Glavni meni

kompresor za vazduh

Započeo eclipse4, 04 Decembar, 2016, 18:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

eto kako se radi sa njim a ja budala prskam sa 30cm

http://www.youtube.com/watch?v=fArPdcbhIas

moj je 190l u minuti a ovde kaze da je potreban kompresor od 90l u minuti

DebeliZmaj

da li koristish ``pancirno`` to jest ojachano crevo ? metalna armitura ili samo kanap ?
ako je metal, ne bi trebalo da dodje do shirenja, dakle expanzije creva i pada pritiska
kako neko napisa :)

ps.
posto je taj pistolj za kucnu delatnost ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bogdan

Citat: eclipse4 poslato 05 Decembar, 2016, 02:08
jos nesto me zanima,jel ova uljna karika ima one kanale tj rupe po sebi ili ne?
ako ima onda ne mogu da je napravim
uljna karika im proreze al problem je u strugajucoj ( ona u sredini ) u principu za kompresor mogu karike od bilo kog cetvorotaktnog motora ako odgovaraju dimenzije , a za protok , kad bi dodao jedan izlaz za pistolj direktno iz flase ( boce ) znaci pre regulatora , mozda bi radilo

juga

Lepo ti aæimo ka¾e, zaboravi peskiranje sa tim kompresorom,  pritisak ti opadne zato ¹to je mali kapacitet kompresora a ne boce, ali i boca je bitna, ima bre da se namuèi¹, e da, obavezn o je da na izlazu ima¹ odvajaè (separator) ulja i vode, u protivnom nema peskiranja, ovla¾i pesak i zapu¹i cev ili diznu i ....do kurca.

juga

Citat: DebeliZmaj poslato 05 Decembar, 2016, 04:49
da li koristish ``pancirno`` to jest ojachano crevo ? metalna armitura ili samo kanap ?
ako je metal, ne bi trebalo da dodje do shirenja, dakle expanzije creva i pada pritiska
kako neko napisa :)

ps.
posto je taj pistolj za kucnu delatnost ?



zmaju ne kenjaj! nisu to koènice, ne pro¹iri se crevo duplo , pa da mu toliko padne pritisak, du¾ina creva je bitna, kao i kapacitet kompresora!

eclipse4

Citat: juga poslato 05 Decembar, 2016, 08:58
Lepo ti aæimo ka¾e, zaboravi peskiranje sa tim kompresorom,  pritisak ti opadne zato ¹to je mali kapacitet kompresora a ne boce, ali i boca je bitna, ima bre da se namuèi¹, e da, obavezn o je da na izlazu ima¹ odvajaè (separator) ulja i vode, u protivnom nema peskiranja, ovla¾i pesak i zapu¹i cev ili diznu i ....do kurca.

pa on opadne sa 3 na 1.5 (primer) u sekundi ali kad zaustavim pistolj istog sekunda se vraca na 3 nazad.prska on celo vreme i baca pesak.bem ga posle ako imam vreme probacu ko ovaj na klipu.
opet kazem ako su oni predvideli da ti treba kompresor od 90 l/min a moj je 190 l/min zasto ne bi radilo?

aæimo

Aj sad ovako:

Koliko mu vremena treba da napuni tu tvoju bocu od 50 ltr do pritiska od 8bar?

eclipse4

cek prvo apdejt pa cu sada da ti kazem ;)

dakle pistolj radi ko lud...tj nije neka svemirska naprava ali bukvalno radi kao i na snimku sa yt.skida super,za kucne poslove samo tako.fora je bila samo u tome da se stavi prava dizna i da se drzi kao na snimku.
e sad ja skinuh maticni produzetak na kome idu dizne (onaj deo na kome se kaci kesa za  skupljanje peska) i peskario sam sa njim kao sa kompresorom za vazduh (dakle bacio osam pesak)i peskari bar duplo jace zato seto se pesak ne zadrzava u dizni.

sto se vremena tice sa 2 bara do 8 bara treba mu bem ga mozda 30 sekundi..neznam stvarno....otprilike.

Neos

190 lit ulaznog ili izlaznog vazduha? Na svakom kompresoru bi tebalo da pise.
Vecina profesionalnog vazdusnog alata trosi od oko 190 do 300 litara izlaznog vazduha.Prodavci se trude da ne pominju taj drugi ali najbitniji podatak isto kao kod interneta gde skoro da kriju koliki je upload.
Kompresor koji ne prestaje da radi se greje i tako povecava kondenzaciju jer ni to nije dobro reseno kod manjih.Ali stvarno ti treba separator vode i uljnih para!

Andjelo

Citat: eclipse4 poslato 05 Decembar, 2016, 02:08
jos nesto me zanima,jel ova uljna karika ima one kanale tj rupe po sebi ili ne?
ako ima onda ne mogu da je napravim
ja  sam za moj stari kompresor, pravio  negde u Beogradu pre mozda 8 godina.......al sam  i zaboravio  u kojoj firmi,moras da zamenis sve 3 karike nove  jer samo uljanom nista ne dobijas

DebeliZmaj

Citat: juga poslato 05 Decembar, 2016, 09:03
Citat: DebeliZmaj poslato 05 Decembar, 2016, 04:49
da li koristish ``pancirno`` to jest ojachano crevo ? metalna armitura ili samo kanap ?
ako je metal, ne bi trebalo da dodje do shirenja, dakle expanzije creva i pada pritiska
kako neko napisa :)

ps.
posto je taj pistolj za kucnu delatnost ?



zmaju ne kenjaj! nisu to koènice, ne pro¹iri se crevo duplo , pa da mu toliko padne pritisak, du¾ina creva je bitna, kao i kapacitet kompresora!

ok jugo ako se creva ne sire onda je zapravo crevo produzeta kompresionog suda to jest bice? ako sam ja skapirao sistem ventil koji "OSLOBADJA" vazduh je zapravo na pistolju i tu je odmah mlaznica da je nazovemo.... ako crevo ne shiri nekontrolisa o onda je isto jer je isti pritisak na ulazu kroz crevo kao i na izlasku ... ?
naravno moguce da gresim zato i pitam ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

eclipse4

Citat: Neos poslato 05 Decembar, 2016, 14:37
190 lit ulaznog ili izlaznog vazduha? Na svakom kompresoru bi tebalo da pise.
Vecina profesionalnog vazdusnog alata trosi od oko 190 do 300 litara izlaznog vazduha.Prodavci se trude da ne pominju taj drugi ali najbitniji podatak isto kao kod interneta gde skoro da kriju koliki je upload.
Kompresor koji ne prestaje da radi se greje i tako povecava kondenzaciju jer ni to nije dobro reseno kod manjih.Ali stvarno ti treba separator vode i uljnih para!


neznam kakav je to filter ili gde da ga kupim ali da ima kondenzacije u buretu ima,redovno ispustam.
ja se ne bavim profi peskarenjem niti planiram da peskarim ko zna sta,kazem to bi mi trebalo samo za sitnice eto.i sasvim korektno radi.i ko ga jebe na kraju krajeva povisicu mu radni pritisak sa 3 na 6 bara i sta jel ce nesto da mu fali?samo ce pretpostavljam jos bolje da peskari.

a nisam procitao koji mu je protok 190 l u mim. samo sam spazio da pise

eclipse4

Citat: Andjelo poslato 05 Decembar, 2016, 16:15
Citat: eclipse4 poslato 05 Decembar, 2016, 02:08
jos nesto me zanima,jel ova uljna karika ima one kanale tj rupe po sebi ili ne?
ako ima onda ne mogu da je napravim
ja  sam za moj stari kompresor, pravio  negde u Beogradu pre mozda 8 godina.......al sam  i zaboravio  u kojoj firmi,moras da zamenis sve 3 karike nove  jer samo uljanom nista ne dobijas

pravio sam karike od traktora preko kamiona pa do motora....ali ne i uljne to ne mogu.
moram da vidim koji je klip i da mu narucim pa i sve tri ako treba ne verujem da kostaju 100e ;)
samo nista bez merki.

Andjelo

ja mislim da sam  za moje platio  10-tak  evra  i to ovde  http://www.karike.co.rs/karike-za-motore.html  ,ako se ne varam .................a za kompresor  za peskiranje  ti  je slab  ja sam  imao 290l/min i 50 litara bocu  i bilo mi je slabo  ,konstantni pritisak  bi  trebao biti  oko 5-6 bara za neko normalno peskiranje

Andjelo

proveri i ventile  vec kad skidas  , moguce na neki  nije  dobar cim ti tako pada pritisak  pri pustanju  vazduha

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: eclipse4 poslato 05 Decembar, 2016, 02:08
jos nesto me zanima,jel ova uljna karika ima one kanale tj rupe po sebi ili ne?
ako ima onda ne mogu da je napravim

mica karika...radi vec deciniju karike za kompresore...mogu ti pustim telefon ako se odlucis...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

ma radim druze i ja karike imam strug ali tu uljnu ne mogu.
na kraju krajeva ako moze ad napravi tu uljnu i ako je kvalitetnija nego ove u radnjama (a garant mora biti) pusti broj