Glavni meni

Reparacija izbledele plastike kofera ?

Započeo Darko, 03 Februar, 2017, 15:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko

Cime je najbolje namazati plastiku kofera koja je izbledela na suncu ?

Postoji li nesto sto bi joj vratilo svezu crnu boju ?

Slika je sa neta ...




Glava Dole

Bumper sprej za branike kod auta, ima vec prajmer za plastiku u sebi, mat je i delimicno reljefast... trebalo bi da posluzi... imas u crnoj i cini mi se 2 nijanse sive boje... u svakoj bolje snabdevenoj farbari, jedan sprej ti je nesto tipa 400-500din...

Darko

Znam za bamper sprej , ali zar ne bi trebalo onda ismirlgati kofer ?! Tj , pripremiti ga ko za farbanje ?


Hurricane

glicerin ili silikonsko mleko, bude ko novo  [thumb_up]

ЯЭВОЛУТИОН

grejanje fenom ...u zavisnosti od tipa plastike je potrebna druga temparatura,,,,,i pazljivo da se ne pokrivi...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

petar357


Probaj sa onim sprejom za kokpit u autu. Osvezice ga i zacrniti. Drzace neko vreme, pa ces morati za par meseci ponovo. Ali, bar je jednostavno i jeftino.

Andjelo

ja koristim  ovo za sve sponje plastike  koje su  mat ili polu mat


Andjelo

i posle toga drzi jedno 6-7 pranja  pa polako ponovo bledi  ....................inace kada se dobro izmaze na cisto kao novo izgleda

srbac

Napokon neka tema na Forumu koja ima veze sa motociklom !
Meni je drugar premazao stari izbledeli Givi kofer sa Sonax-om i super je povratio boju !

ada

Najduza varijanta da se povrati crna mat boja na plastikama je mesavina preradjenog motornog ulja i nitro razradjivaca.

ts.marko

Milion sam ih ofarbao.

Za kofere je najbolja varijanta Bamper. Pre toga kofer lepo preæi vodenom ¹mirglom 360,400 zrna, oprati, osu¹iti.
I farbaj.

Sve ¹to se ma¾e raznim sranjima, brzo izbledi, skuplja pra¹inu. Ovako ofarba¹ i miran si.

sremac

ofarbao par branika bamperom, i jedan nekim sprejom na nitro bazi bila je ba¹ ba¹ zlo za skidanje s prstiju , nikad nikakvu pripremu radio (jer su svi imali neku teksturu)  samo oprao i pre¹pricao. nikakvog lju¹æenja a redovno su prani keèerom pod pritiskom
budala na leru, mudonja u kontra smeru

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: sremac poslato 03 Februar, 2017, 21:06
ofarbao par branika bamperom, i jedan nekim sprejom na nitro bazi bila je ba¹ ba¹ zlo za skidanje s prstiju , nikad nikakvu pripremu radio (jer su svi imali neku teksturu)  samo oprao i pre¹pricao. nikakvog lju¹æenja a redovno su prani keèerom pod pritiskom

kecer
ovaj
http://collections.nmmusd.org/Gamelan/9892/9892gamelankecerwayangLG.jpg
ili ovaj
https://static.kupindoslike.com/WWE-Kecer-Stone-Cold_slika_O_58198383.jpg
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

gary018

polir pasta i sundjer, trljaj dok ne dobije crnu boju

dragan

Zavisi od plastike u kakvom je stanju... moze fenom kao sto rece coek ako bas izbledela mazanje sa raznim sprejevevima ne vredi jer su puni silikona ja radim na vodenoj bazi i nelepi se uopste prasina ako os tj ako si mi blizu svrni dacu ti pa probaj ako valja spakovacu ti mufte da imas

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk
samo vas posmatram...

juga

Citat: Darko poslato 03 Februar, 2017, 15:27
Cime je najbolje namazati plastiku kofera koja je izbledela na suncu ?

Postoji li nesto sto bi joj vratilo svezu crnu boju ?

Slika je sa neta ...


zovi Glena, on se time bavi profesionalno.