Glavni meni

Route des Grandes Alpes

Započeo mi¹a bmw, 03 Januar, 2017, 16:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mi¹a bmw

Nalazimo stan Filipovog dede koji je na odmoru u Srbiji, moj drug Filip, iako ga je kvar omeo da ide sa nama i bude nam domaæin u ®enevi, dao mi je kljuèeve dedinog stana.
Naravno, namirnice smo kupili jo¹ u Francuskoj, jer je sve u marketima u ©vajcarskoj 40-50% skuplje.
E ovde se ekipa ujutro razdvajala, Aca se vraæao za Minhen, Iske je i¹ao kod brata u Cham kod Ciriha, a ja, ja sam smi¹ljao kuda, a da veæ nisam tuda i¹ao.
Two wheels, one life

UFF


mi¹a bmw

Meðutim, na Ivanov nagovor odluèim da idem sa njima do Chama, primamljiva je bila ideja nacionalima proæi ©vajcarsku, od jezera Le Man do Ciriha, tako da se pozdravismo sa Acom, provozasmo ®enevom, na Anitino insistiranje odemo do zgrade UN, a nakon toga opu¹teno uz predivno jezero krenemo ka Tononu, mestu odakle ruta zvanièno kreæe ili zavr¹ava.















Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Celom ©vajcarskom vreme je bilo fantastièno, po¹to se Iske i ja fantastièno uklapamo u vo¾nji, ovo je bilo bonus u¾ivanje sve do 30 tak km od Ciriha, gde nas ki¹a opere za sve ¹to do tada nije pala, tako da smo kod Ivanovog brata u predivan stan na u¹æu reke u jezero stigli mokri do gole ko¾e.
Ivanov brat Branislav je takoðe motorista, sa prelepim XX-om u gara¾i, ispostavilo se da imamo toliko zajednièkih tema i interesovanja, da nas je Anita jedva oterala na spavanje u sitne sate nakon obilne veèere i puno piva.











Two wheels, one life

mi¹a bmw

Plan je bio da oni par dana provedu u gostima, dok sam ja sreæniji za novo prelepo poznanstvo ujutro trebao da krenem ka Balkanu, ali, na¹i domaæini iz pristojnosti nas ostavi¹e u krevetima, pa ja umesto ujutro, iz Chama krenem u jedan po podne.
Pored Ciri¹kog jezera nacionalima vozio sam ka Davosu,od Davosa ka Italiji, za vo¾nju je fantastièan Fluela pass, koji nije ne¹to visok, 2300m ali su krivine takve da doslovce 45 minuta ne pu¹ta¹ gas, veæ samo obara¹ motor.
Odluèio sam da ovaj put passo dello Stelvio zaobiðem, jer bi to bio 4-ti put da ga prelazim, nego se odluèim da idem preko Passo Resia, koji mi se uèinio zanimljivim zbog crkvenog tornja koji viri iz jezera a koji sam negde na slici video.









Two wheels, one life

mi¹a bmw

Od Passo Resia, preko Merana i Bolzana, sada veæ po mraku sti¾em do seoceta San Candido, na granici Italije i Austrije, i tu zakljuèim da je moj cilj Jager u Ljubljani danas nepotreban napor, a i stigao bih u gluvo doba noæi pa mi je bilo glupo da ga cimam jer je sutra radio. Naðem sme¹taj, veèeram i odluèim da preskoèim Ljubljanu i sutra uveèe spavam kuæi, jer se moja lep¹a polovina ozbiljno uzmuvala i 50 puta me je pitala kada æu stiæi, ¹to uop¹te nije lièilo na nju,a i ©ponja je dobio æerkicu a proslava je bila uveèe.

Ujutro, nakon kafe i doruèka koji me je jo¹ svrbeo zbog cene od 60 evra prenoæi¹ta sa njim, oran i raspolo¾en nacionalom kroz Austriju dam sebi jo¹ malo odu¹ka na Korenjskom sedlu prevoju izmeðu Austrije i Slovenije,preko Kranjske Gore, a posle dosadnim auto putem, zavr¹io sam ovo putovanje u popodnevnim satima.

Nestrpljivo uðoh u kuæu da vidim ¹ta se ova moja toliko uzmuvala
.
-Sedi, ka¾e ona, ali u fotelju da ne padne¹!
-Ma ¹ta je bilo?!
-Jesi li hteo devojèicu? E, PA IMAÆE© IH DVE, NOSIM BLIZANCE!!!   [yahoo] [yahoo] [yahoo]

Poslednja fotka je od pre neki dan, ka¾u da mi se motor uop¹te nije promenio!  [rofl]













Two wheels, one life

mi¹a bmw

 Ako bih ikada opet i¹ao ovu predivnu turu, planirao bih najmanje duplo vi¹e vremena od ovih nedelju dana, jer se takav splet nacionalnih parkova, prevoja i fantastiènih pejza¾a ne viða na mnogo mesta.

Nadam se da ste u¾ivali, jer ja jesam, vraæajuæi leto¹nje uspomene, kuckao sam po tastaturi toliko sreæan i nasmejan da je moja gospoða par puta znaèajno podigla obrve videv¹i to, misleæi da kucam ko zna ¹ta i kome!  [rofl] [rofl] [rofl]


[hello]  [cheers]
Two wheels, one life

mkt


Charuga

Citat: mi¹a bmw poslato 08 Januar, 2017, 23:53














Ah...kakva divota...Posle ovog mog teskog udesa ponekad se zamislim...treba li sesti na motor ...opet...i onda procitam i pregledam ovakav putopis...pa se setim mojih voznji po Alpima...pa mi prorade leptirici i uspomene.... i ako budem ikako mogao...opet cu na tu stranu....MOTOROM...














mi¹a bmw

Èaruga, pa tvoj vodiè kroz Alpe mi je pro¹le godine bio route planer!  [klanjam_se]
Two wheels, one life

joka


mi¹a bmw

 E, samo da zakljuèim putopis prekjuèera¹njom slikom, kada su devojke imale oko 5 minuta!  ;D ;D ;D

Two wheels, one life

joka

 Èestitam roditeljima, svi ¾ivi i zdravi bili!   [cheers]

Cetnik011

predivno .. koliko vas (glupo pitanje ) izadju troskovi avanture .... jer i ja planiram sa zenom da krenem polako na neki za sada blize ture .. pozz
Eto, srecan je covek koga Bog ukorava! Neodbacuj opomene svemocnog! Jer on zadaje rane, ali ih previ

Cetnik011

#75
cestitam !!
Eto, srecan je covek koga Bog ukorava! Neodbacuj opomene svemocnog! Jer on zadaje rane, ali ih previ

clutch&brake

sve pluseve potorosih. top
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Lazic

Citat: mi¹a bmw poslato 12 Januar, 2017, 19:59
E, samo da zakljuèim putopis prekjuèera¹njom slikom, kada su devojke imale oko 5 minuta!  ;D ;D ;D


Hromèik v2.0a i 2.0b... ;D :-* [srce]

joka

Citat: Cetnik011 poslato 23 Januar, 2017, 02:33
predivno .. koliko vas (glupo pitanje ) izadju troskovi avanture .... jer i ja planiram sa zenom da krenem polako na neki za sada blize ture .. pozz
Mala ¹ala, ne se ljuti¹. Njih je avantura ko¹tala skuplje, vidi¹, na kraju ture stigli blizanci!    [thumb_up]  [cheers]  

mi¹a bmw

Citat: Cetnik011 poslato 23 Januar, 2017, 02:33
predivno .. koliko vas (glupo pitanje ) izadju troskovi avanture .... jer i ja planiram sa zenom da krenem polako na neki za sada blize ture .. pozz
Negde oko 500 Eura, ali moram da napomenem da je sve bilo low cost, a najveæi tro¹ak je bilo gorivo!
Two wheels, one life