Glavni meni

LED sijalice za far

Započeo PECA BMW, 26 Februar, 2017, 01:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: bigbad86 poslato 15 Februar, 2018, 14:50
Japansko govno je i dalje bolje od Francuske torte :D

ON Topic: Sad sam narucio LED sa 66 dioda (ona je sa 33)
Ove imaju jednu za oboreno i jednu za dugo... :D

bigbad86

Ne isto leziste sam uzeo. Samo jednopolne za stop ili rikverc. Za kola naravno.

Lazic

Aha, nesporazum... ;)

edit:
U par navrata sam hteo da zamenim migavce i stopove sa ledovima, odustao zbog cene i shvatio da i obiène lepo svetle... ;D
Napred sam u pozicije stavio neke jeftine led, evo veæ 5 godina uspe¹no glume dnevna svetla, jo¹ me ni jedan pub nije opominjao za farove...

bigbad86

Stavi bre klip kako ti radi far bre :D

Lazic


bigbad86

Pa ti si to u kola tutnuo? A u KLE i dalje xenon?

Lazic

U kola se tutne za 5 minuta, na kleu moram da skidam komplet masku, sve me ne¹to mrzi ovih dana na par stepeni... :D

bigbad86

Meni jos teze, moram da rasturam samo da saznam dal uopste ima mesta za LED u faru.

Lazic

Ako je H4, za ovakvu sijalicu ima... :)

bigbad86

Stigle mi ove sa Aliexpres, stavio sam ih na kola za rikverc jer mi treba da osvetli dvoriste dobro jer je jako uzak prolaz a izlazimo uvek u rikverc.
https://www.aliexpress.com/item/1156-BA15S-P21W-BAW15S-PR21W-Flash-66-SMD-2835-LED-White-Red-12V-Car-7506-Auto/32819246135.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3yLleh

Izuvaju kako svetle.






lord_oblivion

Ubacio u listu ¾elja  [thumb_up]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

bigbad86

Ko zna da nabudzi, moze da iz tutne u migavce ako mogu da stanu. Dosta je duza od obicne sijalice.

Lazic


zagadjenje

Jel isprobao neko H7 u kolima? Dumrla u Korsi pa se mislim ¹ta da stavim
Tjuning bud¾ing

bigbad86

Ja cu to sledece da narucim.

Hohštapler

Citat: Laziæ poslato 16 Februar, 2018, 22:15






Svima koji stavite te "bele" sijalice, kineski led ili ksenon (isti kurac) bi razbio farove...
Kad me zaslepi a znam da "ponosnom vlasniku" ne poma¾e ni¹ta doðe mi da stanem da se bijem. :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

sasa ns 1

èuo sam razna iskustva i da je bolje i da je gore- da su ljudi vadili ledove i vraæali razne halogenke.Lik koji na najlonu-pijaca u NS prodaje samo elekriku i elekrtoniku za kola i motor mi ka¾e za maglu led nevalja ni¹ta.Onda su valda najpotrebnije.
Poznati automehanièsr i ljubitelj motora sa 35 godina iskustva mi ka¾e da ampera¾a na ledu je naravno manja ali struja paljenja a ne radna je veæa nego na H sijalicama i da stradaju regleri.Moj vi¹edecenijski elektronièar ,in¾injer .konstruktor i proizvodjaè raznih ozbiljnih sistema kad sam mu rekao da na neku upravljaèku elektroniku koju pravi stavimo led umesto obiène rasvete mi je rekao da nemo¾e da æe sve izgoreti jer  vuèe u poèetku mnogo ampera.Inaèe za led pravi potpuno drugu stvar.
Neki su spominjali da one sa dvostranim ledom nisu dovoljno dore jer nesijaju skroz u krug i da su nove sa tri strane koje sijaju
Ima dosta nedoumica  i neznam da li i ¹ta uop¹te radi dobro i pouzdano,

Glava Dole

Pomesao ti je taj majstor xenon i led. Za xenon je tacno da povuce veliku struju samo na trenutak dok se ne pokrene i zagreje pa posle obori... led ne. Sve i da je to tacno(mozda na neku milisekndu sto bi se primetilo jedino osciloskopom)zbog toga da crkne regler? Hahahahahhaa taj je promasio profesiju... lupa ko otvoren prozor... pa ljudi pale druge automobile na kablove dok prvi drze na 3K pa nista ne fali reglerima a zbog LED-a ce da crkne... sta, da ne vuce mozda vise od anlasera? [rofl]

bobangsxr

Nemoj da tvrdis dok se ne dokaze 100 % I svecica 18 nije postojala do prekjuce  :P

bucko

Citat: Ho¹tapler poslato 16 Mart, 2018, 22:12
Citat: Laziæ poslato 16 Februar, 2018, 22:15






Svima koji stavite te "bele" sijalice, kineski led ili ksenon (isti kurac) bi razbio farove...
Kad me zaslepi a znam da "ponosnom vlasniku" ne poma¾e ni¹ta doðe mi da stanem da se bijem. :D

Ja ih obozavam ,tad im upalim i ovo pa dobiju 6X dugo i vratim ih u detinjstvo
usput vidim i kakva su im pluca