Glavni meni

FZR neæe dupali? Glasanje

Započeo Hurricane, 25 Decembar, 2016, 16:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic


Ostoja

Odu¾ilo se, biæe tu svakakvih perverzija, ovo treba prebaciti u 18+, obavezno...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Glava Dole

[rofl] jbm vas blesave :)

Skinuo usisnu... sve bre na svom mestu, nijedna nije ispala niti je ostecena... sve kako sam slozio.. pa sta mu je onda, gde mi je kompresija  [neampojma]

mi¹ko_kolo

Citat: PECA BMW poslato 16 Januar, 2017, 17:41
Ne bih da stvaram pritisak ali 63 dana je do proleca ...

I tek 32 strane! ;D

Hurricane

A da se lepo organizujemo zapalimo tamo, otmemo mu motor i oteramo kod majstora? Mnogo bre ovo napeto, ko æe jo¹ 60 i kusur dana izdr¾ati

Glava Dole

Majstor JOK, samo preko mene vezanog ;D Vec sam na pola puta... samo falice mi posle kilo kljuc(mada ima jos puno posla dotle) i informacija gde da jurim najjeftiniji dihtung glave?


goranvojska

Citat: Hurricane poslato 16 Januar, 2017, 18:45
A da se lepo organizujemo zapalimo tamo, otmemo mu motor i oteramo kod majstora? Mnogo bre ovo napeto, ko æe jo¹ 60 i kusur dana izdr¾ati
evo ja dajem prevoz badava a zajmim lisice da ga vezemo za neko drvo da se smrzne dok mu ne sredimo klavijature.

Glava Dole

Bez tako surovih predloga molicu ;D

Mislim da sam provalio sta je problem... izgleda neke solje malo zapinju i to sve objasnjava... na prvom gde je najgora kompresija sam 2-3 puta morao jednu da povlacim magnetom da je iscupam, ovako mozda radi ali u brzini taman malo mozda drzi napet ventil i nema kompresije... moram sve da ih odmastim pa ponovo podmazem pa probam jos jednom pre nego sto sidje glava dole... tj da izmerim onda kompresiju i ako je dobra da probam da upalim... pa ako nije onda polako rasturanje komplet... duga je zima... bar cu, jer me muka naterala, jedne zime biti normalan :D

goranvojska

 [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [kralj] [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]
samo napred.strpljivi smo mi a i zima dugacka.

Ostoja

Ne vezati, ni sluèajno, mo¾e nekom ne¹to pasti na pamet i eto belaja...
Ono, dvoje su se tako smuvali i tako to...
A i ti Milo¹e sad malo uspori, opet je poèeo sneg, ¹ta æemo do proleæa èitati..
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

ЯЭВОЛУТИОН

a koje ulje ti vozis u njemu...za ovakve minuse bi moralo da ide neko jako retko....mozda je sve bilo kako treba negu smrzlo ulje pa ne vracaju soljice dovoljno brzo da ventil zatvori....ako ti je unutra neko 15 ili 20 ulje na minus 5 nece da upali nema boga....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

bardhal 15w-50... palio sa istim uljem prosle zime na zvrk... al sad mu do duse debelo isteko rok za zamenu, crno ko katran ovo sto izaslo iz poklopca... 8000 i jace zgazio od prosle zamene... mada do duse usput i dolio kolko sam i sipao, sto zbog propisalog dihtunga prosle zime sto ovako zbog potrosnje... 2 sipao 3 dolio [rofl]

Boban_m

Isto je ulje ali nije zima ista.

Glava Dole

Pa isto je ulje i na solji treceg i na solji prvog cilindra...

Nzm kolko je bitno koja gde ide s ozbirom da su iste, ali nisu nove pa pitanje kako se koja potrosila vremenom... dal da u ciniju lepo sipam gorivo, sve ih bucnem i oribam, obrisem, osusim, onda prospem gorivo, sipam malo ulja pa ih sve leeeepo uvaljam a mogu malo mozda i wd-om dosede da isperem u glavi pa onda odma spricem i iglom okupam svezim uljem... i mora da klizi lepo... neke su se zalepile za magnet i izletele odma a neke sam morao da cupam iz vise pokusaja magnetom pa zato mislim i nadam se da je to...
Jer opet razmisljam... dihtung nije mogao svuda da probije... neki ventil da nagori moze al opet ne svi... plocice ispale nisu, zazori su dobri... znaci najlogicnije je da je ovo u pitanju...

PECA BMW

Citat: rboban poslato 15 Januar, 2017, 21:00
Ne pali vec drugu godinu... na prolece dolazi komisija za paljenje!

Stize MM komisija u pomoc banderasu da srede motor :

! No longer available
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole


bigbad86

Jel imas neki kalorifer da pozajmis, da ga stavis pored motora da ga na silu zagrejes pa onda da verglas? Ako je tacno ovo sto Rev kaze.

Glava Dole

Ma palio je bez problema ranije i na -6-7, isto ko i leti... moguce da je ostalo malo prljavstine a solje su tesno sa glavom i svaka necistoca moze da glavi... 4 solja po jednom klipu, po dve sam do duse skidao al dovoljno da samo po jedna ne vraca odmah u milisekndi kako treba i kompresija bezi... sad se nadam iskreno da je to... probacu sutra... je l' smem da isperem malo ovaj deo oko ventila u koji upadaju solje WDom? Za to dodje kao porucen, pod pritiskom a redak... taman da ispere svaku necistocu lepo a posle odma napunim svezim uljem... i kad i ako upali naravno u sto kracem roku promenim komplet ulje u masini... nzm samo kako ce da se ponasa u kombinaciji sa gumicama ventila, ostalo nema sta da sjebe WD, to je mizerna kolicina u odnosu na preostala 2,2 litra u masini...

rboban

WD i gumice se ne slazu.....
Ride It Like You Stole It

Glava Dole

Ko ga jebe, ipak sam isprao lepo pola boce sam ispraznio da isperem lepo dosede kod usisne i pored bregaste i svih ventila i oko izduvne... sipao gorivo u ciniju, lepo oprao soljice, osusile se, onda sipao novo ulje... leeepo ih uvaljao detaljno i montirao... dosedi u glavi se sijaju, solje uvaljane u sveze ulje... cim su uhvatile pravac maltene upale same na svoje mesto... ako opet ne bude hteo bar znam sta nije... jos da ga uzubim pa proba...