Glavni meni

LED sijalice za far

Započeo PECA BMW, 26 Februar, 2017, 01:31

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

bigbad86

Pa drzis rukom dok se protne krzo rupu, posle se sama rasiri. ono sto mene brine je sta ako ne moze da se izvadi natrag? :)

banevuk

Citat: bigbad86 poslato 19 Januar, 2018, 19:04
Pa drzis rukom dok se protne krzo rupu, posle se sama rasiri. ono sto mene brine je sta ako ne moze da se izvadi natrag? :)
Мислим да се саме скупе приликом вађења

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

bigbad86

Pa da sigurn je tako, vidi se da mogu tako, ali posto su kockaste lako je moguce da negde zapnu :) Poslao sam poruku proizvodjacu, javjam kad mi javi.

megaidiot

proizvodjac ce ti verovatno reci 'moze sklopi nema zapne'  [rofl]

bigbad86

Koja je razlika izmedju BAY15D lezista za dvopolnu sijalicu i BA15S?

To jest 1156 ili 1157?

perlx

Ako se ne varam u rasporedu osiguraca lezista, na jednom su u ravni a na drugom smaknuti.

bigbad86

A koji je koji, da li znas?
Ili jos bolje sta ide na Honde? :D

perlx

D na kraju je za dvopolne.
S na kraju je za jednopolne.
Y u oznaci oznacava smaknute osigurace.

BAY15D (1157) je dvopolna sa smaknutim osiguracima.
BA15S (1156) je jednopolna sa osiguracima u ravni.

Mislim da tebi u stvari treba BA15D, proveri na motociklu.

bigbad86

Hvala kralju ;)
Inace odgovorio mi prodavac, kaze da ga podsetim danas, nije mogao da dobije proizvodjaca :D

bigbad86

Narucio sam ove, cisto iz fazona. Kad stignu javljam kakve su. Ima preko 1000 recenzija kod razno raznih prodavavnica a vrlo malo losih.
https://www.aliexpress.com/item/ANMINGPU-2x-P21-5W-LED-Car-Light-BAY15D-led-Bulb-1157-Tail-Signal-Brake-Stop-Reverse/32839788973.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.kbOQzc


PECA BMW

tu grejalicu sto koristis zovemo "rasipac"   trosi stuju ubija a ne greje nista ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Black Adder

Citat: PECA BMW poslato 21 Januar, 2018, 21:29
tu grejalicu sto koristis zovemo "rasipac"   trosi stuju ubija a ne greje nista ...
gre¹i¹ ¹inko, niti greje, niti tro¹i struju, skoro isto kao i bavarac, vi¹e ode na odr¾avanje nego na benzin
no tema je o led sijalicama , ako se ne varam ...

banevuk

Citat: bigbad86 poslato 21 Januar, 2018, 17:58
Narucio sam ove, cisto iz fazona. Kad stignu javljam kakve su. Ima preko 1000 recenzija kod razno raznih prodavavnica a vrlo malo losih.
https://www.aliexpress.com/item/ANMINGPU-2x-P21-5W-LED-Car-Light-BAY15D-led-Bulb-1157-Tail-Signal-Brake-Stop-Reverse/32839788973.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.kbOQzc

Nadam se da æe tvoje biti bolje.Ja ne¹to sliæno poruèio i ni¹ta spektakularno nisam dobio.Èak ¹ta vi¹e mislim da su mnogo slaboji kontrasti izmedju pozicije i stopa. Oèekivao sam da æe èeona dioda da bude jaka i u svrsi stopaljke ¹to na ¾alost nije bio sluèaj. Ba¹ me zanimaju utisci

bigbad86

I ja sam citao isto taka neka iskustva, i ja bih voleo da kontrast ne bude neuocljiv. Prioritet mi je da smanjim malo potrosace na motoru, posto imam grejace rucica pa mi voltaza na accu skace dosta sa dodatnim ukljucivanjima. U kontolnoj tabli sam zamenio, sad je na redu stopaljka i na kraju cu . Taman da se Black Adder javi kako mu se cini da narucim i ja. Mada bih najradije skuplje platio ovde ali da imam racun i garanciju.


banevuk

Citat: bigbad86 poslato 22 Januar, 2018, 18:42
I ja sam citao isto taka neka iskustva, i ja bih voleo da kontrast ne bude neuocljiv. Prioritet mi je da smanjim malo potrosace na motoru, posto imam grejace rucica pa mi voltaza na accu skace dosta sa dodatnim ukljucivanjima. U kontolnoj tabli sam zamenio, sad je na redu stopaljka i na kraju cu . Taman da se Black Adder javi kako mu se cini da narucim i ja. Mada bih najradije skuplje platio ovde ali da imam racun i garanciju.
Nisam ba¹ shvatio ono "volta¾a skaæe" ??? I ja na FJR-u imam grejaèe, ali obièno padne na 12.6v-13.2v u zavisnosti od tura¾e tj. na semaforu dok je u leru opadne pa se vrati kad poène¹ da vozi¹
edit: Montira led stopove (blicer) kao extra oprema  ;D ;D


bigbad86

Valjda motor nije projektovan da se vozi stalno sa upaljenim farovima. Kada su upaljeni farovi onda je sve u granicama normale ali kada je i far i grejaci rucica, napon skace do 15V ako ukljucim grejace na najjace sto je 60W. Pa racunam ako smanjim pozicije pozadi za 10w i napred poziciju za 10... Mada jedem i ja vnago, far tu najvise vuce. A vozim nakeda pa moram da vidim dal uopste moze da se ugradi ova sto je Black Adder ugradio.

Black Adder

Za ¹top/poziciju sam stavio ove
https://www.kupujemprodajem.com/P21-5W-led-sijalice-55419040-oglas.htm?filter_id=8733173
ima razlike izmeðu pozicije i ¹topa u intenzitetu

bigbad86

Obrisan oglas, imas mozda sliku same sijalice?