Glavni meni

Kako obezbedjujete svoj motor od kradje ?

Započeo UFF, 26 Februar, 2011, 04:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Poljanac92

Citat: megaidiot poslato 12 Maj, 2017, 00:51
jeste.
a na zapadu posteno - 'no tresspassing', pa ko predje crtu - zajebo se.



A kod nas vazda sve naopako. Upadne ti lopov, ti mu ne smes nista, jer mozes da zaglavis corku na koju godinu ako ga povredis, jebem mu mater, jos pivom da ga ponudim...ili da mu pomognem da iznese sta hoce
Preticao sam i kad nisam morao :D

Andreja

Malo je komplikovano to jer po tom zapadnjaèkom zakonu mo¾e¹ da pozove¹ nekoga koga ne gotivi¹ gajbi, cvikne¹ ga i ka¾e¹ da je provalio...

Mada je ovaj na¹ veæe sranje od zakona svakako.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

DebeliZmaj

Citat: megaidiot poslato 12 Maj, 2017, 00:51
jeste.
a na zapadu posteno - 'no tresspassing', pa ko predje crtu - zajebo se.

nije bash ni svuda na zapadu bas tako...
cak ni u amerikama gde je privatno vlasnistvo svetinja...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

mi smo zemlja u kotrljajucom tranziciji ...
josh uvek je u zakonima socijalisticka logika da je ljudski zivot iznad materijalne
vrednosti i da je materijalna steta nadoknadiva a opet sa druge strane privatno lice
mozesh da tuzish samo do 1.000.000 dinara ... ili tako neshto ...

pre je bio zakon o drustvenoj samo zastiti, gde su radne organizacije, kao subjekti
velike vrednosti mogle da se organizuju u oruzano samoodbranu ... e tu je vec bilo
rokanja i onda .. jbg branio je fabriku ... al to je ukinuto ...

nije to ni bash tako da mozesh da nekog pozovesh u goste i da ga roknesh ...
i kod njih je ono.. dodjesh kuci i zateknesh likove kako ti prazne gajbu ... ne smesh
ti da ih ubijesh, oni cak sta vishe mogu da izadju sa stvarima .. ne smeju da te
ugroze, tebe ili porodicu... onda ih ubijesh ... ali i tu ne smesh da pucash u centar
mase, grudi, trup, nego u noge ili ruke .. itd...

ali da definitivno treba uvesti pravila da imash pravo da branish kucu, stan, da niko
nema pravo da ti provali i da te ugrozi i da mu ne mozesh nishta... cim neko pridje na
manje od 2m tebi ili nekom clanu porodice ... cao zdravo ...
naravno pre toga zakon da svako ko je punoletan i ispunjava uslove i zavrshi obuku
moze da kupim oruzije, naravno izuzeti prigovaraci savesti i ostali sto se na regrutaciji
izjasne da nisu za vojsku i oruzije, onda nisi ni za licno naouruzanje...


Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

megaidiot

Citat: DebeliZmaj poslato 12 Maj, 2017, 09:35
onda nisi ni za licno naouruzanje...
guns for show, knives for a pro. [rofl][rofl][rofl]

sasa ns 1

Citat: SSZGO poslato 24 Jun, 2011, 10:38
nisu mi jasni psi kao zastita, doneses mu sunku i odmah ti je najbolji prijatelj...
to su psi,li bilo koji pastirski ako je normalan karakter je nepodmitljv.PREPORUCUJEM ©ARPLANINCA

Hurricane


megaidiot

Citat: sasa ns 1 poslato 05 Decembar, 2017, 23:13
Citat: SSZGO poslato 24 Jun, 2011, 10:38
nisu mi jasni psi kao zastita, doneses mu sunku i odmah ti je najbolji prijatelj...
to su psi,li bilo koji pastirski ako je normalan karakter je nepodmitljv.PREPORUCUJEM ©ARPLANINCA
a ako mu donesu ovcu da cuva?

Major


Hattrick

Citat: sasa ns 1 poslato 05 Decembar, 2017, 23:13
karakter je nepodmitljv.

Nema nepodmitljivih :D
Dovedi mu dobru dresiranu zenku, pa da vidis sta radi, i kako juri za njom k'o muva bez glave. :D

Lazic

Taj koji ide u ¹tetu sa dobrim dresiranim ¾enkama nije amater... Uffeeee... :D

E da, isto kao i pre 10 godina Xena i odbojna spolja¹nost rade pos'o... :D

sasa ns 1

ajde podtema,kako obezbedjujeete motor kad ste na nekom proputovanju i danju i noæu a da ne drite stra¾u kao prle i tihi.Na ¹ta sve treba obratiti pa¾nju

megaidiot

najbitniji je izbor mesta nocenja, volim seoska gazdinstva koja mogu da vidim i na google street viewu pre nego sto odem tamo, da ima dvoriste i kapiju. ako mogu, doteram motor pod prozor, ne zato sto ce neko da ga krade nego da ne nosim stvari daleko. ako je mesto takvo da mora da se ostavi na ulici, gledam da bude tamo gde i lokalci drze svoje motore, to je obicno pod svetlom i/ili u blizini kafane koja radi do kasno, stavim disklock i to je to. opet, ne zato sto ce da ga kradu, nego zato sto po takvim mestima vole da pisu kazne, a ovako znam da nece jer i oni tu drze motore iako mozda i nije dozvoljeno. realno, ako ce da kradu, ukrasce ga.

za zemlje u kojima se lose zivi, pa vazi pravilo da vole da kradu, vazi pravilo i da je jeftinije naci smestaj sa obezbedjenim parkingom nego bez, u 'boljim' zemljama. za proslu rumuniju smo nasli hotel blizu centra sibinja za smesne pare po osobi, parking pod svetlom ispred, a motore smo ostavljali tako da bi bilo jako komplikovano da se pridje nekom motoru bez da se pomeraju ostali, ali ne zato sto smo pazili na kradju, nego zato sto smo budale. istovremeno drugar koji se kasnije pridruzio pa nije uplatio taj hotel, nasao je smestaj dve ulice dalje sa garazom, pa je prosao jos bolje, za iste pare. isto, moto kampovi su ogradjeni i male su sanse da neko odatle ukrade motor.

sad jebiga, u milanu ne bi ostavio motor ispred prometnog hostela, a i zasto bi kad na 20-50km ima bolji, jeftiniji i sigurniji smestaj.

na putu skidam sve sto moze lako da se skine sa motora i nosim sa sobom, na pumpi u madjarskoj gde cesto stajem ima rumun koji redovno patrolira oko parkiranih vozila, vec sam poceo da mu se javljam, da vidi da sam odneo i kacigu i gps i da ne moze da stigne da skine nista dok se ne ispisam.

Grof

Na putu alarm (koji je uvek na motoru) disklok i ako je u pitanju zemlja u kojoj se krade i lanac i katanac za fixnu stvar bandera itd.... i najva¾nije .... motor male vrednosti ;D ;D ;D

Lazic

Kad vratim film, do sada su mi sa motora u tri odvojena sluèaja skinuli, nosaè za Cateye(al' je idiot ostavio magnet na toèku), levi retrovizor i poklopac stop svetla... Ispred moje zgrade sa sve reflektorom na senzor i kamerama... :o
Nisam nikada gledao snimke da ne moram posle da se vucaram po sudu zbog lemanja nekog maloletnog kom¹ije... A i ako je neko nepoznat nema vajde...



edit:
@Gavra:
Dobro de, sa klepetala... ;D

Grof

Jebe im se ¾ivo i za kameru i reflektor :D

Lazic


UFF


Lazic

Opet sam se iznervirao, kakav mali olo¹... Jesi tad odluèio da zida¹ kuæu...?

UFF

od prilike u to vreme mada nije to bio razlog