Glavni meni

FZR neæe dupali? Glasanje

Započeo Hurricane, 25 Decembar, 2016, 16:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Bez obzira, valjda su svi do sad videli da sam tvrdoglav i da uvek teram po svom, vise sam hteo da kazem da se u tome slazem sa tobom a da je vecina bila za "nista ne pipaj" :) Otvara se i to je reseno... definitivno :) Sta god da pokaze test glava mora pa mora... i ako su ventili mora i ako je ovo dole opet mora... kompresor nemam pri sebi, adapter ne moze da se iskoristi zato sto crevo ima nepovratni ventil odmah na onom kraju prema cilindrima... tako da mu sleduje otvaranje, definitivno :)

stilgar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 19 Februar, 2017, 20:11
rekao sam da bi ja skidao glevu tek nakon testa sa duvanjem vazduha u cilindre kroz otvore svecica....ako sisti na usis i izduv sa skinutim bregastima, onda skidaj....krivi ventili......ako ne sisti na ventile i gura klip dole, onda te i dalje jebu plocice...a ako ne sisti a ne gura klip dole onda su karike zalepile....
Ja sam lenj i ne volim da radim neso sto ne treba i pun mi je kurac "try and error" mehanicara....na kraju kaze, sve sam probao a ono nece pa nece...
lepo sad ce da kupi kompresor :)

Ostoja

I to onaj ¹to se kamionom vuèe, TG ako se ne varam... ;D ;D
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

mkt


Lazic


UFF


Glava Dole

Citat: Laziæ poslato 20 Februar, 2017, 13:13
Fale hilzne... ;D

U glavi :)

Citat: UFF poslato 20 Februar, 2017, 15:01
njemu fali zena

ili decko :D

Zena tebi treba, ja sam em jos mali hahahha  :-[ em tek pored nje nikad ne bi upalio  [blahblah] [zena] [rofl]

joka

 Tako mali, a veæ kapira!   [cheers]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Laziæ poslato 20 Februar, 2017, 13:13
Fale hilzne... ;D

Citat: mkt poslato 20 Februar, 2017, 12:48




laki...fale i hilzna i fale glave i klacke i poklopci...buba u rasklopu,,,,usled manjak glava ne moze se utvrditi koja....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Sto se ne iscimas kao sto ti je Rev rekao, bar da u nacelu ustanovis kvar. Ovako kad rasturis, rasturio si ga al opet tesko da znas tacno sta mu je(kad nemas apsolutno znanje i alat). Ovako ti je dosta iskusniji rekao kako da priblizno ustanovis kvar a ti neces? Snadji se za jebeni kompresor, toga bar ima, ako nista drugo, pitaj nekog vulkanizera ili tako nesto.

Glava Dole

Ma mnogo je pouzdanije kad se otvori... kompresor, adapter, sumnjam da cu tako ista da provalim... kad se otvori sve se vidi... karike se provere po zazoru, ventili benzinom, dihtung odokativno da li je negde probijao... cilindri da li su izrisovani, klipovi da li su drljali... sta ce mi kompresor, i da vidim sta je u pitanju sta mi znaci... kad opet moram da ga otvaram u svakom slucaju, okreni-obrni dupe ti je pozadi :)

Lazic


PECA BMW

Ma da bre otvaraj to nema tu sta da se razmislja nesto definitivno nevalja i vreme je da se rasturi i sredi kako treba .

Kad ustanovis da je otprilike sve u toleranciji i kako treba onda ga sastavis nazad i uzmes kompresor da vidis sta ne valja :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic


Hurricane

...kako drugaèije  ;D

.nego, jesi li proverio kakvo ti je ulje dole u karteru?

Glava Dole

[rofl] [rofl] [rofl] tako se to radi ;D

Ispustao ga nisam, al crno ko katran i gore i dole(sudeci po prozorcicu), odavno ga je trebalo zameniti :D Ispusticu kad krenem sa rasklapanjem :D

Lazic


lord_oblivion

A prozorèe èisto ko jutarnja rosa  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

prpa_zr

Ne¹to sam zaludan na poslu danas pa sam proèitao temu od 40. strane na ovamo..

Svaka tebi èast momèino na volji i/ili tvrdoglavosti.. ¾elim ti da ¹to pre doðe¹ do korena problema i da isti elimini¹e¹ pa da se sit navoza¹ èim pukne proleæe..

za sluèaj da te izda strpljenje ja bih dao predlog da se napravi jedna kompetentna manijaèka komisija koja bi se prihvatila dijagnoze ako ti omane¹ (uz prigodan honorar u pivu i drugom razumnom osve¾enju) .. Pa kad konaèno budemo znali kakav ti gremlin kvari sreæu da vidimo ¹ta ti nedostaje od delova i gde se mo¾e naæi..
Ovako se mnogo nagaða i puca u prazno a i ti sam si veæ prilièno smoren od neuspelih poku¹aja..

ovako neæe¹ motor nositi kod majstora veæ æe¹ dobiti konsultaciju (pa ako ima i sujete kod tebe - ostaæe nepovreðena) a prièa æe biti bli¾a happy end-u.