Glavni meni

Kawasaki z750 2007 drugar prodaje

Započeo BANE BROTHERHOOD, 12 April, 2017, 11:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mil@n

Citat: castor poslato 06 Septembar, 2017, 20:16
Aaaaa, pa nije tako. Srbin æe da te zajebe, Lala neæe... Mislim, neæe svaki put... [rofl] [rofl] [rofl]

Motor sam preuzeo sa onim gorivom iz fabrike ¹to dolazi, da li 3-4 litre. I meni je bilo èudno, ali rekoh ko ga jebe, kad je bal - nek' je maskenbal. I jo¹ mu som ja eure odnio. Kad su cigani trebao sam da uplatim dinare i da mi ostane neki rezervoar u d¾epu. Ali, sve se plaæa, sve se vraæa.
Dinare si po pravilu i trebao da odnese¹, a ne evre.
A svi ti prodavci vozila imaju svog menjaèa kod kojeg menjaju valute i koji im daje bolji kurs jer to rade skoro svaki dan.
Sumnjam da bi ti dobio bolji kurs nego oni.

U vezi poklona od prodavaca, lepo je kad ti pokoni makar i privezak ili se bar seti da te okrene posle mesec-dva da pita kako je masina, ima li kakvih problema itd...al nemamo mi jos tu kulturu trgovine.

UFF

bane pa zar nije on to odavno prodao?

petar357

#22
Citat: castor poslato 06 Septembar, 2017, 20:24
Samo se nadaj. U svaku mjenjaènicu da uðe¹ i ponudi¹ na prodaju 6700€ dobiæe¹ ekstra kurs. Kad plati¹ trgovcu njegovo, tebi ostaje barem za jedan rezervoar goriva.

Zabluda.
Dobices dobar kurs, ali nikako veci od srednjeg kursa NBS. A svaki prodavac ti racuna kurs po kome on moze da kupi evre od svoje banke, sa racuna, sto je uvek bar dva-tri dinara vise. Znaci, pukao bi vise od 100 evra na 6700.

Svojevremeno je drugar odustao of kupovine BMWa jer su prihvatali samo uplatu dinara, pa cena od 20.000e nije bila npr. 2,4 miliona, nego 50.000 (400e) vise.
Prodavac koji prihvata da mu doneses evre ti cini uslugu na neki nacin.

Kostić

ja da imam dva konja evra za bemve, boleo bi me kurac da se cigani¹em za èetri glave. da je tvoj ortak stvarno ¾eleo to vozilo, imo bi ga i ne bi odustao. nikad nisam kapirao sitnièare. mada od sitnièarenja mo¾e da se ima kesa para u koju samo gleda¹, jer ni¹ta nema¹, zbog siæe. ko penzosi kad na kasi èekaju dinar, pa ako nema, vrate korpu i odu. i umru od gladi sa ke¹om u d¾epu. do jaja

UFF

pa zato sto tako razmisljas sad i nemas nista

Kostić


UFF

 [rofl] sve objanjeno na samom pocetku a cak je i ime kole  [rofl]

! No longer available

Kostić

prodavnica nije pijaca i prodavac podle¾e nekim zakonima i ako ne sme da uzme evre, on mora da obezbedi svoju cenu po jebenom zakonu. kad vidi ciganiju za ne¹to ¹to ne vredi da se obja¹njava mu¹teriji, on mo¾e da na moguæu svoju ¹tetu uèini i uzme evre. sa druge strane, na pijaci pazari beda a u radnju onaj ko ima para. sme¹no je da ode¹ da kupi¹ vozilo od dva konja evra i da se cigani¹e¹ zbog nekih pravila i jebenog zakona ili da ako si veæ namerio, odustane¹ od neèega. pariæi imaju taj feti¹ da odustanu i proðu ¹to jeftinije, al sa druge strane to je me¹etarija i cinciluk, ¹to je opet pokazatelj ko je kakva mu¹terija. bednik bude sav sreæan da izvadi poslednji dinar za tarabu i gura je do kuæe bez goriva.

ko je sreæniji, onaj ko oæe a neæe iz inata ili onaj koga boli kurac i gura kuæi?

¾ivot je bato kvaka22

petar357

Citat: kosta66 poslato 07 Septembar, 2017, 09:46
ja da imam dva konja evra za bemve, boleo bi me kurac da se cigani¹em za èetri glave. da je tvoj ortak stvarno ¾eleo to vozilo, imo bi ga i ne bi odustao. nikad nisam kapirao sitnièare. mada od sitnièarenja mo¾e da se ima kesa para u koju samo gleda¹, jer ni¹ta nema¹, zbog siæe. ko penzosi kad na kasi èekaju dinar, pa ako nema, vrate korpu i odu. i umru od gladi sa ke¹om u d¾epu. do jaja

Kupio je drugi motor, od drugog proizvodjaca i drugog prodavca, po svom izboru.

Inaca, u celoj prici je najmanje bitno da li ti nekog kapiras ili ne.
Neko na primer ne kapira ljude koji zivot provode u alkoholnoj narkozi, ali ih bole djoka da pametuju o tome sto ne kapiraju.



castor

Citat: petar357 poslato 07 Septembar, 2017, 09:24
Citat: castor poslato 06 Septembar, 2017, 20:24
Samo se nadaj. U svaku mjenjaènicu da uðe¹ i ponudi¹ na prodaju 6700€ dobiæe¹ ekstra kurs. Kad plati¹ trgovcu njegovo, tebi ostaje barem za jedan rezervoar goriva.

Zabluda.
Dobices dobar kurs, ali nikako veci od srednjeg kursa NBS. A svaki prodavac ti racuna kurs po kome on moze da kupi evre od svoje banke, sa racuna, sto je uvek bar dva-tri dinara vise. Znaci, pukao bi vise od 100 evra na 6700.

Svojevremeno je drugar odustao of kupovine BMWa jer su prihvatali samo uplatu dinara, pa cena od 20.000e nije bila npr. 2,4 miliona, nego 50.000 (400e) vise.
Prodavac koji prihvata da mu doneses evre ti cini uslugu na neki nacin.

A koliku ja njemu uslugu èinim ¹to mu dam eure u ruke, jer on dok ih kupi preko firme sa raèuna i dok ih digne i strpa u svoj d¾ep kao zaradu, plati na vi¹e mjesta po vi¹e puta po u¹ima. Zapravo sam ja njemu uèinio uslugu, kad sam mu dao eure, 100% vrijednosti motora, unapred, a on je mogao da me èasti sa punim rezervoarom goriva...
It's the ride that matters, not the bike…

petar357


Cinis mu toliku uslugu da mnoge firme nece ni da cuju da im se placa evrima na ruke da posle ne bi bile u situaciji da krse propise platnog prometa i deviznog poslovanja.

On kasnije mora da napravi neku dinarsku uplatu na svoj racun a na tvoje ime, kako bi u zavrsnom racunu opravdao prodaju tog motora. Za placanja prema principalu u inostranstvu za nabavku motora mora da ima obezedjene devize nabavljene od poslovne banke a kupljene dinarima sa svog racuna, a ne od nekog menjaca koji nisu ovlasceni za platni promet itd. itd...

On mozda jedan manji deo tih evra koje je dobio na ruke i koji su u visini njegove marze stavlja u dzep i posle ostatak uplacuje na svoj dinarski racun, ali nece svi da se bave tom gimnastikom. Video si paket aranzmane za letovanje po agencijama....probaj da im ponudis da doneses kes 500e kolko kosta aranzman, nema sanse... uplata je po kursu njihove poslovne banke na dan uplate...

To sve ne znaci da nije mogao da te casti rezervoarom goriva, ali time sto je primio evre ustedeo ti je 5 punih rezervoara.



Kostić

najmanje je bitno da postoji pica sa dva lica, a neko ne kapira, da nekoga boli kurac ¹to postoji pica sa dva lica

Hohštapler

Znam za prièu nekog èoveka koji je kupio novu ¹kodu u NSu, ka Veterniku, i iza¹ao iz salona na bulevar i na prvom skretanju hteo da uradi polukru¾no da ode na pumpu, i kad je namoto - ajæao... ostade uga¹en... ¹to bi rekli bio je na manje od 1dl do ga¹enja kad su mu ga prodali. E to je diler. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Kostić

nekada je va¾ilo za pravilo, da kad kupi¹ novo vozilo, goriva ima kolika je rezerva. da stigne¹ do pumpe. danas u moderna vremena valjda kupac oèekuje i crveni tepih, il leteæi æilim.

Kostić

¹to nam sa sociolo¹ke strane filozofije postojanja mnogo govori o sveukupnom vremenu i postojanju biæa sa mozgom

UFF

dadoh petru + i zahvalnicu


ode svet u kurac


ali covek objasnio sto se koste tice

Kostić


UFF

pa da li si stvarno mislio da je taj kupac otisao kuci iz principa i sa parama u banci nastavio da masta o motorima?

ne moze da uveze isti par meseci star sa pun kurac opreme za manje para?

ne moze da ih potrosi na drugi mozda jos bolji model od drugog proizvodjaca za takodje manje novca?

nemoj da si glup i pises ko dete jer ako vec trosis vreme i tastaturu potrudi se da je bar logicno i da ima nekog smisla jbt

Kostić

da budem iskren, boli me kurac da li je kupo motor ili nije. samo sam primetio da kad neko hoæe da kupi novu stvar ne treba da cicija¹i

petar357

Citat: kosta66 poslato 08 Septembar, 2017, 07:09
da budem iskren, boli me kurac da li je kupo motor ili nije. samo sam primetio da kad neko hoæe da kupi novu stvar ne treba da cicija¹i



U pitanju su cifre.reda velicine vise miliona, pa nije ni cudo sto Kosta ne moze.da shvati sustinu, i potrebno je sire objasnjenje.
Kao prvo, svako ko u zemlji u kojoj je prosecna plata 300e, zaradjuje na legalan nacin toliko da moze da odvoji 20.000 za motor je sve samo ne glup.

Covek o kome je rec zna dobro pravila deviznog poslovanja i platnog prometa i jasno mu je da se placa u dinarima. Ali onda, kao i u mnogim auto salonima i cena treba da bude izrazena u dinarima pa da u ovom slucaju iznosi 2.460.000 din. i da je kupcu jasno da ce on, posto ima evre morati da izdvoji 20.500e pri kursu od 120, a ne da kazu da motor kosta 20.000e, a kad treba da se uplati onda je jos 500e.

Niko ne voli da ga prave magarcem, a pri tome se ni futrole za usi ne dobijaju uz motor.