Glavni meni

ELF Moto Ulja

Započeo rboban, 16 Mart, 2017, 11:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 23 Mart, 2017, 00:35
Jasno, ali sama tabela nema veze sa agregatima, normalno je da æe¹ u Africi da sipa¹ gu¹æe, a u Sibiru reðe ulje, bez obzira koji agregat je u pitanju... Svakako æe vazdu¹ari trebati jo¹ gu¹æe ili reðe...

U prvoj reèenici ka¾e¹ da tabela nema veze sa agregatom, a u drugoj da æe vazdu¹ari trebati gu¹e.  :)

Tako da grafik preporuèene SAE gradacije viskoznosti zavisi od samog agregata. Meni je na onoj prvoj upalo u oko to ¹to ispada da svi moraju sipati 20w60 malte ne, ako hoæe da se voze leti, ¹to nije taèno za mnoge agregate. Tipujem da je to dato za neki dosta star vazdu¹no hlaðen agregat.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

U tabeli ako je taèna ili ne su opisane gradacije u vezi sa spoljnim temperaturama, nema veze ni sa jednim agregatom konkretno, ali shvatio sam ¹ta si hteo da ka¾e¹... ;D

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 23 Mart, 2017, 09:27
U tabeli ako je taèna ili ne su opisane gradacije u vezi sa spoljnim temperaturama, nema veze ni sa jednim agregatom konkretno, ali shvatio sam ¹ta si hteo da ka¾e¹... ;D

Ima veze sa agregatom. SAE gradacije se uvek mere po datim, standardnim spoljnim temperaturama. Za "letnje" oznake je to 100 stepeni C, a za zimske zavisi od oznake do oznake, obièno su ispod nule.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

rboban

Od danas na svaku litru ROAD koja bude prodata preko foruma ovde, ide 25din za forum.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
Ride It Like You Stole It

bojanh66

Jel imas ELF MOTO 4 XT TECH  10w50 i MOTO 4ROAD 10W40 i koja je cena ?

rboban

Nemam, niti cu dobijati... Takko da samo ova varijanta ROAD 15w50.... a sintetike su sve prodane za dva dana, ukoliko i stigne na rezervaciji je da isti uzmu ponovo celu kolicinu.
Ride It Like You Stole It

rboban

Citat: rboban poslato 16 Mart, 2017, 11:32
Moto brake fluid DOT 5,1  cena 450 din 0,5L





Od ove prodaje preko foruma ide 50 din za forum. Svi koji kupe preko foruma, bice evidentirani ovde, pa kad se skupi ok cifra pusticu ADMINu uplatu na racun...
Ride It Like You Stole It

rboban

4L ROAD = 100din za forum, idemo dalje... Kupac evidentiran kao T****
Ride It Like You Stole It

rboban

Danas popodne moze isporuka u bgd, bogoslovija da se dogovori oko 18h ko se javi do 15h.
Da se izbegne postarina....
Ride It Like You Stole It

UFF

ja bi da izbegnem tu donaciju za forum, necemo nista na silu

tema ostaje za dz dokle god je zelis i lepo da zaradis i da zivis prezimenjace moj  [cheers]

rboban

Aktuelno i dalje, cisto da se napomene...
Ride It Like You Stole It

Flojd

Da dignemo temu iz mrtvih... Ima¹ li jo¹ te polusintetike 15w-50? Treba mi bar 4l.

Lazic

Ima sigurno... Profaco...

rboban

Profaco ima, po kojoj ceni ne znam.... a ja sam odavno SVE prodao!!!
Ride It Like You Stole It

Lazic


Beton Blok

Ima Profaco i sajt sve pise. Mislim da nemaju polusintetiku 15w50 nego od polusintetike samo 10w40 a od mineralnog 20w50. Polusintetika im je 550 rsd za litar. Kupuje se direktno u kancelariji veleprodaje u YUBC na novom Beogradu.

Lazic

Ima i u Kit komercu po istoj ili sliènoj ceni... Mo¾da jo¹  negde...

dzimika

Profaco daje dobar rabat prodavnicama i servisima, isto ulje smo keva i ja platili isto, ja u profacu a ona u servisu u kraju, bikvalno isto u dinar, bas kad mi bude trebalo videcu sa njima da li moze moto program da poruci za mene

Flojd

#78
@Laziæ
@rboban

Nema ni Profaco ni Kit komerc, zvao sam ih. Ka¾u da nema potra¾nje za 15w-50. Profaco od polusintetike ima samo 10w-40 Moto road. Kupovina i cena - sve kako je naveo Beton Blok.
Inaèe to je jako dobro ulje, toplo ga preporuèujem svima koji tro¹e polusintetiku.

UFF

nema potraznje?
pa ja mislim da nikad nisam sipao 10w40
samo 15w50 sipam oduvek (osim u ktm-a on je zahtevao 20w60)