Glavni meni

Alarm za motor

Započeo ada, 21 Januar, 2017, 00:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ada

Ajde da cujem iz iskustva, ili kao najbolju preporuku za alarmni uredjaj za motor. I naravno gde uzeti????

UFF

onaj koji ima svoju bateriju i ne kaci se na akumulator motora

ada

Direktore. vici gde ima da se uzme??? A moze i neki gps trecker. Ovu godinu ce vise biti ispred zgrade nego u firmi pa moram da smislim nesto.

Biker-Boy

Ja bi uz alarm obavezno neku debelu lancugu i anker, da odvrati lopine u startu
I feel the need..... the need for speed !!!

Andreja

Ne bih bio miran dok nije u zakljuèanoj gara¾i... Uvek neko mo¾e da ti prevrne motor i pobegne... De¹avalo mi se, sreæa pa je enduro i boli ga kurac al' opet...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hurricane

Ja sam imao onaj sa aliexpressa na bateriju od 9v, do jaja je slu¾io, pi¹tao je jako ko lud, senzor dovoljno osetljiv, kaèio se magnetom na sebi, mnogo jeftin bio..

Uzeo bih opet da mi treba, ali bi ovaj put kupio 3 komada za svaki sluèaj, jer se ovaj moj pokvario usled tumbanja u repu motora, nije kvalitetom ba¹ predviðen za tako ne¹to, inaèe best buy  :)

Mo¾e da se koristi i u kuæi, na bajsu...

ada

Dajte neki savet gde ima da se kupi i koji uzeti. Kao sto uff kaze da je sa sopstvenom baterijom:

Flavius Valerius Aurelius

Preko je jako popularan Scorpio i Gorilla. Oba paprena, ali vredi na osnovu onoga sto videh kod par ljudi koji ga koriste.
Jeftinija varijanta: Kryptonite disc lock & alarm.

NEMOJ da kupujes Bluefire - nema sanse da upalis motor posle 4-5 dana. Kod prethodna dva koja napomenuh, moz' da ostavis i mesec dana bez punjenja akumulatora - pali motor iz prve.

Bojan

Generalno gledajuci alarm i nije neka zastita za kradju, trosi bateriju, moras da sjebes instalaciju a lopovi za svaki model znaju gde stoji alarm. Dobar je naprimer za decu da ti se ne penju na motor ili da ti se ne prcka oko kofera ako ga imas. Ako kupis nov motor verovatno ces imati problem sa garancijom ako ugradis alarm. Ja sam npr morao da skinem alarm jer me je zajebavao na pumpama i svim gradskim mestima gde imas puno WiFi, radiio i drugih frekvencija.
Najbolje je da imas lanac, i pokrivac za motor a ostalo je samo sigurnosna galantrija.
Pozdrav

PS imaju jos dve stvari koje su odlicne. Gps lokator i ono tagovanje delova, jbg zaboravih kako se to zove ali mislim da to bas i ne funkcionise ovde  [neampojma]

Glava Dole

Kako mogu da znaju gde stoji bre? Stajace tamo gde ga ti postavis...

TEEfqd

Citat: Bojan poslato 23 Januar, 2017, 02:12
Generalno gledajuci alarm i nije neka zastita za kradju, trosi bateriju, moras da sjebes instalaciju a lopovi za svaki model znaju gde stoji alarm. Dobar je naprimer za decu da ti se ne penju na motor ili da ti se ne prcka oko kofera ako ga imas. Ako kupis nov motor verovatno ces imati problem sa garancijom ako ugradis alarm. Ja sam npr morao da skinem alarm jer me je zajebavao na pumpama i svim gradskim mestima gde imas puno WiFi, radiio i drugih frekvencija.
Najbolje je da imas lanac, i pokrivac za motor a ostalo je samo sigurnosna galantrija.
Pozdrav

PS imaju jos dve stvari koje su odlicne. Gps lokator i ono tagovanje delova, jbg zaboravih kako se to zove ali mislim da to bas i ne funkcionise ovde  [neampojma]

ako imas svoju garazu najbolja varijanta ti je alarm koji se pali na senzor kad neko otvori vrata, iznutra varijanta.
unutra vezan motor lancem za ankor

ali oko viljuske ne oko gume kao ovaj retard sto je uradio.



i da ti sve pisti i vristi to se brzo ugusi pur penom a lanci se sjebu za minut secicama sa gradilista. dok stigne murija tebi nema motora tako da dolazimo do sledece stavke


http://www.zastava-arms.rs/sr/civilianproduct/pi%C5%A1tolj-cz999-compact




meni nekako najbolje lezi 999 kad odem u streljanu ili neku simulaciju prakticnog pucanja. ima vecih jacih to nije poenta, poenta je da pogodis.
ako prezivi obavezno overa u koleno da ne moze da bezi ako mu ikad padne na pamet da krade opet.

Bojan

Pa na motorima bas i nema mnogo poziicija gde moze da stoji a da ne bude vlaga. Na svakom imas samo par mesta

Bojan

Citat: redshadow poslato 23 Januar, 2017, 02:22
Citat: Bojan poslato 23 Januar, 2017, 02:12
Generalno gledajuci alarm i nije neka zastita za kradju, trosi bateriju, moras da sjebes instalaciju a lopovi za svaki model znaju gde stoji alarm. Dobar je naprimer za decu da ti se ne penju na motor ili da ti se ne prcka oko kofera ako ga imas. Ako kupis nov motor verovatno ces imati problem sa garancijom ako ugradis alarm. Ja sam npr morao da skinem alarm jer me je zajebavao na pumpama i svim gradskim mestima gde imas puno WiFi, radiio i drugih frekvencija.
Najbolje je da imas lanac, i pokrivac za motor a ostalo je samo sigurnosna galantrija.
Pozdrav

PS imaju jos dve stvari koje su odlicne. Gps lokator i ono tagovanje delova, jbg zaboravih kako se to zove ali mislim da to bas i ne funkcionise ovde  [neampojma]

ako imas svoju garazu najbolja varijanta ti je alarm koji se pali na senzor kad neko otvori vrata, iznutra varijanta.
unutra vezan motor lancem za ankor

ali oko viljuske ne oko gume kao ovaj retard sto je uradio.



i da ti sve pisti i vristi to se brzo ugusi pur penom a lanci se sjebu za minut secicama sa gradilista. dok stigne murija tebi nema motora tako da dolazimo do sledece stavke


http://www.zastava-arms.rs/sr/civilianproduct/pi%C5%A1tolj-cz999-compact




meni nekako najbolje lezi 999 kad odem u streljanu ili neku simulaciju prakticnog pucanja. ima vecih jacih to nije poenta, poenta je da pogodis.
ako prezivi obavezno overa u koleno da ne moze da bezi ako mu ikad padne na pamet da krade opet.
To je super plan. A onda te deca zaborave ako ih imas, zenu ili devojku ti voza neko drugi a tebe za to vreme turiraju oni pravi u zatvoru

TEEfqd

ne razmisljam toliko unapred, glup sam

Bojan

Citat: redshadow poslato 23 Januar, 2017, 02:33
ne razmisljam toliko unapred, glup sam
Samokritika?  ;)

Salim se, jbg to je samo stvar, ne treba se sekirati previse oko toga

TEEfqd

Citat: Bojan poslato 23 Januar, 2017, 02:42
Citat: redshadow poslato 23 Januar, 2017, 02:33
ne razmisljam toliko unapred, glup sam
Samokritika?  ;)

Salim se, jbg to je samo stvar, ne treba se sekirati previse oko toga
ma da bre, nek se popne na sprat kad zavrsi s motorom da mi pojebe zenu. nije picka sapun pa da se potrosi.

Bojan


BOKYBOY

Meni je na proslom motoru bio ugradjen neki no name by Arakis i za 30-tak eura je skroz dobro radio posao tj sprecavao decurliju da se pentraju po motoru (sto mu je i osnovna namena).Rekao mi je samo da se ne povezuje ono sranje za daljinsko paljenje motora i da je sve ostalo OK.Nije mi nikada izvukao akumulator, cak i kada se ne pali par dana.