Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: 1 2 3 [4]
Štampaj
Autor Tema: Route des Grandes Alpes  (Pročitano 879 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
miša bmw
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
BMW R 1200 GS
 Facebook: Poseti
Kvalitet: +154 (37%)
Zahvalnice: 23

Odgovor #60 - 08 Januar, 2017, 23:38 Ocena: 0
Ignoriši

Nalazimo stan Filipovog dede koji je na odmoru u Srbiji, moj drug Filip, iako ga je kvar omeo da ide sa nama i bude nam domaćin u Ženevi, dao mi je ključeve dedinog stana.
Naravno, namirnice smo kupili još u Francuskoj, jer je sve u marketima u Švajcarskoj 40-50% skuplje.
E ovde se ekipa ujutro razdvajala, Aca se vraćao za Minhen, Iske je išao kod brata u Cham kod Ciriha, a ja, ja sam smišljao kuda, a da već nisam tuda išao.

Two wheels, one life
UFF
Administrator

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB600F Hornet '03
Yamaha FZ6 Fazer '04
Suzuki DL650V-Strom '05
Honda CBR600F4i '06
Yamaha MT-03 '07
KTM 690SM '08
Yamaha YZF-R1 '08
Honda CB1000RA '09

Kvalitet: +10004 (26%)
Zahvalnice: 915

Odgovor #61 - 08 Januar, 2017, 23:40 Ocena: 0

ne bih imao nista protiv da ovde zivim

miša bmw
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
BMW R 1200 GS

Odgovor #62 - 08 Januar, 2017, 23:43 Ocena: 0
Ignoriši

Međutim, na Ivanov nagovor odlučim da idem sa njima do Chama, primamljiva je bila ideja nacionalima proći Švajcarsku, od jezera Le Man do Ciriha, tako da se pozdravismo sa Acom, provozasmo Ženevom, na Anitino insistiranje odemo do zgrade UN, a nakon toga opušteno uz predivno jezero krenemo ka Tononu, mestu odakle ruta zvanično kreće ili završava.

Two wheels, one life
miša bmw
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
BMW R 1200 GS

Odgovor #63 - 08 Januar, 2017, 23:45 Ocena: 0
Ignoriši

ne bih imao nista protiv da ovde zivim

Zujali bi ti motori pod prozorom celo leto!   Grin

Two wheels, one life
miša bmw
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
BMW R 1200 GS

Odgovor #64 - 08 Januar, 2017, 23:53 Ocena: 0
Ignoriši

Celom Švajcarskom vreme je bilo fantastično, pošto se Iske i ja fantastično uklapamo u vožnji, ovo je bilo bonus uživanje sve do 30 tak km od Ciriha, gde nas kiša opere za sve što do tada nije pala, tako da smo kod Ivanovog brata u predivan stan na ušću reke u jezero stigli mokri do gole kože.
Ivanov brat Branislav je takođe motorista, sa prelepim XX-om u garaži, ispostavilo se da imamo toliko zajedničkih tema i interesovanja, da nas je Anita jedva oterala na spavanje u sitne sate nakon obilne večere i puno piva.

Two wheels, one life
miša bmw
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
BMW R 1200 GS

Odgovor #65 - 08 Januar, 2017, 23:57 Ocena: 0
Ignoriši

Plan je bio da oni par dana provedu u gostima, dok sam ja srećniji za novo prelepo poznanstvo ujutro trebao da krenem ka Balkanu, ali, naši domaćini iz pristojnosti nas ostaviše u krevetima, pa ja umesto ujutro, iz Chama krenem u jedan po podne.
Pored Ciriškog jezera nacionalima vozio sam ka Davosu,od Davosa ka Italiji, za vožnju je fantastičan Fluela pass, koji nije nešto visok, 2300m ali su krivine takve da doslovce 45 minuta ne puštaš gas, već samo obaraš motor.
Odlučio sam da ovaj put passo dello Stelvio zaobiđem, jer bi to bio 4-ti put da ga prelazim, nego se odlučim da idem preko Passo Resia, koji mi se učinio zanimljivim zbog crkvenog tornja koji viri iz jezera a koji sam negde na slici video.

Two wheels, one life
miša bmw
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
BMW R 1200 GS

Odgovor #66 - 09 Januar, 2017, 00:24 Ocena: +1
Ignoriši

Od Passo Resia, preko Merana i Bolzana, sada već po mraku stižem do seoceta San Candido, na granici Italije i Austrije, i tu zaključim da je moj cilj Jager u Ljubljani danas nepotreban napor, a i stigao bih u gluvo doba noći pa mi je bilo glupo da ga cimam jer je sutra radio. Nađem smeštaj, večeram i odlučim da preskočim Ljubljanu i sutra uveče spavam kući, jer se moja lepša polovina ozbiljno uzmuvala i 50 puta me je pitala kada ću stići, što uopšte nije ličilo na nju,a i Šponja je dobio ćerkicu a proslava je bila uveče.

Ujutro, nakon kafe i doručka koji me je još svrbeo zbog cene od 60 evra prenoćišta sa njim, oran i raspoložen nacionalom kroz Austriju dam sebi još malo oduška na Korenjskom sedlu prevoju između Austrije i Slovenije,preko Kranjske Gore, a posle dosadnim auto putem, završio sam ovo putovanje u popodnevnim satima.

Nestrpljivo uđoh u kuću da vidim šta se ova moja toliko uzmuvala
.
-Sedi, kaže ona, ali u fotelju da ne padneš!
-Ma šta je bilo?!
-Jesi li hteo devojčicu? E, PA IMAĆEŠ IH DVE, NOSIM BLIZANCE!!!   yahoo yahoo yahoo

Poslednja fotka je od pre neki dan, kažu da mi se motor uopšte nije promenio!  rofl

Two wheels, one life
miša bmw
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
BMW R 1200 GS

Odgovor #67 - 09 Januar, 2017, 00:27 Ocena: +1
Ignoriši

Ako bih ikada opet išao ovu predivnu turu, planirao bih najmanje duplo više vremena od ovih nedelju dana, jer se takav splet nacionalnih parkova, prevoja i fantastičnih pejzaža ne viđa na mnogo mesta.

Nadam se da ste uživali, jer ja jesam, vraćajući letošnje uspomene, kuckao sam po tastaturi toliko srećan i nasmejan da je moja gospođa par puta značajno podigla obrve videvši to, misleći da kucam ko zna šta i kome!  rofl rofl rofl

hello  uzdravlje

Two wheels, one life
mkt
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Trafika plin * Hornjava blue * AUSTRIAN DEATH MACHINE * Hornjava blue* Trafika plin
Kvalitet: +9372 (54%)
Zahvalnice: 144

Odgovor #68 - 09 Januar, 2017, 01:29 Ocena: 0
Ignoriši

hhaha sjajno   clapp clapp clapp palac gore palac gore palac gore

DA NEMAM LOSU SRECU NE BI` IMAO SRECU UOPSTE
Charuga
Iskusni pozer
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawasaki ZX10-R
Kvalitet: +610 (63%)
Zahvalnice: 99

Odgovor #69 - 09 Januar, 2017, 11:19 Ocena: +1
Ignoriši

Ah...kakva divota...Posle ovog mog teskog udesa ponekad se zamislim...treba li sesti na motor ...opet...i onda procitam i pregledam ovakav putopis...pa se setim mojih voznji po Alpima...pa mi prorade leptirici i uspomene.... i ako budem ikako mogao...opet cu na tu stranu....MOTOROM...

miša bmw
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
BMW R 1200 GS

Odgovor #70 - 09 Januar, 2017, 15:24 Ocena: +2
Ignoriši

Čaruga, pa tvoj vodič kroz Alpe mi je prošle godine bio route planer!  Klanjam se

Two wheels, one life
joka
Matori bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawa
Ride, ride

Kvalitet: +585 (20%)
Zahvalnice: 17

Odgovor #71 - 09 Januar, 2017, 18:59 Ocena: 0
Ignoriši

Sjajno   palac gore   uzdravlje
miša bmw
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
BMW R 1200 GS

Odgovor #72 - 12 Januar, 2017, 19:59 Ocena: +3
Ignoriši

E, samo da zaključim putopis prekjučerašnjom slikom, kada su devojke imale oko 5 minuta!  Grin Grin Grin

Two wheels, one life
joka
Matori bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawa
Ride, ride

Kvalitet: +585 (20%)
Zahvalnice: 17

Odgovor #73 - 12 Januar, 2017, 21:12 Ocena: 0
Ignoriši

Čestitam roditeljima, svi živi i zdravi bili!   uzdravlje
Stranice: 1 2 3 [4]
Štampaj
Moto Manijaci  |  Putovanja, izleti, skupovi, klubovi  |  Putopisi (Urednik: Andreja)  |  Tema: Route des Grandes Alpes