Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1]
Štampaj
Autor Tema: Detalji iz domaceg Motoklasik sampionata  (Pročitano 493 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
motoklasik
Početnik

Van mreže Van mreže
Kvalitet: +286 (510%)
Zahvalnice: 18

17 Decembar, 2016, 20:19 Ocena: +4
Ignoriši

Zima je, manje je voznje a vise vremena.
Imam povecu zbirku fotografija sa naseg sampionata starovremenskih motora dok sam i sam ucestvovao u raznim klasama, pa bih mogao neke zanimljivije da podelim sa posetiocima ovde.
Za pocetak ono sto je vecini najmanje poznato - prikolice.
Proci samo jednu krivinu na sportskom motociklu sa prikolicom i osetiti u svojim rukama tu igru centrifugalne, centripetalne, inercionih i drugih sila koje podivljaju jer nema naginjanja motora - verujte mi, ne zaboravlja se ceo zivot.

Nadam se da cete uzivati u fotografijama u ovom postu, koje su delo velikog majstora fotografije, mog prijatelja, profesionalnog Fotografa (sa velikim F) – Darka Vojinovica, cijom zaslugom su ti trenuci, na posbno kvalitetan nacin ostali zabelezeni.

Dakle, medjunarodno takmicenje u moto-klasik sampionatu, na vrsackom aerodromu 2006. godine u klasi motocikala sa prikolicom (klase D1 i D2):
Prvo grupa fotografija legendarne brace Kecman, Mileta i Branka, sa te trke.
Njih dvoje su, inace, nepresusan izvor duhovitosti i nezaboravnih anegdota sa ovih nasih trka.

Ova prva slika je, za mene, neprevazidjena. Pojavila se i na naslovnici nekih svetski uglednih casopisa:

(kliknuti na sliku za punu velicinu, detalji su kristalno jasni)

Po atraktivnosti ne zaostaju ni Dragan Dragoj - Draguljče (iz Beograda), i balanser Karolj Toškov - Karči (iz Panceva),
 visestruki sampioni drzave u klasi D1 (motori sa prikolicom sa tockovima do 15 coli):

A evo sta se desava kada samo za delic sekunde popusti koncentracija, u zelji za boljim plasmanom.
Prikolica sa brojem 333 iz Arandjelovca:

Ima toga jos, dosta dobrih fotografija, ako postoji interesovanje postavicu jos koji post sa tim u vezi...

« Poslednja izmena: 18 Decembar, 2016, 11:19 UFF »
perlx
Matori bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:

CCEB

Kvalitet: +1602 (35%)
Zahvalnice: 84

Odgovor #1 - 18 Decembar, 2016, 01:03 Ocena: 0
Ignoriši

Ne staj!

srbac
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Ducati 1000
Kvalitet: +635 (11%)
Zahvalnice: 92

Odgovor #2 - 18 Decembar, 2016, 09:10 Ocena: 0
Ignoriši

Sta bi sa ovim prevrtacima?

Odlicna tema!
motoklasik
Početnik

Van mreže Van mreže
Kvalitet: +286 (510%)
Zahvalnice: 18

Odgovor #3 - 20 Decembar, 2016, 21:56 Ocena: +1
Ignoriši

@srbac: srecom nije bilo ozbiljnijih povreda....

Godine 2008. odrzana je brdska trka u Lazarevcu 2008. u okviru sampionata Srbije u starovremenskim motorima.

Kule Perisic je bio ukljucen u organizaciju i "vodio je program" preko razglasa, u svom stilu.
Negde u okolini se tog vikenda odrzavao nekakav lokalni izbor za mis, da li Sumadije, Pomoravlja ili tako nesto slicno... Kule obeca da ce dogovoriti sa organizatorima da se i ucesnice takmicenja "aktivno" ukljuce u tu nasu trku - kod dodele pehara i u kasnijem "druzenju" u gradu... Cheesy

Kad se naculo kakve trofeje je klub LA MOTO spremio, a da ima i "ekstra nagrada"  Grin  koje su stigle zaslugom Kuleta Perisica, necete verovati, povukao sam na prikolici tri motora i vozio u tri klase ( C1, C2 i OPEN).

Brojevi 36, 72, i crna Yamaha sto se ne vidi broj, inace je 16:

I, odgovarajuce motivisan, u dve od te tri klase uzeo podijum. Ovo na slici je dodela za klasu C2 (vozio Yamahu XS500, br.72):

Slika sa dodele trofeja i "ostalih nagrada" u open klasi (Yamaha RD250LC, br.16) iz neobjasnjivih razloga nije prosla kućnu cenzuru, tj. izbrisana je iz kompjutera, ali u sredjivanju nekih slika, nadjena je ipak u papirnom obliku.
Na dodeli pehara u drugoj klasi (open), akteri na prvom i trecem mestu se menjaju, ali ja se ponovo "drzim" drugog mesta...  Cheesy  Zlobnici su posle komentarisali da sam pred ciljem namerno usporio da bih bio drugi, sto naravno zvanicno nikada nije bilo potvrdjeno.

Stranice: [1]
Štampaj
Moto Manijaci  |  Moto sport  |  Moto sport u Srbiji (Urednik: Hoštapler)  |  Tema: Detalji iz domaceg Motoklasik sampionata