Glavni meni

sulundar za xt600

Započeo friziderdzija, 05 Decembar, 2016, 17:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

friziderdzija

treba mi jedna pomoæ....primetio sam u zadnje vreme da mi na motoru ispada gare¾ iz auspuha na vilju¹ku, juèe ne budem ljenj i skinem lonac i raznitujem kojekakve nitne i imam ¹ta da vidim...prethodni vlasnik se uèio variti....














ja to lepo iseckam, razgledam....e sad mi nije jasno...prosto mi je neverovatno da 600 ccm ima izduv na 7-8 rupica fi 4....po¹to ide zima a moped neæu voziti do bo¾iæa, mo¾e li mi ko pomoæi nekim savetom, skicom ili nekim uputstvima oko izrade lonca...konkretno me interesuju detalji oko cevi u loncu, pregrada, kojekakvih rupica i slièno...

imam argonski aparat za varenje, sve moguæe ma¹ine za obradu lima, inoxa u svim oblicima na raspolaganju...tako da mi nije problem da to napravim.

takodje sam proèitao ( a i logièno je) da sa menjanjem izduva se mora pre¹telovati karburator....znaèi treba mi uputstvo...pa ako neko ima neki pdf za xt600-4aj...isto me zanima èaèkanje oko dizni u karburatoru, ova verzija koju ja vozim ima 35-39 hp a stare verzije 45 hp...kako da to re¹im? koje dizne i gde kupiti?

gde uop¹te nabavljati delove za ovaj motor?

unapred hvala....


Nikolaaaaw

Gde si bio pre mesec dana, imao sam auspuh koji bi bio idealan za tebe, i bio bi jeftiniji nego da pravis sam  :)
Sto se stelovanja tice verovatno je bolje da odvezes kod nekog mehanicara da ti to nasteluje kako treba, nije bas samo promena dizne i reseno. A za sam auspuh, zavisi sta hoces da postignes sto se tice zvuka, sa komorama ili protocni. Najlaksa opcija bi ti bio protocni auspuh, perforirana cev, kamena vuna i oplata samo. Inace, prati oglase, desava se bas cesto da iskoci solidan auspuh za bas male pare, tako sam ja naleteo na sadasnji Devil.

friziderdzija

nekako mi gu¹t da to sam napravim...o protoènom sam i ja razmi¹ljao ali ne bih ba¹ ne¹to preglasno....provozao sam ma¹inku 200m bez lonca i koliko se dere nije normalno....

Gavrolini

Ma kakvo stelovanje karburatora... Ne menjas celu kompletnu liniju i nije to motor od 150ks pa da cackas nesto. Samo nakaci lonac i teraj.

Darko


Nikolaaaaw

Naravno, i ja sam uvek za uradi sam varijantu ako je moguce. Protocni mislim da ne bi bio problem da se napravi, sto se samog savijanja lima tice, verovatno ce najveci problem biti sama kapica, tj zavrsetak. Sto se tice materijala i perforirane cevi, kontaktoraj Andjelka sa foruma, Munja sistem. Objasnice ti na osnovu tvoje zamisli sve sto se tice dimenzija, precnika same cevi, duzine, i velicine perforacije. Mislim da vec ima u njegovoj temi, ali kucam preko telefona pa ne mogu da nadjem.

jevta

To japanci napravili remapira se sam [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

¾arko1983

Mora malo da se pojaca smesa, inace puca ko iz automata......

juga

Evo ja sam pravio sam za moj xt i radi, ne puca, ali se dere za sve pare.

Ostoja

Al' meni je Uff rek'o da si najglavniji "bud¾ majstor", zato to kod tebe ne puca...
[cheers]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

UFF

istina
ali kad on hoce da puca kao kod gorana u vojsci iz topa mu perje izlece  :wtf:

Ostoja

Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

juga

To perje izleæe zato ¹to je neko ubacio patku !