama nista nisu spominjali tako da verujem da ok.. bar se nadam!


Kostić

statistika nema pojma. ako normalno vozi¹ motor, ima¹ normalne ¹anse da ne pogine¹ i da se ne povredi¹. ako divlja¹ 200 onda ima¹ manje ¹anse da se povredi¹, nego kad divlja¹ 200 kolima... motor je daleko precizniji i upravljiviji od automobila ...

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 26 Maj, 2017, 18:18
statistika nema pojma. ako normalno vozi¹ motor, ima¹ normalne ¹anse da ne pogine¹ i da se ne povredi¹. ako divlja¹ 200 onda ima¹ manje ¹anse da se povredi¹, nego kad divlja¹ 200 kolima... motor je daleko precizniji i upravljiviji od automobila ...

Kosta, pa tri prazna mesta, pa Tesla... :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

nisi plavu¹a pa da ne kapira¹, da se statistika pi¹e na osnovu udesa. vozilo kao vozilo je druga stvar. nije isto kad se zanese tona i 200 kila pri velikoj brzini... mo¾da ja gre¹im, al za svog ¾ivota i ovo malo iskustva koje imam, tvrim da je motor sigurniji za voziti. pa sad, jebiga. svako ima svoju prièu

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 26 Maj, 2017, 19:19
nisi plavu¹a pa da ne kapira¹, da se statistika pi¹e na osnovu udesa. vozilo kao vozilo je druga stvar. nije isto kad se zanese tona i 200 kila pri velikoj brzini... mo¾da ja gre¹im, al za svog ¾ivota i ovo malo iskustva koje imam, tvrim da je motor sigurniji za voziti. pa sad, jebiga. svako ima svoju prièu

Ako zanemarimo statistiku, jugo je najpouzdaniji auto - meni se nije kvario. :)

Mo¾e¹ ti pa¾njom i iskustvom da bude¹ iznad statistike. Ali èinjenica je da na motoru ima manje ¹anse da proðe¹ bez povreda pri sudaru, da se lak¹e pada nego u kolima, :)  da te te¾e uoèe nego u kolima...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Tim gore po èinjenice... - Staljin... ;D

Kostić

èinjenica je da je danas nedelja i da valja potro¹iti koj gram benzina do pijace. neko æe motorem, neko autom, neko kamionom. ako sa neba u tom trenutku padne kamen velièine marsa. najebasmo svi. i motor i auto i kamion.

i statistika.

Major


Kostić

opa, stigo ponedeljak. ajmo sad da nastavimo diskusiju oko kamena velièine marsa, sa radnih mesta i iz tajnih baza. mene zanima, kako je slaninar pro¹ao juèe - vozio motor  :o ;D

¹ta nam statistika danas ka¾e