Glavni meni

Route des Grandes Alpes

Započeo mi¹a bmw, 03 Januar, 2017, 16:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mi¹a bmw

Drugari, kako sam u stisci sa vremenom, tekstom se neæu puno baviti, ali bi bilo ¹teta ovakvu turu ne podeliti sa kolegama, najtoplije je preporuèujem svima. Ovaj istorijski put povezuje Nicu, taènije Menton pored Nice na Azurnoj obali sa Tononom na jezeru Leman. 750 km fantastiènih predela, krivina i vrhunskog asfalta. 17 prevoja od kojih ne zna¹ koji je lep¹i.

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Na put smo krenuli nas èetvoro, sa planom da nam se Aca koji ¾ivi u Minhenu pridru¾i u Italiji, meðutim, kako se Filipu motor kod Slavonskog broda pokvario, nastavili smo nas troje na dva motora. Iske na tek kupljenom V Stromu koji je tada imao cca 1000 km na satu i ja sa mojim kombajnom. Put od Zrenjanina preko Slovenije i nacionalima kroz Italiju i nije bio ne¹to zanimljiv.





Two wheels, one life

mi¹a bmw

Nakon noæenja u seocetu San Damiano di Asti, krenuli smo ka Azurnoj obali, sa ¾eljom da se okvasimo u moru, a onda pravac planine......

Two wheels, one life

goranvojska


mi¹a bmw

U San Damianu pridru¾io nam se Aca sa takoðe novim Stromom, tako da sam sa GS-om ostao u manjini.

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Kako je to bilo par dana posle masakra u Nici, vojska je jo¹ uvek patrolirala gradom...

Two wheels, one life

mi¹a bmw

A mi smo se uputili ka Sospelu, i nakon toga èuvenom Col de Turini...





Two wheels, one life

mi¹a bmw

E, sad dosta prièe, evo slika...






Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life