Glavni meni

Neko da mi pomogne sa prepravkom zadnjeg stendera ?

Započeo Darko, 18 Mart, 2017, 17:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko






Imam problemcic sa stenderom , i hteo bih da ga nekako prepravim , ali nemam ni aparat za varenje a ni materijal ...
Naime , problem je u ovoj matici koju sam na slici izolirao izolir trakom , a koja grebe viljusku kad se stender spusta .
Ne znam kako bi mogao da resim problem , ali mi pada na pamet da se na ovaj L lim navari glava matice sa spoljne strane, to bi resilo problem , mada bih izgubio malo na sirini ( koja je skoro knap ) , ili ( to mi sad pade na pamet ) , da se skorz izbaci taj L deo i da se metne neki jaki dugacki sraf , onako samo pravo kroz stender , i da se pomicu njega dize motor .
Dajte neku ideju

Gvozden

To je bukvalno 10 min posla neko da prevari tu maticu. Odsecesh sraf i da navari tj popuni samo  tu rupu. POsle zalepi parce one gumirane pene/izolaciona traka i bice pasent. Neko od manijaka, clana sa novim aparatima za varenje!? Da si blize, bilo bi gotovo dok se kafa skuva.

jevta

Stavi torban ¹raf.Ili stavi du¾i ¹raf i izbaci taj L nosaè pa di¾i na ¹raf

Darko

Palo mi je upravo to na pamet , nego mi malo zent dal ce sraf da izdrzi tezinu motora ...

@gvozden , brate hvala , kao da si mi uradio . Verujem da je laganica kad imas alatke :)

jevta


Darko


Da , da ... mislim da ce to biti ok . Znaci , jurim dva srafa m10 duzine 80 ,90mm ... nadjoh takve u uradi sam , ali nemaju navoj do kraja. To je bitno jer onda gurnem maticu u unutrasnji deo sipke od stendera i tako stegnem sraf tj ne moze da ispadne , a deo koji ide ispod viljuske gurnem u crevo za benzin ili za vodu i to je top...
samo jos da nadjem ta dva srafa



UFF


Bori¹a


niki64

Ne, kengur je torbaR, ali, mlad si, naucices  :P
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

Darko

Eeee , evo upravo zavrsih ... nabudzio ga nekako , isprobao , skakao po motoru da vidim dal ce da drzi ... sve ok ..

Sad sam se setio da ovo uradim , kad vise ne podmazujem lanac , tj kad sam metnuo scottoiler , i kad sam izgulio viljusku ... mentol










Glava Dole

Mogao bi sad tu da navuces gumu za kurblu sa nekog tomosa, mislim da ima da se kupi samo ona posebno... vrlo je jeftina...

edit: evo na sta mislim, nasao na sajtu motobike... evo kolko je jeftina, samo je ensto cini mi se uza od tog srafa ali trebalo bi da moze da se navuce, guma je to ipak... i sama kurbla svakako ima prosirenje na krajevima...

http://motobikeshop.rs/product/guma-kurble-tomos_0836.aspx

Darko

Pa mozda ne vidis na slikama , sraf je uvucen u providno crevo .
Ih , pa zamisli da ga nisam uvukao , sta sam onda uradio - nista

Glava Dole

ahaaa, sad vidim, super... nisam primetio... video sam krpu na prvoj pa zato pomislio da to jos nisi resio :)

Darko

Krpa je bila kao pomoc dok sam istestirao visinu i sirinu stendera , da ne bih morao to crevo da guram i vadim nekoliko puta :) :) :)

bogdan

dodaj jos dve siroke sajbne napravljene od neke plastike ili gume , fi 10-ak cm , pre tog providnog creva kao zastitu od grebanja