Glavni meni

LED sijalice za far

Započeo PECA BMW, 26 Februar, 2017, 01:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Ja tek sad primetih da mi nemamo mesto za moto delove vec samo za opremu (vozaca) . Nego .

Pojavile se u poslednje vreme malo ozbiljnije Led sijalice za "glavni" far , gledajuci neke karakteristike malo bezi i ksenon sijalicama , jos uvek ima glupi balast ali se bar pojavile ove bez budjavog ventilatora .

Naleteh na neku Philips i deluje ozbiljno mada nesto mi cena sumljiva ? kaze kosta 200 e ?

! No longer available

! No longer available


el koristio neko ove ozbiljnije LED ? kakva su iskustva ? 

Drugar na ovom novom GS-u ima LED i kaze ne moze se porediti sa klasicnim farom , e sad sta tu oni fabricki guraju ko zna .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Maltene prosecna srpska plata za sijalicu? Jes' ti prirodno blesav il redovno treniras? ;D :-*

Lazic

Debeli zmaj je uzeo neku pre 2 godine, 40ak e, Poredio sam sa mojim xenonom od 4500k, skoro isto, èinilo mi se da je led malo jaèa... Drastièno se manje greje nego ksend¾a, mada je na klepatalu metalno ogledalo, nisam primetio da ga je spalilo... Na gejmobilu su o¹tetili ogledalo posle godinu dana. Nije stra¹no ali mi ide na ¾ivce...

lord_oblivion

I tro¹e manje ampera. Odnosno, ostaje vi¹e struje za ged¾ete.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

symon

Problem sa LED sijalicama do 40-50 € , kakvu imam na Banditu , je taj ¹to  rasipa svetlo nije ba¹ usmeren kao na H 4 pogotovu dugo  .Imao sam i ksenon mislim da je ovaj LED ipak ne¹to kvalitetniji . Svetlost je jako bela ali to rasipanje nervira. Naravno da je bolje nego obièan H 4 . Po ki¹i je LED naravno daleko bolji . I znatno lak¹e se ugraðuje . Sve je lako stalo u far N bandita koji nije tako dubok tj nema mnogo mesta. Ka¾u da ove novije i skuplje nemaju rasipanje ali nisam proveravao . I jo¹ ne¹to nema nerviranja drugih uèesnika u saobraæaju kao sa ksenonom . Niko ko mi dolazi u susret nije blicao lao lad sam vozio sa ksenonom.

Poljanac92

Citat: Laziæ poslato 26 Februar, 2017, 02:05
Debeli zmaj je uzeo neku pre 2 godine, 40ak e, Poredio sam sa mojim xenonom od 4500k, skoro isto, èinilo mi se da je led malo jaèa... Drastièno se manje greje nego ksend¾a, mada je na klepatalu metalno ogledalo, nisam primetio da ga je spalilo... Na gejmobilu su o¹tetili ogledalo posle godinu dana. Nije stra¹no ali mi ide na ¾ivce...

Pre nego sto sam nasao koje ksenone da ugradim u korsicu, sve moguce sam prevrnuo po netu, nasao sam da oni od 55W hoce da ostete ogledalo, za razliku od onih od 35W (pricam za xenone sa ac balastima) :D  nisam siguran koliko je tacno, mada koliko znam svi fabricki xenoni imaju sijalice od 35W :D  moguce da su ti se zbog toga ostetila ogledala
Preticao sam i kad nisam morao :D

Kanarinac

Ubacio sam ih ja kod mene u yamahu, jedva sam upakovao u far bez busenja poklopca,jer imaju ventilator pozadi i dosta su duze. Symon je u pravu sto se rasipanja svetlosti tice, nista specijalno ne svetle. Mada r1 2009 ima problem sa losijim farovima,pa mozda ima i to uticaj. Jedina prednost je sto valjda manje struje vuku, inace nema razlike izmedju njih i xenona

perlx

Koristio sam je na Cagivi prosle sezone, daje dosta vise svetla ali uz rasipanje. Najveca mana je veliki ventilator koji nije dozvolio vracanje poklopca.

PECA BMW

Citat: Kanarinac poslato 26 Februar, 2017, 03:42
imaju ventilator pozadi i dosta su duze.  nista specijalno ne svetle.

E bas to gledao po netu , uporedjuju te " losije "sa ventilatorom sa ovim brendiranim sa pasivnim hladnjakom, kazu da je razlika ogromna ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Kanarinac

Te sa pasivnim hladnjakom nisam imao prilike da koristim, ne verujem da daju bolju svetlost, jedino ako manje mesta zauzimaju. Ali to sa duzinom sam resio skracivanjem adaptera koji se dobija uz njih

PECA BMW

#10
Da ima boljih i losijih LED dioda definitivno ima .
Jos je trik postaviti diodu na vrlo precizno mesto u samom faru da bi se dobio fokus kao sa obicnom sijalicom i kako je predvidjeno (kao fokus na bateriskoj lampi )
Gledam razne ove sijalice i cini mi se retko kojoj sijelici je postavljeno to kako treba .



Treba postaviti diode na potpuno isto mesto gde su nekad bila vlakna sa sve stitnikom za kratko svetlo .



Ovi su otprilike i uspeli u tome



ali kako su recimo ovi zamsljali da ispune ceo far svetlom a diode samo sa jedne strane




Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Kanarinac

Ja sad ne mogu da se setim kako je kod mene

Edit, mislim da je led sa obe strane

Lazic

Citat: Ukii poslato 26 Februar, 2017, 03:08
Citat: Laziæ poslato 26 Februar, 2017, 02:05
Debeli zmaj je uzeo neku pre 2 godine, 40ak e, Poredio sam sa mojim xenonom od 4500k, skoro isto, èinilo mi se da je led malo jaèa... Drastièno se manje greje nego ksend¾a, mada je na klepatalu metalno ogledalo, nisam primetio da ga je spalilo... Na gejmobilu su o¹tetili ogledalo posle godinu dana. Nije stra¹no ali mi ide na ¾ivce...

Pre nego sto sam nasao koje ksenone da ugradim u korsicu, sve moguce sam prevrnuo po netu, nasao sam da oni od 55W hoce da ostete ogledalo, za razliku od onih od 35W (pricam za xenone sa ac balastima) :D  nisam siguran koliko je tacno, mada koliko znam svi fabricki xenoni imaju sijalice od 35W :D  moguce da su ti se zbog toga ostetila ogledala
I na motoru i na kolima su 35w. Na motoru evo veæ 6 godina, sve je u redu sa ogledalom(metalnim). Na gejmobilu malo du¾e od godinu i po, vidi se o¹teæenje na ogledalu. Elem, uvek sam mislio da xenoni zbog manje potro¹nje struje moraju manje da se greju. Onda mi je Kostiæ poklonio jednu sijalicu, ukljuèio je kuæi van fara, To bre hoæe svoje staklo da istopi koliko se greje. :o Kad radi malo du¾e, staklo pocrveni kao kad se izliva topljeno... :o

symon

Dodao bih jo¹ da je moja sijalica bez hladnjaka tj ima taj pasivni . Nije nikakav problem bio da se sve smesti u inaèe mali far od S BAndita.  Verujem da su ove novije i naravno skuplje jo¹ bolje re¹ene od prve generacije sa hladnjakom .

isterivac

Od Led sijalica koristim samo opt7 cree led, vec preko 2 godine i jos nema nikakvih problema. Manje greju ogledalo fara, svetlost neuporedivo bolja od xenon-a i redovne sijalice, idu i na projektor.. Kostaju 90 dolara za par ali vrede svaku paru..
Ortak kaze puno ti to para i kupio neke za 40 tak dolara ali kad smo stali sa kamionima jedan pored drugog  nebo i zemlja.. 
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Citat: isterivac poslato 15 Januar, 2018, 13:23
Od Led sijalica koristim samo opt7 cree led, vec preko 2 godine i jos nema nikakvih problema. Manje greju ogledalo fara, svetlost neuporedivo bolja od xenon-a i redovne sijalice, idu i na projektor.. Kostaju 90 dolara za par ali vrede svaku paru..
Ortak kaze puno ti to para i kupio neke za 40 tak dolara ali kad smo stali sa kamionima jedan pored drugog  nebo i zemlja.. 
Merili ste èiji je veæi... :D

Black adder je na¹ao neke jeftine u Kini, èekamo da proba pa da javi vrede li... :D

Grof

Drugar je kupio neke  sa Alija led H4 ... namontiram ih u Fazera i dobijem da je kratko svetlo bukvalno snop od 5cm sirine na metar i po ispred motora a dugo tuèe u nebo.... probao da zaokreæem sijalice i ni¹ta znaèajno nisam dobio.... jedino ¹to su farovi davali lepu belu boju svetla ali kao izvor svetla u smislu osvetljavanja puta go kurac......

PECA BMW

Bas kao sto napisah gore , bitno je gde je sama LED pozicionirana u faru , da ima led jakih stvarno ima i skupe su , da su bolje od xenona pa jesu malo ali im prednost potrosnja ,
jedino sto se za nijansu manje greju .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

bigbad86

Vecina tih sa Aliexpresa, pogotovu te jeftinije H4 su uglavnom namenjene za svetla za maglu a ne za glavni far. I uglavnom je to naznaceno.