Glavni meni

Route des Grandes Alpes

Započeo mi¹a bmw, 03 Januar, 2017, 16:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mi¹a bmw

Iz gu¾ve Mentona krenuli smo da se penjemo ka Sospelu, a srce mi je zaigralo kada sam video prvu tablu koja oznaèava Route des Grandes Alpes, jer sam prethodnih mesec dana kao dete pred ¾eljenom igraèkom èe¾njivo po internetu gledao fotografije ovih predela.







Two wheels, one life

mi¹a bmw

Nakon par manjih prevoja stigli smo do èuvenog Col de Turini na kojem se vozi Monte Karlo reli, a kojeg je D¾eremi Klarkson uvrstio u konkurenciju najboljih puteva na planeti.
Od Col de Turini pa nadalje nizali su se prelepi krajolici sa vijugavim putevima kroz nacionalni park Mercantour. Sledeæi prevoj bio je St. Martin.









Two wheels, one life

mi¹a bmw

Ne¹to ¹to svako ko planira da se vozi ovim krajevima treba da zna je da benzinske pumpe nisu kao drugde, nemaju radnika veæ se iskljuèivo sipa na karticu, ¹to samo po sebi i nije problem, meðutim, prilikom sipanja, automat ti uvek blokira iznos od 120 do 200 eura, zavisno od pumpe, da bi ti za par dana odblokirao ostatak, a skinuo iznos za koji si sipao.
To nije lo¹e ako na kartici ima¹ ozbiljnu kintu, ali ako kao mi ide¹ sa knap para na kartici, posle par sipanja ima¹ ozbiljan problem!

Kako je Ivan dobio poruku nakon sipanja da mu je skinuto 150 evra, ceh je platila nedu¾na bakica kojoj su bili zanimljivi motori, a ovaj na¹ joj misleæi da je ostao bez tih150 evra nareðao celu Francusku, De Gola i Marin le Pen!
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Od pumpe krenuli smo ka Col de la Bonnette, koji je na mene ostavio fantastièan utisak, po¹to smo na vrh stigli neposredno nakon zalaska sunca, oblaci su jo¹ uvek bili obasjani suncem, ¹to je meni bila prilika za par fantastiènih fotki.









Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Kako se mrak ubrzano spu¹tao, a mi smo imali jo¹ 30 tak kilometara do Barcelonette, gde sam rezervisao sme¹taj preko Airbnb-a, po¾urili smo sa spu¹tanjem sa ovog predivnog prevoja.

Ispalo je da sme¹taj ba¹ i nije u Barcelonette, veæ u seocetu u brdima iznad grada, u kojem je radila jedna jedina picerija sa cenama kao da je meso u njoj od antilope. Nakon nikakve pice i preskupog piva, u stanu u vi¹espratnici,rezervisanom preko Bookinga nije mi da zaspim smetalo ni Acino hrkanje sa donjeg kreveta.

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Iz sna oko 8 ujutro trgla nas je kolona od 20-tak nemaca na motorima koja je prolazila ispod prozora.
Dana¹nji cilj je bio ®eneva preko jo¹ par èuvenih prevoja. 

Two wheels, one life

mi¹a bmw

 Col de Vars je praktièno ulaz u nacionalni park Queiras. Na vrhu prevoja zapazimo nemca na novoj Africi, pogodilo se da smo sa vrha krenuli u isto vreme, a on je oèito bio nabrijan da poka¾e kako ta Afrika ide. Kako je Iske imao Anitu sa sobom, nije se upustio u ludorije, dok smo Aca i ja zdu¹no prihvatili izazov, i posle 10-tak kilometara sulude jurnjave, uspem da ga proðem na nekoj serpentini,eeeee, ne da se jo¹ ni moja matora krava!  [yahoo] [yahoo] [yahoo]









Two wheels, one life

joka

 Slike dopunjuju reèeno, a reè doèarava neviðeno! Pravi putopis.   [pobednik]   [cheers]

boki68

hvala Misi na lepom prezentovanju putopisa steta sto malo nas , pise svoje  voznje a nista lepse od toga..... hvala jos jednom

Grof

Mi¹o svaka èast, proèitao sam putopis u dahu i odu¹evio se i putopisom , i slikama i izborom lokacije  :)

mi¹a bmw

Hvala drugari, nastavljamo

Col de Vars









Two wheels, one life

mi¹a bmw

Od Col de Vars prema Brianconu, prolazi se preko Col d Izoard, fotke sa neobiènim predelima su odatle.







Two wheels, one life

mi¹a bmw

 Kako je bilo podne kada smo stigli u Briancon, po starom obièaju, na¹li smo super market, raspremili hranu na stolu ispred, i napravili ozbiljan ruèak na otvorenom  [yahoo]

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Od Briancona prelazimo Col du Lautaret i kreæemo ka jo¹ dva legendarna prevoja, Telegraph i Col du Galiber.









Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Od Galibera preko Modane vozimo se ka Col d Iseran koji se nalazi iznad Val d Isera, èuvenog turistièkog centra.
Samo za Col d Iseran i Val d Iser trebalo bi izdvojiti ceo dan, koliko toga ima da se vidi,slika, u¾iva.











Two wheels, one life

mi¹a bmw

Po¹to smo mi planirali spavanje u ®enevi, a do nje je trebalo jo¹ 200 km, nakon par fotki i kratke pauze, palimo ka Albertvilu, Ansiju i po mraku sti¾emo u ®enevu koja nas doèekuje sa par blic fotki sa stacionarnih kamera za brzinu.







Two wheels, one life