Glavni meni

Oruzje

Započeo Boban_m, 14 Februar, 2017, 23:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

slave74

Jednostavno voda udje u leziste udarne igle, odnosno prostor u kome se nalazi udarna igla. Na izlazu je igla mnogo tanja i prolazi kroz rupicu, tako da je i zaptiva.
Kada oroz udari u iglu ,voda se ponasa onako kako treba,to je nestisljiv fluid, i dzabe i jaka opruga na orozu.

Ostavi nauljen pistolj u autu preko noci kad je minus ;)

Skljoca, al ne puca , a na kapisli nema otiska od igle, al to je druga prica sa istim ishodom kao pucanje potopljenim oruzjem, jer se ulje jako zgusne.

Lazic

Nesti¹ljiv fluid prenosi silu... Jedini naèin da uspori oroz je da ne zaptiva skroz nego izaðe voda polako, kao amortizer... Jaèa opruga to re¹ava... Gledao sam razna oru¾ja kako pucaju pod vodom... I CZ99...

Hattrick

Interesantno kako se na nekim oruzjima prilikom pucanja kroz vodu ne osteti cev. Licno sam imao u rukama FaMas 5.56 kome je naprsla cev, i dijagnoza par oruzara koji su ga gledali je da je bila u pitanju preobilno nauljena cev, koja je dobila isuvise hidraulicke sile priliskom prolaza metka kroz nju. E sad koliko je dijagnoza tacna jebem li ga, ali bas je bilo interesantno videti taj lezerno nabubreli deo sa pukotinom.

slave74

Citat: Laziæ poslato 10 Novembar, 2017, 13:57
Nesti¹ljiv fluid prenosi silu... Jedini naèin da uspori oroz je da ne zaptiva skroz nego izaðe voda polako, kao amortizer... Jaèa opruga to re¹ava... Gledao sam razna oru¾ja kako pucaju pod vodom... I CZ99...

Ne moze , voda ne da igli jednostavno da se pokrene u lezistu.Igla je veceg precnika tamo gde docekuje oprugu, i to se ponasa kao klip u cilindru. Kapisla metka a i sama igla zaptiva izlaznu rupu igle.
Jedino da leziste pukne, al to malo teze.
Mada, kad bi se napravilo par otvora u lezistu igle, tobi moglo da fercera. Pod uslovom da je opruga oroza jaka

Lazic

Sad kapiram na ¹ta si mislio... Ima logike, al' onda su definitivno ne¹to munjili za pucanje pod vodom...

savke

Ja nabacio na svoj 357 gumeni Combat rukohvat..dupe i oko u odnosu na fabricke drvene korice  [yahoo]

savke

Citat: eclipse4 poslato 01 Oktobar, 2017, 23:48
novi mali i prgavi clan porodice.....nakon sto mu budem nadenuo nekog svarovskog ili slicno bice to pravi manijak :)

mada se razmisljam da mu uzmem fotona ili dedala mada mi se za dedala ne daje pare jos.....mada mi mirise da cu :)


Koju gramazu pucas,9.4?

Lazic

Citat: savke poslato 16 Novembar, 2017, 18:54
Ja nabacio na svoj 357 gumeni Combat rukohvat..dupe i oko u odnosu na fabricke drvene korice  [yahoo]

[balavi] I M911... I 92F... I automag... I .44 Kolt piton... Aaaaaawww... :D

Bori¹a

dodje komsija kod mene i pita hoces li da prodas pusku... ja da ga odbijem lupim cenu 100e vecu nego sto sam je platio, izvadi covek pare i jbg [rofl]

nikad tuzniji nisam bio... moram odmah nabavljati nesto fino...

p.s

KUPUJEM PISTOLJ U KALIBRU 9MM, ponude javno ili na pp ili kako god vam volja :D legalno naravno, nisam kriminalac :)

milomir22

Imas cz 99 za sto evra da nadjes kao nov, oglasi ih puni, a ispucali 4-5 sarzera ili ni toliko.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

megaidiot

pucala baba do pijace i do crkve nedeljom

milomir22

Nije nego deda pucao po svadbama, a bio mrgud, pa ga zvali samo na dve.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Bori¹a

pa nema ih bas... kupujemprodajem svira kurcu i ne daje oglasavanje oruzja... na halo oglasima nema neki izbor...

milomir22

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

eclipse4

posto nemam bananu za skalu,moze i flasa kokakole od 2l

kad stigne montaza bice opet slika :)


savke

Imam ja nove montaze 30mm ako te zanima  :P

eclipse4

zavisi sta imas imam i ja 2-3 komada,nego sam razmiljao da kupim dvodelnu nisu leopoldovu


ovu sam dobio uz njega...trebam sinu da kupim za m70

iskreno masivniju montazu nisam video


Boban_m

Kydex IWB (za pojas sa unutrasnje strane) futrola od Concealment Express. Tvrda skoljka od neke vrste tanke plastike, livena iskljucivo za odredjeni model utoke. Najtanje i najelegantnije rjesenje za skriveno nosenje.

20190420-144048" border="0

Gavrolini

Jel mozda neko sa dozvolom  za revolver zainteresovan za 357 , srednja cev, hromiran u teleoptiku? Bukvalno kao nov.

Boban_m