Glavni meni

kako se ne popravlja ZZR

Započeo mrle, 23 Februar, 2017, 12:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle

sve mi se razdrmalo napred, ceo dr¾aè se cima 10cm gore dole sa sve cajgerima i farom. Juèe ga dobro oblepio selotepom. Danas æe da padne skidanje svega od napred, pa æe biti posla i za Brku. A znajuæi sebe, voziæu ga kao street f. du¾e vreme.


Citat: Laziæ poslato 22 Februar, 2017, 10:01
Citat: mrle poslato 22 Februar, 2017, 09:51
sve mi se razdrmalo napred, ceo dr¾aè se cima 10cm gore dole sa sve cajgerima i farom. Juèe ga dobro oblepio selotepom. Danas æe da padne skidanje svega od napred, pa æe biti posla i za Brku. A znajuæi sebe, voziæu ga kao street f. du¾e vreme.


Moraæu da otvorim temu "Kako se ne sreðuje ZZR"
Jedva èekam... ;D

Citat: mrle poslato 22 Februar, 2017, 22:07











Citat: stilgar poslato 23 Februar, 2017, 01:41
Citat: mrle poslato 22 Februar, 2017, 22:22
Na zadnjoj slici je spreman za sutra¹nju vo¾nju. Jebe me ¹to nemam far. Ne znam ¹ta da ubud¾im?
Skinuo sam i rezervoar da pogledam i ispalo mi neko crevo sa filterèiæ em dal od iberlaufa, nisam ga ni vratio.
Kako se skida filter ulja, ne¹to mi zavuèen.
ako ima plastican duguljast filter onda je za grejanje karbova


Citat: mrle poslato 23 Februar, 2017, 10:06
Citat: stilgar poslato 23 Februar, 2017, 01:41
Citat: mrle poslato 22 Februar, 2017, 22:22
Na zadnjoj slici je spreman za sutra¹nju vo¾nju. Jebe me ¹to nemam far. Ne znam ¹ta da ubud¾im?
Skinuo sam i rezervoar da pogledam i ispalo mi neko crevo sa filterèiæ em dal od iberlaufa, nisam ga ni vratio.
Kako se skida filter ulja, ne¹to mi zavuèen.
ako ima plastican duguljast filter onda je za grejanje karbova


ide iz airboxa negde dole, bio mrak, nisam mogao da vidim gde. Tanko crevo, tanak folter, slikaæu.
Nego, ima li neko da mi odgovori za filter ulja. Da li kad se odvrne mo¾e da proðe izmeðu grana ili postoji jo¹ neka fora (sem skidanja malog hladnjaka i grana).

Jutros zavergla, upali i ugasi se i posle ni da zavergla. Gurnem ga malo, ni¹ta, uzmem na kablove, prebacim na rezervu, verglao du¾e i upalio, sada radi ok. Da li je moguæe da nije hteo da vergla zbog nedostatka goriva? Ili sam mune¹to sjebao kada sam skidao rezervoar i tumbao ga, pa se kawa kasnije samopopravila?

Citat: Hurricane poslato 23 Februar, 2017, 10:54
[dobarpost]

mo¾e tema  [thumb_up]

[watching]

Citat: mrle poslato 23 Februar, 2017, 11:05
Citat: mrle poslato 22 Februar, 2017, 09:51
sve mi se razdrmalo napred, ceo dr¾aè se cima 10cm gore dole sa sve cajgerima i farom.

nisam imao gornji ¹raf na dr¾aèu maske i cajgera, sve se dr¾alo na sporednim ¹rafiæima gde se spajaju delovi plastika.



Imam deliæa plastike maski i deliæe plastike dr¾aèa fara koje bih trebao da zalepim. Savet za dobar lepak.

Citat: joka poslato 23 Februar, 2017, 11:19
Batali lepak. Vidi Laziæev KLR, sastavljen vezicama i selotejpom. Tako æu i ja, kad poène za par godina, da se raspada.    [neampojma]    [cheers]

Citat: mrle poslato 23 Februar, 2017, 11:23
upravo sam skinuo traku i vezice, sve mi se ra¹rafilo i drmalo.

Citat: Laziæ poslato 23 Februar, 2017, 11:45
Nije trebalo da skida¹... :D







Citat: stilgar poslato 23 Februar, 2017, 09:52
Citat: SSZGO poslato 23 Februar, 2017, 07:54
Danas cu da isteram r1 iz garaze
sinulo sunce i tamo? :)
Ne prati¹ na èasu bre... ;D Em tamo sija stalno sunce, em nema R1, em nije tamo nego ovde gde ima R1... ;D


mrle

e, vidim na desnoj strani deklice vla¾i. Tu sam drljao pri padu. ne bi bilo lo¹e da i to "zalepim" neèim. I za to potreban savet i preporuka.

1. kako da skinem filter ulja? ©raf sam malo pre video da je sa desnee strane ispod.
2. koji lepak da koristim za lepljenje plastikica, ¾abica od maske i fara?
3. Èime da podkrpim tu deklicu ¹to vla¾i?4.
4. Da li usisi vazduha ¹to ulaze kroz ram u airbox trebaju da stoje èvrsto? Mogu lagano da ih izvuèem.
5. Ispalo mi neko crevce sa filterèiæem koje ide iz airboxa negde dole. Bio mrak, nisam ga ni vratio.

Hurricane

..filter ulja rukom uz pomoæ neke krpe ako neæe da ide lako, ili probode¹ neki ¹rafciger kroz njega pa okrene¹ taman i iscuri iz njega ulje..

pre toga uvije¹ grane alu folijom da ne iscuri ulje po njima, a pre svega naravno ispusti¹ na ¹rafu ulje..

cevi od airboxa ne moraju da stoje èvrsto, neæe one nigde..

deklicu skine¹ i oèisti¹ od dihtunga ili silikona taman kad ispusti¹ ulje, i nanese¹ neku diht pastu kupi¹ u bilo kojoj radnji, ostavi¹ prema

uputstvu malo da odstoji pa onda zavrne¹ i dotegne¹..

mrle

ne pu¹ta mi okolo, veæ gde je guljeno, stanjio se zid dekle, ima mikro rupica.

filtere sam ranije skidao, ali ovde kao da nema mesta da izaðe kada ga odvrnem. Èekam odgovor Darka zezeriste i nekog ko je imao iskustva ba¹ sa zzr-om.

Hurricane

...tu rupicu bizon dvokomponentnim lepkom onaj ¹to se valja, doði do Stankom tr¾nog centra ako si na brdu

tu sam do 3 da ne kupuje¹ imam malo da ti dam..

napravi¹ kuglicu i zapu¹i¹, su¹i se odmah ali mo¾e da se koristi kroz 24 h

mrle

da li je taj lepak ok i da zalepim ¾abice i plastikice?
Onda bih kupio celo pakovanje.

Havarisan

Daj sliku dekle sa koje ti curi ulje

Hurricane

Citat: mrle poslato 23 Februar, 2017, 14:03
da li je taj lepak ok i da zalepim ¾abice i plastikice?
Onda bih kupio celo pakovanje.

Mo¾e lepio sam i to sa njim,ali sve zavisi koliko se optereæuje, mada sam jednom nosaè hladnjaka zalepio sa njim na autu koji je ujedno i bio rupa gde je curio antifriz i dr¾i jo¹ uvek evo nekih 7-8 godina, i kod sledeæeg vlasnika..

Kupi neæe da se baci, ja nigde bez njega ne idem ni autom ni motorom, trpi do 400 stepeni vodootporan

Lazic

Citat: Havarisan poslato 23 Februar, 2017, 14:10
Daj sliku dekle sa koje ti curi ulje
Evo... :D







@Mrle:
Bizon za sve...

lord_oblivion

Mo¾e li s tim 'dvokomponentnim ¹to se valja' da se okrpi recimo rupa na limenom rezervoaru?
I ako mo¾e ime proizvoda ili neka slika pa da jurim gde ima, zvuèi kao da nije lo¹e to imati kad se ide u vukojebinu  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Havarisan


Lazic

I ja se pitam, ali tako deluje... :D



@Peða:
Mo¾e privremeno. Procuri posle nekog vremena... Mada, mo¾da ja nisam ne¹to dobro radio... :D Kad se setim kineza... :D

mrle

Citat: Havarisan poslato 23 Februar, 2017, 14:55
Ta mala?

mala, desno do èepa za sipanje ulja. Vidi se i fleka.

Hurricane

mo¾e lorde, ja zakrpio ko prst rupu, samo mora da se oèisti i uradi kako treba, i da se ne sipa dok ne proðe bar 24 sata..

jednom mi nije uspelo, iz drugog puta jeste


slika:



za vukojebinu idealan

Darko

Citat: mrle poslato 23 Februar, 2017, 13:57
filtere sam ranije skidao, ali ovde kao da nema mesta da izaðe kada ga odvrnem. Èekam odgovor Darka zezeriste i nekog ko je imao iskustva ba¹ sa zzr-om.

Ne mogu sad iz glave da skontam na sta mislis , ali sve sam servise na zzr-u radio sam i nikad problem...

Mogu se provozam do tebe da ti pomognem i ponesem alatku za skidanje filtera ;)

mrle

ma skinuæu ja filter, nije problem, nego da li mo¾e da se provuèe meðu grane, bez i¹ta drugo da skidam?
Danas sam u gu¾vi, za sutra najavljuju zahlaðenje, vikend sranje...

Hurricane

...ooo neee, evo ga jo¹ jedan Milo¹  [facepalm]

mrle

Citat: Hurricane poslato 23 Februar, 2017, 15:51
...ooo neee, evo ga jo¹ jedan Milo¹  [facepalm]

ne, ne, ne, ja mojim do¹ao danas na posao.

Lazic

Uz otpadanje vi¹ka delova usput... ;D

lord_oblivion

Fala ljudi, bacam se u potragu.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.