Glavni meni

Sjenièki sir - punomasni, prvoklasni

Započeo Flojd, 04 Decembar, 2016, 21:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Flojd

Citat: UFF poslato 03 Decembar, 2018, 23:40
ovo kao da nije isti sir koji sam uzeo u prvoj turi
tad je bio masan i mekan u vodi, ovaj suv i kiseo, pece po jeziku skoro, prokuvacu sutra vodu sa soli i dodati ali ne verujem da je samo do nedostatka vode, cini li se jos nekom isto ko je uzimao na samom pocetku?

Uffe, najverovatnije i nije, kako i da bude. Pa i te krave su sad matorije 2 godine...Ni trava nije ista, na razlièitim mestima pasu. Ni temperatura u prostoriji gde vri nije stalno ista. To je domaæi proizvod, nije industrija gde se ceo proces odvija u strogo kontrolisanim uslovima i uz razne aromatizere i emulgatore pa zato i nema ¹anse da bude stalno jedan te isti sir. Ista je samo receptura po kojoj se sprema ali to ne mo¾e da utièe da sir uvek bude potpuno istog ukusa. Uglavnom, uradi kako ti je rekao Laziæ ili ga potopi u surutku. 

Citat: Lazza poslato 04 Decembar, 2018, 12:38
Stigao sir, jedini zajeb sto je stigao na poslu tako da do kuce tesko da ce sta da ostane :)

mislim da je generalno malo mladji ali perverzija ukus. Kojekake fete i govnete ne mogu ni da primirisu ovome  - bukvalno :)

Lazo, drago mi je da je sve pro¹lo dobro. Sledeæi put samo u najprivatnijem okru¾enju otvaraj paket, nisi vi¹e u vojsci bre!  :D


Lazic

E bre, isti je sir kao i pre dve godine, mo¾e malo da osciluje al' to je to... Mo¾da mu je prenoæio na toplom pa malo vi¹e provri¹tao, al' to se ispere lako...

Lazza

Citat: Laziæ poslato 04 Decembar, 2018, 15:13
E bre, isti je sir kao i pre dve godine, mo¾e malo da osciluje al' to je to... Mo¾da mu je prenoæio na toplom pa malo vi¹e provri¹tao, al' to se ispere lako...
Jeste malo, jos sreca ovaj postar kreten prosuo svu vodu po kolima :)
I may be dumb, but I'm not stupid.

Lazic

Ne bi mu ja bio u kolima kad to proradi... :o ;D ©teta ¹to nije leto... :D

Lazza

Citat: Laziæ poslato 04 Decembar, 2018, 15:18
Ne bi mu ja bio u kolima kad to proradi... :o ;D ©teta ¹to nije leto... :D
Taman do leta ima da provri lepo :)
I may be dumb, but I'm not stupid.

Flojd

Drugari, razmi¹ljam da li da otvorim novu temu ili da postavim ovde ali neka je za sada ovde jer ko voli sir svakako voli i ono ¹to sledi.



Elem, prijatelj koji me snabdeva sirom je nedavno zaklao jednog bika i stavio za moje drugare i mene meso da se su¹i onako, po starinski. Najpre dobro usoljeno pa odstojalo koliko treba pa onda na dim pa lagano par nedelja - dim i promaja naizmenièno. Biæe gotovo i poslato sledeæe nedelje, taman posle Sv. Nikole, recimo 20-og. E sad, moji apetiti su ipak mnogo skromniji od izda¹nosti muèenog bika koji glavu dade za na¹ u¾itak. Poslaæe mi drugar oko 70-75 kila iskljuèivo prve klase domaæe su¹enog mesa - tzv. leðanice i ru¾e. Biæe i malo ramsteka, mo¾da 2-3 kile ali to nema smisla ogla¹avati. Ja æu da uzmem do 10 kila za liène potrebe i za najbli¾e, sve ostalo je vi¹ak. Drugu i treæu klasu su¹enog mesa æe da zadr¾i, meni (nama) æe poslati samo najbolje.

Cena æe biti 2000 dinara za kilogram i prodavaæe se na komad pa kome koliko zapadne.

Mislim da nema potrebe da iskusnim gurmanima kakvi smo ovde nagla¹avam da nema mesta poreðenju sa raznim Matijeviæima, Zlatiborcem i ostalim vrlim prodavcima "domaæih" ju¾noamerièkih ¾ivotinjskih zombija iz dubokog permafrosta.  :)



Dakle, ko je zainteresovan neka se prijavi ovde ili na PP pa æemo da se razdelimo po sistemu ko pre devojci...

aæimo

Milijana pi¹i dva komada meni i kanticu sira. Hvala.

Flojd

Zapisano u tefterèe, javljam ti se porukom uskoro!

Flojd

Stigla prva tura Pe¹terske pr¹utice:










Lazic


aæimo




Flojd, kvalitet i ukus vrhunski.
Ako i¹ta mo¾e da ubla¾i efekat ovog depresivnog vremena, to je dobro meze,a ovo je stiglo u pravi èas.
Pozdravi domaæine u moje ime.

sis11

Citat: Flojd poslato 12 Decembar, 2018, 13:14

Elem, prijatelj koji me snabdeva sirom je nedavno zaklao jednog bika i stavio za moje drugare i mene meso da se su¹i onako, po starinski. Najpre dobro usoljeno pa odstojalo koliko treba pa onda na dim pa lagano par nedelja - dim i promaja naizmenièno. Biæe gotovo i poslato sledeæe nedelje, taman posle Sv. Nikole, recimo 20-og. E sad, moji apetiti su ipak mnogo skromniji od izda¹nosti muèenog bika koji glavu dade za na¹ u¾itak. Poslaæe mi drugar oko 70-75 kila iskljuèivo prve klase domaæe su¹enog mesa - tzv. leðanice i ru¾e. Biæe i malo ramsteka, mo¾da 2-3 kile ali to nema smisla ogla¹avati. Ja æu da uzmem do 10 kila za liène potrebe i za najbli¾e, sve ostalo je vi¹ak. Drugu i treæu klasu su¹enog mesa æe da zadr¾i, meni (nama) æe poslati samo najbolje.


Da tako kazem, jel meso potpuno prirodno pripemljeno, ne idu neke konzervanse i sl..
Jer cesto umeju da stavljaju...
najbolji taxi beograd

Hurricane


Flojd

Hvala brate Aæimo, drago mi je da ti se sviða! Preneæu drugaru da je dobio pohvalu od znalca! Stvar ukusa, ne znam koja sorta je u èa¹i ali ja bih uz ovu klopu pre odabrao crveno vino...  [cheers]


@sis11

Nema nikakvih konzervansa i ostalih gluposti, sve je potpuno èisto, prirodno i domaæe. Samo so, bukovina i mraz. To sve drugar pravi za sebe, ovo mu je samo vi¹ak...

Lazic

Nisam jeo sir 7 dana zbog stomaènog virusa, izgoreh... :o

sis11

Citat: Flojd poslato 21 Decembar, 2018, 15:24
Hvala brate Aæimo, drago mi je da ti se sviða! Preneæu drugaru da je dobio pohvalu od znalca! Stvar ukusa, ne znam koja sorta je u èa¹i ali ja bih uz ovu klopu pre odabrao crveno vino...  [cheers]


@sis11

Nema nikakvih konzervansa i ostalih gluposti, sve je potpuno èisto, prirodno i domaæe. Samo so, bukovina i mraz. To sve drugar pravi za sebe, ovo mu je samo vi¹ak...

Hvala na info, javljam ukoliko bude nesto trebalo
najbolji taxi beograd

aæimo

Sla¾em se za izbor vina, al belo bilo otvoreno jbg.

Flojd

Stigla nova tura, prethodnu smo slistili u trenu. A evo kako izgleda kad se mom drugaru malo omakne ruka pa prepuni paket:



Ako me ¾ena narednih dana naglavaèke ne izbaci iz stana koji ¹meka na pu¹nicu èim se uðe u zgradu sreæan sam èovek...


MIGE

ja bih uzeo jednu pecenicu i kanticu sia..gde,sta, kako/?  [neampojma]

Flojd

 Mige, mo¾e dru¾e jo¹ koliko sutra. Javi mi se na 064/121-1313, ja sam na Vraèaru. Doðe¹, odabere¹, popije¹ koju domaæu, proba¹ malo mesi¹ta i sve re¹eno...  ;)