Glavni meni

Vozi li neko bandita?

Započeo milomir22, 18 Mart, 2017, 10:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

milomir22

Zime 2014/2015. sam uzeo bandita s 600 model iz 2001.Tad sam ga platio oko 2 000 evra i za te pare se nije moglo uzeti nesto s ubrizgavanjem i 4 cilindra, a posto poto sam hteo da izbegnem karburatore, a opet ne volim ni puno elektronike na motoru (elektronsko ubrizgavanje se izuzima).

Otkud znam, citao sam dosta pohvala na racun agregata, motor je konstrukcijski poprilicno zastareo (narocito ogibljenje i kocnice), ali je makar prelezao decije bolesti. Mogao bi biti laksi, agilniji i elasticniji, ali u globalu ne ide lose (ili sam ja zreo za penziju s 30 godina). Od nekih ulaganja (ne racunam ulje i filtere i gorivo  [rofl]), zamenio sam lamelu koja je proklizavala "na pun gas", karbove sam malo procackao sam i odneo ih kod drugara sto ima vakumetre i osetno mirnije radi. Menjac je kao sekira u panj, narocito "poskoci" kad se usalta u 1. i kocnice bi mogle biti malo ostrije, ali je bandit generalno motor koji za malo ulaganja pruza dosta. Ko hoce nesto brzo i sportski nastrojeno, neka ga obidje, na mnogim forumima ga smatraju motorom za pocetnike (ja se s ovim nikako ne bih slozio), nije neki trkac (ima celicni ram i tezak je kao tuc, a i motor ima nepunih 80 konja).

Kakva su vasa iskustva s banditom, nebitno godiste? Koji su kvaliteti, mane, prednosti i nedostaci po vama? Ja cu se sigurno druziti s ovim mojim jos par godina (ako ne uleti 7, na lotu).

P.S. imam service manual za ovaj model na kompu, pa ako jos nekom treba, neka mi posalje mejl na pp i neka naglasi da hoce da mu isti posaljem, evo i jedne fotke




"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

goranvojska

ja ga vozim.mator motor mator ja i jbg.meni zadovoljava prohteve.nisam trkac vise putujem.prezadovoljan.

stilgar

ja cu tek da ga vozim 😀

rboban

Nisam nikad cuo da se neko ¾alio na uljaru, stara i jednostavna tehnika, ali izuzetno pouzdana...


Sent from my iPad using Tapatalk
Ride It Like You Stole It

banevuk

Sasvim sluèajna kupovina, plod neke zamene i nekog trenutnog emotivnog stanja zbog jednog suzukija 750 gs iz davne 1977 godine. Mislio sam da da æu biti u problemu pored FJR-a naæi ne¹to ¹to mo¾e da te zadovolji. Koliko nisam bio u pravu. Zadnja uljara, 2006 god. ABS. Jednom reèju ne mogu da skinem osmeh sa lica. Volim da se ¹alim i da ka¾em da je to skuter od 100 konja. Lagan, vozljiv, pote¾e kao blesav, givi vizir taman kako treba, pirka ispod pazuka èak i kod 150km/h. Potro¹nju ne oseæam mada nisam merio ali 300 km po gradu laganica u bukvalnom smislu. Znaèi motor za svaku preporuku.


idanijel

Ja sezonu na vodenom 650,nema greske.lep¹i mi je uljni,ali ovaj ima bolje vesanje,ram,kocnice,efi.

stilgar

Sezona na 1200S uljara, odlicna sprava

milomir22

Ja ove godine sabio solidnu kilometrazu, bio u Krusevcu, Kraljevu 2 puta, Jagodini 5 puta, Cupriji, Paracinu, Zajecaru, Smederevu, na Kopaoniku isto 2 puta, Cacku, Zlatiboru,... Ide solidno, vuce iz niskih, trosi jedva malo preko 5 litara u proseku i urla preko 5 'iljada obrtaja. Sezona jos traje, ali ne znam koliko ce biti prijatno za voznju (jbg nisam mazohista da slinim pod kacigom). Generalno prva moja prava sezona s njim gde sam izvozio negde oko 6-7 hiljada kilometara i smeo bih s njim na Mesec da krenem iako ima punih 16 godina. Ima 1 veliku manu, 600 je, nije 1200!




























"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Podseti me da dolazi zima... Jo¹ mi pirka ko¹ava kroz stan, i ona podseæa...

goranvojska

potpuno
Citat: stilgar poslato 01 Oktobar, 2017, 17:02
Sezona na 1200S uljara, odlicna sprava

isti cak i boja ista.neunistiva sprava.vozi mene i hanumu sam bije.ove god samo 2x do h novog a ostalo da ne pricam.samo je mana sto sa gumom ne moze da sastavi 5000km .mozda moze al kod mene ne.valjda stil voznje.teram ja to.
sad ima jos jedna dilema------a sta posle.

banevuk


goranvojska

probao sve i svasta i sve je posle toga nista.ja za ovo sa slike nemam pare i ne razmisljam da menjam motor sve dok ide a ici ce jos duuuuuuuuugo.

milomir22

@goranvojska

Jel si probao metzeler roadtec z8, kod mene je dosta dugo trajala, ali na slabijem motoru.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

goranvojska

i ako kupim drugo ovo se ne prodaje nikad.ostaje tu makar ga na zid okacio.

goranvojska

Citat: milomir22 poslato 01 Oktobar, 2017, 22:37
@goranvojska

Jel si probao metzeler roadtec z8, kod mene je dosta dugo trajala, ali na slabijem motoru.
ona je sledeca.videcu sta ce da se desi.

Silvana

  2007, 650 ccm



Uzela ga 2013, dosad pre¹la 35.000. Jedinu muku s njim videla sam prve godine zbog lo¹eg goriva, ali to Revolucija re¹io majstorski (zapu¹io se filter regulatora u pumpi). Otad samo menjam ulje i gume. Prva generacija sa vodenim hlaðenjem i sav je elektrièan, ali nema deèjih bolesti u vezi s tim. S njim bih smela na Mesec. Kad sam imala transalpa, poèelo je ne¹to da mi ¹kripi, te ne¹to puca, pa vibriraju toèkovi, pa ima knedlu pa ovo pa ono... Taj motor i sad radi, bio letos èovek s njim na Braèu i na Transfagara¹anu... Nije mu bilo ni¹ta, omalio mi :) Ako poènem da kukam na bandita, znaèi da mora ne¹to jaèe :D Zasad sam prezadovoljna.
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

Lazic

Ono malo ¹to sam ga probao kad si ga uzela, i dalje mi izaziva osmeh... :D :-*

megaidiot

Citat: Silvana poslato 01 Oktobar, 2017, 23:07
Kad sam imala transalpa, poèelo je ne¹to da mi ¹kripi, te ne¹to puca, pa vibriraju toèkovi, pa ima knedlu pa ovo pa ono...
kod trandze to znaci da sve radi kako treba

Lazic


milomir22

2 godine i nekih 20 000 km od otvaranja teme bandit se i dalje vozi, pali, radi ide isto, menjano ulje, filteri, plocice, na red dosle i gume, ovaj put obe. Crkla je sijalica kratkog svetla prosli vikend, jbg ispade vencanica, ali me mrzi da menjam za neku kantu i da se jebavam po poreskoj i mupu.



"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr