Glavni meni

Koje gume za puno kilometara

Započeo jevta, 13 April, 2017, 15:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jevta

Ima gomila tema i pametovanja o gumama.
Ali ne naðoh polemiku o tome koje gume trpe najdu¾u kilometra¾u.
Znaèi u drugi plan dr¾anje po krivinama,po mokrom koèenje i sliène stvari.
Koja preðe najvi¹e kilometara.
Mnogima æe delovari pogre¹no ali ¹ta kad krenete na put gde imate puno vo¾nje auto putem tu je nebitno krivina,koèenje je retko mokro ima ali retko... ima samo puno kilometara.
Akcenat na sport turing motoru

Grof


Hohštapler

mi¹elin one 3ct.
znam vise njih koji su ih poterali i po vise od 20.000km i dalje bile ok, sve ostale se brzo skockaju.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gavrolini

Svake nove ce drzati mnogo duze nego sto ces ti izdrzati da vozis :)

jevta

Citat: Gavrolini poslato 13 April, 2017, 16:12
Svake nove ce drzati mnogo duze nego sto ces ti izdrzati da vozis :)
I veæina  biti za bacanje posle 3000 km

Gavrolini

Pa nije bas tako. 3000 km je nista za gumu normalne voznje.

jevta

Ja konkretno hoæu Dvoje na motoru sa sva tri kofera .Znaèi maksimalno natovaren.
Iz iskustva znam da od Ni¹a do Novog Sada mogu da skockam gumu po toplom letnjem danu

Slaninar

Metzeler Roadtec 01 je nova guma koja po svim reviewima i tehnièkim karakteristikama obeæava najbolju dugotrajnost, uz odlièno prijanjanje èak i na ki¹i (po dugotrajnosti meðu najboljim njihovim).

Stare, proverene - kombinacija Z8 (bolje), ili Z6 (malo slabija, trebalo bi da slièno traju) pozadi, a napred Sportec M5 Interact.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Grof

Po vrelom letnjem danu nas dvoje na motoru od Ohrida do Novog Sada sa koferom, tank torbom i rolo torbom i zadnja nova i dalje ko nova.... samo pravi pritisak... Metzeler M3... Uzmi Z6 ako hoæe¹ jeftiniji set, ako hoæe¹ skuplji Z8... naravno tu je i opcija dobro le¾anje + trajnost prednja M5 zadnja Z8.... Ili Mi¹elin Pilot road 2ct terao rade na VFR-u 20000.... meni je na ZZr-u oko 20000 trajao novi set Z6.....

idanijel

Pilot road

Jefta

Evo mog iskustva

Fazer Fz1s: Nekada sam, nekada u dvoje, nekada sam sa punim koferima, nekada u dvoje sa punim koferima.
Guma: Dunlop Road Smart 2 izdrzale 26.000 km u svim uslovima voznje. Prednja je jos mogla da se tera, ali rekoh ajde da zamenim set. Sjajno drzanje na suvom i na kisi. Po meni kompletna guma.

Posle sam zamenio na Michelin Pilot Road 4 i drzale su jos bolje, mada su znale na liniji beloj da malo puste sto se Dunlopu nije desavalo. Navodno M PR4 moze da izdrzi jos vise od RS2 ali nisam stigao da testiram.


eclipse4

dakle,zakljucak je? tanananaaaaa svako ce ti reci ono sto je za njega bilo dobro.

ne muci se sa takvim pitanjima vec kupi gume i sedi na motor,znas sta su sport,sport-turing,turing gume :)

Boban_m

Ja se ne sjecam da su mi i jedne gume trajale vise od 12000.

UFF


Kostić

najvi¹e preðu nove gume ;D ¹to si te¾i, to tvrðe gume

Bori¹a

Citat: UFF poslato 14 April, 2017, 11:30
BT023

meni traju vec 10k a i prethodnom vlasniku su ko zna koliko... ne menjam dok ne dodje zica [yahoo]
po vlaznom drze losije ali ne vozim po kisi

ProjectLord

Nove, non-race. I nema gre¹ke.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

rboban

Nekad sam za gume pricao kao i za gorivo, sto se vise potrose/potrosi lepse si se vozio... A sad nekako godine i vreme stislo, pa bi da sto vise traje. A onda se meri u kilometrima.... Nekad se merilo u sekundama, ali izgleda da sve ima svoje mesto u zivotu!

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
Ride It Like You Stole It

ProjectLord

Sa Pilot Road 4 presao sam 21-22000km, ne mogu sad tacno da se setim... Mogle su jos bar 5000km ne-agresivne voznje. Uzeo prosle godine isti set.
Zadovoljan kao i sa prvim.

nuadal85

Reèe neko da stradaju posle 3000. Ja sam jedan od tih. Za mene je  sve preko fantastika. Kakvih crnih 20000km. :-D