Glavni meni

Ja sam u radu uzivao 7 meseci.. Nadam se da cete i vi..

Započeo WOLVERINE, 27 Februar, 2011, 19:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

bokilic

brmmmm

Gvozden

Ne dam culo , evo vam kaco  ;D ;D
btw lep bowrider :) a de maska!? a!? cccc

Uncle Bob

Citat: bokilic poslato 16 Januar, 2013, 21:23
e ti piace parlare italiano

Un poco mizeria bastardo e figlio de puta. ma kurvo vrati mi pare
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

bokilic

Citat: UNCLEBOB poslato 16 Januar, 2013, 21:50
Citat: bokilic poslato 16 Januar, 2013, 21:23
e ti piace parlare italiano

Un poco mizeria bastardo e figlio de puta. ma kurvo vrati mi pare
sto bre jaaa :) ja ti nis nisam duzan :)
Google tradurre questa buona
brmmmm

Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

WOLVERINE

Citat: Laziæ poslato 16 Januar, 2013, 20:06
Ti se bre Darko ni¹ta nisi promenio za 10 godina...:D Dobro, malo si se ugojio, ali to je to, isti... Nego, jel taj set mogao da se vidi sa puta ka Petrovcu...? Ne¹to mi se èini da se seæam, bio sam poèetkom jula te godine u Beèiæima, pro¹ao i na tamo i nazad...[hello]

  Da..... sada se sve nalazi na Plavnici... pre Skadra.... ima posle mosta skretanja desno u etno selo... tu je sve............






Plazma Keks

vi napravite nekoliko brodova za 7 meseci, a ja ne mogu da se nakanaim vec 9 godina da napravim camcic koji nije duzi od 45cm  [facepalm] [facepalm]

clutch&brake

Kako je dobro voziti se uz jezero!!! Bravo za projekat
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Uncle Bob

Unapred se izvinjavam ¹to trujem temu al,zbog Plazme ovo korito je za 7+1 mesec uraðeno.

[attachment deleted by admin]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Uncle Bob

Dimenzije su 14 du¾ina 4'5 ¹irina a visina kasnije

[attachment deleted by admin]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Gvozden


Uncle Bob

Jbga nemam al parkiran je u marini na N.Bgdu iza kineskog tr¾nog centra ne znam koji je to blok to je Austrougarska za mene sve preko reke sad je skroz u sneg beloj boji koliko znam sa strane je pisalo Royal i jo¹ ne¹to unutra je pogon od Meèke 3000,5zyl.automatska kopèa dva rezervoara za gorivo od 500l. na pramcu po narudzbini iz Valjeva pravljen tank zapremine 2000 l.za tehnièku vodu dupla instalacija 12v i 220v enterijer tre¹njevo drvo 4 le¾aja+kujna plus toalet sa wc a najveæa atrakcija je astal koji pomoæu hidraulike izlazi iz poda perverzija koja mi je pojela 2 kila ¾ivaca dok sam smislio kako to da izvedem i na kraju sam oti¹ao na buvljak i kupio dizalicu od 2 tone i na èelo navario ploèu 300x600 i re¹io problem a na to je do¹la ploèa od masiva Hrast. e da a za pogon ¹trok i elisa su od ruskog desantnog èamca pontonirca tad sam prvi put u ¾ivotu video dvotaktni dizel motor sa ovog korita su skinuti ¹trok i elisa.

[attachment deleted by admin]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Gvozden

Znaci nisam jedini zaludjenik sa tim stvarima ovde....dooobro...da znam...
Nisam polozio za skipera....zafalilo kesha a i zapucalo se... :) Al vetar je sledeci, sigurno.....pa sad ukradem mom  pashi ladju (staru Bayliner Ciery), pa se vozim po Savi. TU je i ona parkirana negde...Najvishe volim da spavam u camcu...dok se oni guzvaju po stanu....
A reka ko droga.....kresnem malishu ( 9.9 HT) pa beshumno klizim sto dalje od guzve i silikona :)
NEgo tu bilo kesha kad ste spucali toliko tona u setu..... 7+1 je dobar ritam za tako velik posao. A gde je posle sredjivanje enterijera.... mada to najvishe mrzim jer nasi majstori shvataju brod i babinu kujnu isto...

Plazma Keks

do pre 6 godina je u marini bio usidren i camac mog matorog, u gabaritima je duplo manji u svakom pogledu u odnosu na bobov camac. izvadjen je jer mora da se konacno sredi iznutra. koristi DMB-ov dvotaktni dizel motor od 7ks.

Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Uncle Bob

Joj upucaæu ove iz telenora sad moram sve iz poèetka:Ja,bravar,pomoænik bravara,stolar i blesavi elektrièar sa Karaburme smo radili i jo¹ par ljudi meðu njima i pukovnik iz g.¹.Vlada pomorski oficir bez kog pogon ne bi bio kako treba.Prvo je bio problem da se naðe dobar kompresor pa kad sam ga na¹ao(Atlas Copco) onda peskirnicu pa je korito ispeskirano iznutra pa spolja dok je raðeno u etapama ojaèanja itd.stolar je spremao ploèe za unutra¹njost a elektrièar razvodio instalacije ma bilo je cimanje samo tako taman pomisli¹ re¹io si jedan problem,pojavi se drugi.Crkne Co2 onda ajd da naðem neki ozbiljan i preko oglasa naðem lika iz Nemenikuæa koji donosi aparate iz Nemaèke reparira ih i daje garanciju od 2 god.cena prava sitnica 1200 evropskih pa kad je u junu konaèno sve bilo gotovo ajd anga¾uj likove iz kapetanije da izvr¹e pregled i daju dozvolu za plovidbu pa cimanje oko ¹lepera sa labudicom pa kran koji æe da spusti èamac u vodu i tad sam saznao da èamac ima 8 tona i jo¹ ne¹to kila a koliko je iza¹lo ¹to u ke¹u ¹to u konpenzacijama sramota me je da napi¹em pored toliko gladnih u Srbiji.Ali je bila vrlo isplativa investicija za tri meseca sam èisto odvojio kintu i oti¹ao na èukaricu i iske¹irao Æerki golfa 5 tad je bila neka promocija 19990 e.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Uncle Bob

 :D Gvozdene da smo tad bili u kontaktu mogao si sa mnom u Panèevo u kapetaniju na polaganje.

[attachment deleted by admin]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Gvozden

E imam ja tu dozvolu i organizovao sam ovde polaganje za ove lencuge iz mog grada. NEgo ono sto sam jurio je skiperska za jedrenje. Inace u TUnisu kad te vide sa tom dozvolom oslovljavaju te sa Herr Capitan hehehehe
Sad moze u Starom gradu ili Grckoj bar koliko sam se zadnji put raspitivao. Sad nisam u prilici da tu zelju sprovedem u delo :(  nema se  "vremena".. Ostaje mi moja kvarnerka i verni Johny za djir po Tisi....
Inace sam najurio SVE dozvole  da konacno i na DTD dobijemo marinu. 100m , vezovi, sve.. :) E evo cekajuci godoa, cekam( o) neki povoljan konkurs da  dobijemo sredstva. Ovo sam uspeo kao deo neke pecaroske price i kluba. NE u privatne svrhe kako to obicno ide... Grad dobije marinu, oformimo veslacki klub ....trtmrt..